Kontrola kotlů na pevná paliva

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Nechali jste si zkontrolovat kotel na pevná paliva?
Ano 2 %  9%  [ 2 ]
Zatím ne, ale nechám 1 %  4%  [ 1 ]
Ne, ještě si to rozmyslím 1 %  4%  [ 1 ]
Ne a nenechám 17 %  80%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod LGA 22. 3. 2016 13:25

aaischa píše:kdyby po někom někdo to lejstro chtěl, tak se dycky najde někdo kdo to za nějakou korunu napíše... no stres :)

uplnej nesmysl, stejně to nemá vliv na to čim kdo topí a hlavně JAK, a když je někdo de*ent a uhelnej kotel zadusí než se rozhoří tak z něj půl hodiny pude totál nechutnej kouř kerej zamoří půlku vesnice.. na tohle pomůže jedině vyšší inteligence lidí.. ne nějaký lejstro..

Jak se má správně topit, to snad většina lidí neví.
Při vysoké teplotě spalování pak není problém pálit cokoliv (PETky, olej, pneu) a hnědý či černý dým z komína nepůjde.
další fora:
http://vytapeni.tzb-info.cz
http://www.energoportal.cz/forum
http://www.nasetraktory.eu/forum/ (Ostatní/Dům a stavba)
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 22. 3. 2016 19:23

Tak to je pěkná BLBOST !
Černý kouř je pouze známkou spalování s nedostatkem kyslíku. Nejnebezpečnější látky jako SO2, HCL, PCB, Pb, Hg, Cd, TZL (mikro) nejsou vidět a jsou přítomné ve všech uhlí... Nejdůležitější je spalovat kvalitní palivo (dražší než "to cokoliv co hoří") HU s nízkým obsahem S (nic moc, vše vyletí komínem). ČU nebo koks, tvrdé dřevo jsou OK.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 22. 3. 2016 19:53

leckdo při roztápění uhlí má kouř spíš do žluta, pekelnej smrad, nedejchatelno, když jich je pár v údolní vesničce, tak je to tam zamořený i pár dní v kuse v zimě..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 6. 4. 2016 04:23

Budu muset nejdřív zjistit, jaký má náš kotel tepelný příkon. :hm
Povinnost jednou za dva roky si nechat zkontrolovat kotel bude mít občan, který má spalovací zařízení na pevná paliva o tepelném příkonu od 10 do 300 kW. První kontrola musí být provedena do konce letošního roku. Tedy do 31. prosince 2016. Od roku 2017 totiž od vás budou moct úředníci vaší obce chtít předložit doklad, zda je technický stav vašeho kotle v pořádku. Jestliže majitel odmítne doklad o kontrole předložit, měla by mu hrozit pokuta až 20 tisíc korun.

A to mě tak napadá, jak zjistí úřad, že mám kotel s příkonem mezi 10 kW a 300 kW? Co když jim budu tvrdit, že výrobce ani typ a výši tepelného příkonu kotle neznám a najde to dohledat?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod SocPredator 6. 4. 2016 07:53

V tomto případě bude kotel kvalifikován jako povinný kontroly.
Neboj ouřada si udělá tabulky, pokud nemáš vigvam do 40m2, tak budeš v rozmezí 10-300kW určitě.
:D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 6. 4. 2016 10:01

Starý kotel na TP zkrátka nepřiznám...
Tento prohnilý režim zhruba každých cca 10let prakticky nutí občany nejen u topení, k nákladným změnám zdrojů a paliv.
Nejprve bylo silně tlačeno na tzv. přímotopy, až toto elektrické topení mělo velké množství občanů, elektřina se s přispěním jejich státu zdražila na Západní úroven.
Pak byla protláčena plošná plynofikace a topení ZP, stejný proces jako u luxusní elektřiny.
Nyní opět zlodějská akce s předraženými dotovanými "ekologickými" kotli na TP a biomasu. Ceny těchto paliv půjdou poté na luxusní úroven jako u elektřiny a plynu, biomasa- peletky už tam jsou...
Při velmi bídné kvalitě ZP od RWE, at mě dokáží, že ten kouř z komína není z ZP... na můj pozemek vkročí jen přes moji mrtvolu. :pozor
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 6. 4. 2016 10:02

SocPredator píše:V tomto případě bude kotel kvalifikován jako povinný kontroly.
Neboj ouřada si udělá tabulky, pokud nemáš vigvam do 40m2, tak budeš v rozmezí 10-300kW určitě.
:D

Ať ti nejdřív dokáže, že takový kotel vlastníš s tím, že teprve potom se budem bavit dál a bum dveřma :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 6. 4. 2016 13:03

Tak tak, domovni svoboda je zarucena ustavou, zamknu na sedm zapadu a nikoho do sklepa ke kotli nepustim.
o<:)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod SocPredator 6. 4. 2016 13:18

Jako malé děti. Hele a co kdybyste prostě nebyli doma?!
Jsem se vám snažil říct, že ouřada nebude nic dokazovat, to vy budete dokazovat: máš komín, nemáš papír = pokuta. Ten zákon bude na principu jako je sčítání lidu - to už mám připravených 10 tisíc.
Až si vyvedeš komín do té své domovní svobody, tak pak můžeš mávat listinou práv
:-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 6. 4. 2016 13:57

No ourada to tak jednoduche s dokazovanim mit nebude. Ja mu klidne nejake doklady od kotle s tepelnym prikonem pod 10 kW ukazu, klidne to vyrazim i na kotel, at si to tam precte. Dukazni bremeno pak ponese on.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod neosobně 6. 4. 2016 14:56

Naprosto zrůdný a zbytečný zákon a jako odůvodnění se poskytne "vyžaduje to EU a zavázali jsme se k tomu při vstupu", jenže Kolonie česko je zpravidla vždy „císařtější než císař“...
Je to stejně zrůdný program a zákon jako ten další "ekologický" o biopalivech a biosložkách z palmového oleje, soji, řepky apod., který naopak více ekologii škodí...
Pro notorické RD znečištovatele v kuse pořád silně dýmící, je snad již dnes podle platných zákonů možno nějak zasáhnout upozorněním apod.

Sčítání občanů jsme vždy úspěšně bojkotoval, vždyt ty jejich tiskopisy je možné "zaslat" velmi "spolehlivě" doručující ČP, přeci.... :mrgreen:
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 6. 4. 2016 17:42

A určitě máš správně vyplněný podací lístek...

Beru to jako statistické šetření, zkrátka dotazník v ničem mi to nevadí.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 6. 4. 2016 18:01

Tyto dotazníky se oficiálně posílali bud obyčejnou dopisní zásilkou nebo tuším bez potvrzení a legitimace na nějakou krajsou či okresní pobočku Českého propagandistického (statistiského) ouřadu. :D
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pikas1 18. 11. 2016 17:29

Dobrý večer, bydlím na horách (trvalé bydliště) a topím dřevem. Kotel na tuhá paliva postavili pánové kteří opravdu o tom něco věděli. Je to samotíž a tím pádem neptřebuji el. proud. Což se často stává (naposled dva dny). že el. proud nebyl. Nikdo mne nebude nutit jak si mám vytvořit životní podmínky. Páni poslanci jsou natom asi lépé. Držím palce všem kdo smýšlí stejně . S pozdravem V.Galáš
pikas1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 18. 11. 2016 18:45

pikas1:
On vás nikdo nebude nutit. Jen vás to pravděpodobně brzo přestane bavit, až budete platit stále dokola desetitisícové pokuty.
radecekh
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků