Jak snížit spotřebu plynu?

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bohunka2015 26. 4. 2015 18:29

Dobrý den,
bydlím první rok v novém bytě a přišel mi první účet za plyn (26.387 Kč Pražská plynárenská). Podle mě je to hodně.
Bydlím v typickém pražském vinohradském bytě s vysokými stropy, metráž něco pod 50 m2, dvě místnosti + kuchyň + minichodba + koupelna. Na plyn funguje sporák a průtokový ohřívač, který zároveň zásobuje teplou vodou i radiátory. Takže vaření, voda, topení:

- Vůbec nevařím - max. 10x do roka. Takže tady je spotřeba minimální.
- Protože sprchování je s tím průtokáčem velmi nebezpečné, tak se převážně koupu. Takže každý den napustím jednu plnou vanu pomalým tempem (kdybych to pustila naplno, tak se to nestačí ohřát) a ještě pouštím vodu při mytí rukou, nádobí atd.
- Topím si hodně, protože jsem zimomřivá, ale mám takovou tu krabičku, která garantuje stálou teplotu bez starostí. Když otevírám okna, tak vždy vypínám topení.

První otázka: je za těchto podmínek cena spotřeby odpovídající?
Druhá otázka: pomohla by výměna průtokáče za bojler?
Třetí otázka: dalo by se udělat ještě něco, co by mi pomohlo snížit účty?

Předem děkuji za odpověď
Bohunka2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guru jára 26. 4. 2015 18:41

Jestli tim ohrivas vodu na koupani a radiatory, tak je to odpovidajici cena.
Naposledy upravil guru jára dne 26. 4. 2015 20:36, celkově upraveno 1
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 4. 2015 19:59

Bydlím ve čtyřbytovce na vsi, stropy vysoké nemám, vanu si napouštím tak 4x do roka, jinak používám sprchu, ruce si většinou myji ve studené, protože než ohřeje vodu kotel ve sklepě, vyteče 10 l studené. Hodně si rozhodně netopím, mám lacinějšího dodavatele než PPS a letos mně to vychází těsně pod 20 tisíc.

Takže při výše uvedeném mně to jako hodně nepřipadá.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 27. 4. 2015 04:34

Taky mi to hodně nepřipadá.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 27. 4. 2015 07:20

jako první bych změnil dodavatele plynu, čímž se dostaneš minimálně o tři tisíce dolu
při takovéto spotřebě bývá nejlevnější plynule.cz (Halimedes), ale lepsi je hodit udaje z vyuctovani do kalkulatoru na energiejenda.cz
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chjoo 27. 4. 2015 08:35

chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod refedr 27. 4. 2015 11:25

Doporučil bych snížit stropy, tedy např. udělat podhledy a zvrchu zaizolovat (speciální pěnou, vatou). Buděš vytápět menší objem, teplý vzduch se drží nahoře.
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 4. 2015 11:59

Jako první bych doporučil změnit co nejrychleji dodavatele, dražší než Pražská plynárenská už je jenom RWE, při tého spotřebě by se hravě ušetřilo +- 3 tisíce a člověk by ani nemusel vybírat malého neznámého dodavatele...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků