Fonergy

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 6. 2014 14:41

V kalkulačkách mi vychází, že v mém regionu je nyní nejlevnější na plyn i elektřinu Fonergy (mám jinak v tuto chvíli Fosfu a Halimedes, kteří byli nejlevnější vloni).

Má někdo s FONERGY zkušenosti? Zajímá mě hlavně zákaznický servis, ochota při komunikaci, řešení problémů, možnost vystavení předběžného vyúčtování, když se mi nájemník stěhuje apod.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pecuch 11. 6. 2014 14:21

Ahoj, k Fonergy přecházím s plynem a elektřinou, dva byty. Budu u nich od 1.7. a zatím komunikace a ochota na jedničku. Ptal jsem se i na mimořádné vyúčtování, není problém a je zdarma. Za mě je určitě můžeš zkusit. R.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 11. 6. 2014 18:15

Nemůžu narazit na nikoho, kdo má delší zkušenosti, aspoň rok, rok a půl a řešil s nimi nějaký nestandardní požadavek. Až pak se obvykle pozná, co je to za firmu. Viz špatné zkušenosti s EEE ve vedlejším vláknu.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 12. 6. 2014 17:20

Nevíte, jestli je možné mít více elektroměrů/plynoměrů (tj. víc bytů), ale pro každý byt mít vlastní SIPO?
Tedy smlouva a vyúčtování je na jednu osobu, ale měsíční zálohy každého bytu jsou na samostatném SIPO.

Nějaký "internet banking" asi Fonergy nemá? Kde bych viděl přehled zaplacených plateb, spotřebu, faktury, vyúčtování apod? Internetový účet má třeba ČEZ nebo PRE, v případě PRE je internetový účet dost podrobný.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod karlos-2009 13. 6. 2014 11:26

Ano,
já mam fonergy a každé odběrné místo se dá platit jinak (jedno třeba SIPem, jedno inkasem atd..), to asi chceš kvůli té tvojí babce, viz tvuj příspěvek v jinem vlakne.
Mají zákaznický účet, kde je jasně vidět, která platba je ke kterému odběrnému místu, spotřeba atd. Není s nimi problém, když tak se ptej. Hlavně mají smlouvu na dobu NEURČITOU, tak se dá v pohodě odejít.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 6. 2014 11:33

Jo i kvůli bábi. Ona musí mít elektřinu a plyn na svém SIPO, prý kvůli sociálce, oni ji asi něco doplácí.
Akorát mě napadlo, že ještě musím zjistit, zda sociálce nebude vadit, že je smlouva na mě.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod karlos-2009 13. 6. 2014 13:11

Socialku tu do toho nezatahuj, akorat se to zkomplikuje, smlouva by byla na tebe, uctovalo by se to na SIPO babci, na SIPO listku by bylo nadale elektrina/plyn a jmeno babci.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chjoo 14. 6. 2014 00:14

Jo. Ale když do toho nezatáhne sociálku, ták bábi nedostane od sociálky žádné peníze. Ale když bude bábi chtít ty peníze, tak doloží sociálce svoje sipo s platbou za energie, ale oni taky budou chtít vidět smlouvu a možná rozpis záloh. A pak začne vysvětlování důležitému úředníkovi proč, nač, zač. Každý zná, co to obnáší.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 6. 2014 01:26

Ano, toho se právě obávám, jestli to nebude problém, že smlouva nebude na ní.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod malejarda 14. 6. 2014 07:14

Bude.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod karlos-2009 14. 6. 2014 08:41

malejarda:
A to jako musi kazdy mesic ukazovat socialce smlouvu s dodavateli elektriny/plynu a kazdej mesic tam posilat rozpis sipo????? Na sipu se ji ty zalohy budou strhavat dal.. Na sipo je jmeno firmy a popisek elektrina/plyn

A kdyz bude chtit socialka smlouvu s dodavatelem, tak ukaze tu starou.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chjoo 14. 6. 2014 22:36

karlos-2009 píše:A to jako musi kazdy mesic ukazovat...
Ne. Jen kvartálně.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 6. 2014 11:22

Toto by mohl být zádrhel, ale myslím, že může vždycky ukázat tu starou smlouvu, s tím, že jí dám kopii a začerním na ní číslo odběrného místa, aby s tou smlouvou dealeři nemohli pracovat.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod chjoo 16. 6. 2014 08:44

Ano, to řeší ty šmejdy dýlery. Sociálku do doby, než začne šťourat do předpisu záloh, do majitele účtu apod. a začne se ptát. Ale se štěstím tam místo byrokrata může sedět člověk s pochopením pro bábi 90+ anebo flegmoš a bude to vpoho. Pak by vše mohlo projít.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 6. 2014 10:28

Ověřoval jsem a máte pravdu. Sociálka chce SIPO, resp. potvrzení o zaplacených zálohách, potvrzení o zaplacení příp. nedoplatku, roční fakturu - vyúčtování.
SIPO není problém, bude psáno na babi. Ale roční faktura bude vydaná na moje jméno. Takže neřešitelné.
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků