HALIMEDES, a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D.roak 9. 6. 2014 06:42

Dobrý den jaké máte zkušenosti s tímto dodavatelem
děkuju
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 6. 2014 10:10

Jsem u nich asi rok a půl, byli tehdy nejlevnější, ale nic špatného ani dobrého říct nemohu, zatím jsem s nimi žádný problém neřešil. Mají jen trochu nepřehledné vyúčtování, což je ale bohužel problém většiny energetických společností.

O víkendu jsem koukal na kalkulačky a už nejlevnější nejsou, tak uvažuji o přechodu.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod D.roak 10. 6. 2014 09:35

díky já se včera zjistil na pražské plynárenské že Mamka jim podepsal dodatek na 3 roky loni. Takže plyn budu moci řešit až v roce 2016
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 6. 2014 12:26

Jo, to byla chyba. Halimides při stejné ceně umožňuje i na dobu neurčitou, jen si o ni musíte říct :)
Ale pořád Halimedes patří k nejlevnějším, takže i přes 3 letý úvazek je to výhodné.

-- 10. 6. 2014 12:27 --

Pardon, teď jsem pochopil, že smlouvu má s PRE.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 6. 2014 13:53

Spotřeba PPas Plynule Rozdíl
m3 Kč Kč Kč
1000 16371 13214 -3157
3500 51007 42398 -8609
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 6. 2014 14:39

V některých regionech už jsou levnější dodavatelé, třeba Fonergy nebo EEE, se kterými se oproti Halimedes dá ušetřit ještě asi 500 Kč.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 7. 2014 09:08

Náhodou jsem narazil na tuto diskusi: http://www.portalsvj.cz/diskuse/dodavat ... -halimedes
Všimněte si, jak tragicky komunikují zástupci firmy Halimedes. Takto nepovedenou komunikaci bych nečekal ani od garážové firmy, z jejich chování jsem šokován.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod SocPredator 9. 7. 2014 12:26

Díky za odkaz, docela mě to pobavilo. Nedávno jsme měli takovou debatu o průměrnosti. Většina lidí by chtěla průměrný plat, ale když o nich řeknete, že jsou průměrní, tak to budou brát jako urážku. Ta slečna asistentka použila slovo průměrný klient (možná myslela spotřebu plynu), ale vyznělo to urážlivě, když pak mluví o nějakém vyplnění platebního příkazu.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 7. 2014 12:27

Halimedes obvolává svoje zákazníky a nabízí jim fixaci na rok, dva. Prý jsou nyní na burze výhodné ceny plynu, když zákazníci zafixují, mohou výhodně koupit plyn a nízkou cenu pak dodávat. To má logiku.
Otázka ale je, kam se ceny plynu budou ubírat - jestli kvůli ruské krizi ceny porostou (pak by závazek dával smysl), nebo začneme ve větším množství odebírat jiný plyn a ceny paradoxně klesnou.
Halimedes v tuto chvíli už nepatří k nejlevnějším, jsou na trhu i nepatrně levnější dodavatelé.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 21. 7. 2014 14:24

Pokud firma obvolává, tak spíš uvěřím, že chce vydělat sama než nechat vydělat zákazníky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 7. 2014 15:48

bych si dovolil jeden clanek, zrejme diky bridlicovemu plynu a novym terminalum na lng ,ktere uz jsou postaveny, to vypada na poradny cenovy sesup s cenou plynu asi o dost vic nez elektrina v pristich letech ta je kolem 900 Kc na burze

http://energetika.tzb-info.cz/10218-trable-gazpromu
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 27. 7. 2014 15:59

No já právě přemýšlím, že od Halimedes odejdu, protože už nejsou nejlevnější (poslední 3 roky byli v mém regionu nejlevnější), teď je nejlevnější Fonergy. Jenže právě je otázka, když teď přejdu, přepis trvá 3-4 měsíce, takže akorát na začátku topné sezóny bych přešel k Fonergy a co když jiný dodavatel radikálně sníží ceny, než bych přešel k němu, tak topná sezóna skončí... Tohle je opravdu sázka do loterie.

A to samé platí s elektřinou samozřejmě.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 8. 2014 09:58

Ozvali se z Plynule s nabídkou, že by zafixovali cenu plynu na 2 roky. Pokud by během té doby cena klesla, tak by také slevili (ale asi ne výrazně). Pokud by cena stoupla, tak by nezvýšili cenu. A po 2 letech by smlouva přešla na dobu neurčitou.

Lze odhadnout vývoj ceny plynu na 1-2 roky ?


Bohemia Energy v roce 2014 zlevnila cenu silové elektřiny o 19 procent. Jaký vývoj cen očekáváte do konce roku 2014 a v roce 2015? Co bude hrát největší roli? Jaké spatřujete trendy?

Cena elektřiny dosáhla historicky cenově nejnižší hranice a domnívám se, že již moc nezlevní. V dlouhodobějším horizontu se dá očekávat spíše její postupný nárůst. O něco větší prostor pro pokles cen vidíme u plynu. Nicméně zde hrají větší roli geopolitické vlivy, jako je ukrajinská krize, protože přes Ukrajinu k nám proudí zhruba 75 procent plynu.

http://www.cianews.cz/cs/w54948-j-pisar ... nska-krize
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 8. 2014 10:31

No vždyť to píšu o příspěvek výše (Halimedes=Plynule). Já si spíš myslím, že to není výhodné, už jsou levnější dodavatelé. Cena plynu i elektřiny asi bude příští rok klesat, ale ke komu přejít, to je sázka do loterie. Pokud Halimedes honí zákazníky na fixaci, tak se asi moc zlevňovat nechystá.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 8. 2014 11:49

Při změně ceníku stávajícího dodavatele je možné ho změnit obvykle do 3M - see závěr bodu 3.
http://www.sfinance.cz/jak-v-5-krocich- ... rgii/t1168
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků