Fosfa

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 17. 8. 2017 19:13

Tak to jsem drobet nepochopil. Ty patris mezi lidi, kteri resi zalohy a preplatky, misto realne ceny za jednotku? :-)

Jo takove maji dodavatele radi, a lide jsou take radi kdyz maji preplatky :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 8. 2017 08:37

Nebudu doplácet litr abych za rok a půl ušetřil litr na vyúčtování.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 18. 8. 2017 11:49

Co to tu hledas za pseudoargument :-) kdyz ti dodavka zacne v zari, tak nevim, komu a proc bys mel doplacet litr a za co:-) ty jsi pred zmenou dodavatele a k vyuctovani se starym dojde tak jak tak.

Proste mas moznost si ted vyjednat od zari dodavku za ceny viz tabulka, protoze je pravdepodobne, ze od ledna ti ty ceny tvuj novy dodavatel navysi o 18%.

Joa pokud to nevis, tak staci napsat: "zadam nastavit zalohy na XY", a dodavatel ti nastavi zalohy jake si reknes, pokud jsi lina huba, tak samozrejme dodavatel NAVRHNE zalohy sam, a to v jeho prospech... Takze brecet, ze mas vysoke zalohy a malou spotrebu, tak to svedci o neznalosti.
Přílohy
IMG_0598.JPG
Srovnání elektřiny update
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 8. 2017 14:45

Zálohy mám 2 tisíce aby mi pokryly větší spotřebu ele..v zime.takhle to máme 6 let co tu bydlíme, odsledovany. V zimě je denní spotřeba od 16 do 42 kWh v létě 6-8.
Pokud zveřejní vyšší ceník v prosinci tak i kdyby byla zkrácená výpovědní lhůta. 1 měsíc tak pro mě nemá cenu platit doplatek 800-1000 Kč a mít pak v srpnu vyúčtování levnejsi o 1100 Kc když tam zapoctu tu tvoji predpokladanou slevu. Kvůli 3 stovkám to fakt nebudu řešit. Určitě nebudu podepisovat 2 lety závazek a nemoci se pak vyvliknout ze smlouvy u Terra group.

-- 18. 8. 2017 15:52 --

Levnější o 600 Kč ani těch 25 Kč tam není. Tak pár stovek bych usetril. Dám 800 a dostanu 600 přeplatek.zmena by se mi vyplatila až za ten rok a půl.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 18. 8. 2017 16:02

Kamo, tady na fóru si nehrajeme na přeplatky a víme kolik platíme... tedy většinou. vážně tomu argumentů nerozumím, vycházel jsem z toho, ze jde zrušit neaktivní smlouvu dohodou (ze zákona to jde i do 15 dnů po zahájení dodávky!) a přejít ROVNOU od 1.9. K jinému dodavatelI, který je o par stovek levnější, OTE na to měl 10 dnů.

Tady jde o to, ze asi taky tušíš, ze od ledna ty ceny Fosfa plánovala zvednout všem a teda i tobě (jak to nyní dopadne ví bůh) a ty říkáš, ze za 2 měsíce budeš opět měnit dodavatele - a to se ti vyplatí? Aha, nevyplatí takže ho budeš měnit kdy, za rok zase v květnu? Takže od září za rok budeš mít jiného dodavatele bez zavazku o<:) akorát jsi zapomněl, ze ty ceny mohou být za rok úplně někde jinde a nemyslím si, ze níže než co vidíš v tabulce :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 8. 2017 20:40

Kontrakty do 2020 jsou levný, německý jádro se vypíná 2021. Do ty doby má většina dodavatelů nakoupeno levně za 27 eur. Drahý jsou kontrakty až po roce 2020. To znamená furt je tu pro dodavatele možnost konkurovat cenou a nabírat nový zákazníky
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 19. 8. 2017 21:28

27eur je uz minulost,dnesni ceny jsou neco pres 33 eur na cal 2018 base load future
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 8. 2017 09:36

Protoze je jadro levny, tak tvuj dodavatel zdrazuje tvou sazbu o 18% :-) argument jak noha, vis kulove kdo ma za kolik nakoupeno, zjistit lze, jen kolik je aktualni cena 33,60€ a roste :)

Odhad, ze behem 2 let cena na trhu klesne, se mi zda nepravdepodobny.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 30. 11. 2017 17:24

Fosfa zveřejnila nový ceník na 2018. U elektřiny D02 zavedli paušální platby 45 Kč/měsíc stejně jako u plynu pro e-tarif. Tak s nimi končím.

Asi přejdu k Energie ČS.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 11. 2017 18:57

Kdo má nyní nulový paušál a smlouvu na dobu neurčitou?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 30. 11. 2017 20:16

Taky se s nima rozloučím, zkusím to taky převést ke skautům.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 30. 11. 2017 20:16

Taky jsem vcera koukal, docela palka. Zamlouvaji se mi Skauti. Nenasel by se tu nekdo, kdo by byl tak hodny a zaridil pozvanku?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 30. 11. 2017 21:19

Já teda asi taky s Fosfou skončím, vidím to zatím na Fonergy Premium jako druhá nejvýhodnější nabídka po Skautech. Fonergy dává pořád za doporučení 500 Kč, takže pokud má nějaký stávající zákazník Fonergy zájem, může mi poslat SZ a domluvíme se.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 30. 11. 2017 22:21

Zejtra se poptam skautika, poradil jsem mu s hypotékou, kterou by mu nikde nedali, tak uvidíme jak se zachová.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 1. 12. 2017 07:51

Tím ceníkem dost propadla. U plynu a vyšší spotřeby je měsíční poplatek stále 0,-, ale mám třeba garáž, kde mám spotřebu do 5kWh/rok. Ted platím cca 150,-/rok, nově cca 560,-/rok...
V http://kalkulator.tzb-info.cz už nový ceník je, tak se dá porovnat...
Zmizel filter "smlouva na dobu neurčitou" :-(
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků