Fosfa

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 6. 12. 2017 20:10

Dal jsem plnou moc novému dodavateli včera a taky bez reakce, ale je ještě brzo.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 7. 12. 2017 09:40

silfex píše:Kdo dával už Fosfa výpověď, dostali jste nějakou retenční nabídku, zejm. tedy ponechání fixního poplatku za 0Kč?

Já jsem to zkusil, že mám u nich 4 měřicí místa a odpověď:
Dobrý den, bohužel Vám v současné době nemůžeme nabídnout výhodnější produkt než je e-TARIF a ceník pro rok 2018, který Vám byl zaslán.

-- 7. 12. 2017 09:48 --

Sláva, tak mi emailem potvrdili, že přijali všechna má odstoupení od smlouvy, která jsem jim poslal emailem, a nemusím to tedy posílat doporučeně.
Vážený pane, Vaše odstoupení od stávajících smluv č.A,B,C,D jsme přijali a akceptovali. Smlouvy budou ukončeny k XX.YY.ZZZZ. Upozorňujeme Vás, že s účinností od XX+1.YY.ZZZZ nebude pro Vaše odběrné místo zajištěna řádná distribuce a dodávka elektřiny a plynu. Uvedeným dnem je další distribuce v odběrném místě kvalifikována jako neoprávněná distribuce. Při neoprávněném odběru je provozovatel distribuční soustavy oprávněn omezit nebo přerušit distribuci elektřiny a plynu do Vašeho odběrného místa (např. demontáží měřidla) a zákazník je povinen zaplatit provozovateli distribuční soustavy náhradu škody v souladu s platnou legislativou.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 12. 12. 2017 00:51

Taktez po 2 dnech od zaslani vyplneneho formulare vypovedi mailem potvrzeni výpovědi k 31.12.2017. Zadny pokus o retenci, byl jsem u nich 4 roky.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 14. 12. 2017 15:13

Škoda že Fosfa tak skokově zdražila, je to jeden z mála normálních dodavatelů, který funguje tak nějak lidsky a lze se s nimi normálně domlouvat. Pomohli i se situací, se kterou ani nemuseli. Ani s ukončením nedělají žádné problémy, stačí mailem a ještě řeknou, co tam napsat. Za mě super přístup a dodavatel... Osobně jsem u něj nikdy nebyl, ale zařizoval jsem tam smlouvy v rámci rodiny. Sám jsem je měl po zkušenostech také v úvahách do budoucna, kdybych znovu měnil dodavatele... Jenže po současném zdražení to asi na dlouho nepadá do úvahy a ruším i poslední smlouvu, co tam je. Byla jen na tarif D01 s minimálním odběrem, takže to pro ně není asi žádná velká ztráta, ale i tak mne to díky jejich přístupu mrzí. Jenže díky měsíčním poplatkům od 1.1.2018 u Fosfy, vychází na tom odběrném místě značný nárůst ceny na 1800 Kč z cca 1000 Kč ročně, což dnes lze stále získat u skautů a ještě s roční garancí... Ani u ostatních odběrných míst, kde jsou už normální i vysoké odběry, ale mi Fosfa už moc dobře nevychází... Škoda, snad zase někdy v budoucnu. Nemusela by být nejlevnější, za nějaký normální rozdíl v ceně by mi Fosfa opravdu stála, ale tohle je moc...
Na druhou stranu apoň mají o něco málo výhodnější ceny pro stávající zákazníky, což oceňuji, protože obvykle to funguje nelogicky naopak, na levné ceny se lákají noví klienti a ti stávající, pokud se nebouří, platí víc...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 14. 12. 2017 16:32

vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 12. 2017 20:05

Anebo vyplnit žádost přímo do jejich formuláře na odstoupení (tak jsem to udělal já).

Zde: http://files.uloziste.com/878e12ab20dd2989/
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 14. 12. 2017 23:15

Podle toho, co mi sdělili, by asi akceptovali cokoli, z čeho by bylo zřejmé o co jde. Řekli mi, ať tam hlavně napíšu, že chci ukončit smlouvu z důvodu navýšení ceny... Radši jsem ale využil ten ERÚ formulář... Díky, ale už jsem to měl poslané a využil jsem odkaz, tu dával někdo před vámi ;-)
(...teď opožděně koukám že to byl taky vpe :-D )
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 15. 12. 2017 08:25

Ono jde spis o to, ze by dodavatel (nejen fosfa) mohl pri krajnim doruceni odstoupeni dne 21.12. na email (a naslednem doruceni pozemni postou do 3 pracovnich dnu, pokud by na tom trval) uz treba tvrdit, ze budete jeste do 31.1.2018 platit :-) proto je lepsi to mit ve formular napsane a staci dorucit do 21.12. A musi vas uvolnit do 31.12. a pak mate teoreticky az do konce ledna k vyjednani noveho obchodnika. Cely leden usetrite na pausalu (tzv. "odber bez dodavatele" )

A napriklad Nano energy rozeslala navrh vypovedi k datu 1.3.2018, kdy postupne z ceny snad 700 nebo 800 udelali cenu pres tisic a ve vysokem tarifu maji cenu uz snad vyssi jak CEZ :-)

90% lidi nevi co s tim.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 15. 12. 2017 15:34

Jak jsem už psal i dnes se mi potvrdilo, že Fosfa je prostě velmi solidní dodavatel. Včera k večeru jsme e-mailem poslali odstoupení od smlouvy. Už dnes přišla odpověď, že to akceptují a smlouva skončí dle požadavku 31.12.2017.
Takže palec nahoru za rychlost a jednoduchost. Rozhodně zůstávají jako jedni z mála mezi těmi, od koho bych bez váhání a rád energie odebíral, pokud by mi to aspoň trochu vycházelo i cenově ;-)
(A pak jsou firmy, jako BE, kam bych nešel, ani kdyby mi to nabídli zadarmo :-D )
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bond2 1. 12. 2018 19:02

Fosfa tedy dost podražila :-( :
Elektřina:
U D01 měsíční poplatek 85 Kč
U D02 z původních 1 099 na 1 559 za Kč/MWh bez DPH, tedy + 42 %

Plyn:
Tarif Exclusive zrušili a pro topení plynem:
s roční spotřebou nad 25 do 45 MWh: z 649 (Exclusive) na 739 Kč/MWh bez DPH, tedy + 14 %
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2018 20:41

Vsichni kopiruji trh...

Ad Markill: co je na tom solidniho, mel jsi to dorucit po 21. a pak by se teprve videlo :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 2. 12. 2018 09:25

To, že stačil email a bez okolků a házení klacků pod nohy, to bez problému akceptovali. Taky mohli min. chtít písemnou výpověď s podpisem poštou , reagovat pozdě, atd atd. A to nemluvím třeba o praktikách BE, kteří neakceptovali ani oprávněnou výpověď a řešilo se to několik měsíců, protože odpovídali tak po 3 a více týdnech a telefonický kontakt byl k ničemu... Nemám důvod hájit Fosfu, ale zkušenost byla pouze pozitivní jak při uzavírání smlouvy, tak zejména při jejím ukončení. Co myslíš tím 21. si nejsem jistý, ale jestli to byl termín pro možnost odstoupení od smlouvy, nevidím důvod, proč bych pak odstupoval, a kdyby ano, proč by to měla Fosfa akceptovat. Solidnost je i v tom, že smlouvu dodržují obě strany a ani jedna se nesnaží přechytračit tu druhou. Takže bych dal normální výpověď a předpokládám, že by ji též normálně a bez vytáček akceptovali....
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kazb 25. 5. 2021 12:12

Fosfa:
Vážený zákazníku,
dovolujeme si Vás informovat, že na základě prodeje části závodu pod značkou Feel Ecoenergy společnosti Gas International s.r.o. se společnost Gas International s.r.o. (IČO 29028299) stává od 1.6.2021 Vaším novým dodavatelem energií.
Společnost Fosfa a.s. (IČO 00152901), Váš původní dodavatel energií si dovoluje poděkovat za Vaši přízeň a spolupráci a přeje Vám hodně zdraví a spokojenosti. Obchodní společnost Gas International s.r.o. patří do obchodní skupiny LAMA ENERGY GROUP (http://www.lamagroup.cz)
kazb
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků