kvalitní značkový Bojler

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SocPredator 18. 2. 2017 00:00

3000 za anodu, i kdyby to bylo s prací, nedoporučuji dávat. To už je lepší to neřešit X let a koupit nový bojler, než dávat takovou palici - u mě je to polovina ceny bojleru, pána bych s úsměvem poslal na vyšetření a to si řemeslníků spíš vážím, ale nesmí se to přehánět. Já čistím, ale chápu lidi, co se nechtěj pouštět do akce s elektrikou a vodou zároveň. Není to sice nijak složité, ale víceméně by to měl dělat elektrikář.

Co mi na výměně anody vadí nejvíc - vypouštění a logicky ztráta (teplý) vody. Dá se to samozřejmě vyřešit i "méně ztrátově", ale jaksi se pak prodlužuje doba, kdy jste bez ohřevu.
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 18. 2. 2017 04:21

Topne teleso menime v bojleru Tatramat asitak jednou za 3 az 4 roky, asi je to tim, ze mame tvrdou vodu a topne teleso se obali sajrajtem z tvrde vody a poskodi se, pri vymene bojler vycistime, je tam vzdy tak pul kyble sajrajtu z tvrde vody. Anodovou tyc tam asi nemame, nevim, co to je? To topne teleso stoji jen par stovek, kupujeme a menime si ho sami, ale kdyby nam to delala nejaka firma, tak verim, ze to bude par tisic. Takhle nas natahl opravar pracek pri vymene topneho telesa. Stalo to polovinu ceny pracky. Buhuzel jsem nevedel, ze tu zavadu dela vadne topne teleso, jinak bych ho koupil a vymenil sam, je to jednodussi nez v bojleru.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 18. 2. 2017 12:07

SocPredator: no ja kuprikladu nemam bojler, ale fakticky akumulacni nadobu, stojici na zemi a anoda je zastrcena zvenku zeshora. Staci upustit par litru a anodu *****, nicmene rozhodne doporucuji alespon za 3 roky (navod hovori o dvou) se tam fakt podivat a vycistit to.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 18. 2. 2017 16:23

Nemám bojlery ani brojlery. :mrgreen:
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků