Změna dodavatelu v pronajatém bytě

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Trandafir 6. 9. 2016 10:56

Předchozí nájemce má smlouvu u Bohemia Energy, která mi přijde jako dost špatná a rád bych si změnil dodavatele; navíc, když už stejné musím psát ty předavací protokoly atd, je to asi vhodná chvila na změnu. Nepochopil jsem ale jestli mám na to nárok, nebo jsem vázán na smlouvu kterou měl nájemce přede mnou (a on neví kdy to podepisoval atd). Takže, mám dvě otázky:

1) Je to vůbec možné jen tak změnit, bez ohledu na existující smlouvu?

2) Jaky dokument potřebují od předchůdce abych všechno zařídil? (typek se stehuje mimo Česka)

3) Nějaké doporučení na levný plyn? Spotřeba elektřiny bude asi malá takže pak to bude jedno (takže jeden dodavatel který má levný plyn a průměrnou cenu elektřiny bude taky dobrý)

Díky moc!
Trandafir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 6. 9. 2016 12:12

Nejsi nijak vazan smlouvou predchoziho najemce, ten ji musi k urcitemu dni vypovedet a dolozit dodavateli konec najemniho vztahu, ty musis od nasledujiciho dne mit uzavrenu novou smlouvu klidne s jinym dodavatelem, jinak behem par dnu prijede pracovnik distributora a odberne misto odpoji.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 11. 12. 2016 08:35

Nemusi nutne od nasledujiciho dne, u cezu staci do 14. dnu.
A pokud predchozi nespolupracuje, lze to na cestne prohlaseni. Ale bacha co zatrhnete v tom jejich formulari, je tam myslim i volba, ze preberete dluhy a pakambuh s vama.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků