PRE Komfort převod

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod leonbergr 21. 9. 2016 13:03

Ahoj,

řešil jsem u PRE převod elektřiny z pronajímatele na nájemníka(já). Přišlo mi jednodušší nejdříve převést na mě a pak případně řešit jiného dodavatele. Podle http://kalkulator.tzb-info.cz jsem usuzoval, že KOMFORT je na dobu neurčitou, tak jsem při prevodu neměnil tarif, ale vyplnil nechat stávající.
Nicméně jsem obdržel smlouvu, a jestli to dobře chápu, je tam doba určitá a nějaký tarif KOMFORT PŘEVOD.(viz. přílohy)

Rád bych měl dobu neurčitou, předpokládám, že by to ještě mělo jít změnit, nějaké zkušenosti?
Může mi prosím někdo poradit co od PRE pořídit na dobu neurčitou?

Díky!
leonbergr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 21. 9. 2016 13:37

Asi bych odstoupil od smlouvy a uzavřel s nimi novou a tam si pohlídal tu dobu neurčitou. Nebo jestli s nimi bude řeč a změní do "dobrovolně"?

Pokud ale už odstoupíš, tak bych klidně převedl už na nového dodavatele...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 21. 9. 2016 14:23

naopak! jednodušší je v jednom kroku převést odběratele a zároveň změnit dodavatele
sám jsem to řešil třikrát, konkrétně i s PRE, na Fosfu (2x) a jednou ČEZ eTarif
vyhnete se tak tříměsíční výpovědní lhůtě, jakékoliv komunikaci s PRE i dvojnásobné byrokracii
PRE má na dobu neurčitou snad jenom jeden standardní tarif a ten patří mezi ty absolutně nejdražší, tedy na území PRE Distribuce
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 13. 12. 2016 23:40

Jmenuje se to zmena odberatele se zmenou dodavatele v odbernem miste nebo tak nejak.

Je to sice trochu delsi, nez jen samotna zmena odberatele, muze to trvat i 2 mesice, kdyz je nastupujici obchodnik nesikovny a to ta fosfa splnuje, ze...

Ale je to v jednom kroku.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 14. 12. 2016 11:28

jak jsem psal vyse, neni to pravda naopak je to kratsi, protoze se tim novy odberatel vyhne trimesicni vypovedni lhute. Konkretne s Fosfou to probehlo do mesice bez jakychkoliv problemu.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 12. 2016 01:28

Jasne a ve vsech trech pripadech jsi to provedl <30 dnu :-)

Tyhle povidacky vypravej babicce, jednak doslo k prodlouzeni lhut v druhe polovine letosniho roku (o tom asi nvis), druhak jsem to v letosnim roce delal vicekrat, nez ty :-))

A prečti si dobre co jsem napsal: "trochu delsi, nez jen samotna zmena odberatele"

Zatreti: nezpochybnuji, ze je to spravn postup, jen jsem zminil, ze ne vzdy se to povede pod 30 dnu zrealizovat, ono take zalezi, zda jsi stary anebo novy odberatel, ze...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 17. 12. 2016 12:46

ano a vzdy to bylo zmena odberatele a dodavatele naraz, tri tydny az mesic naposled letos asi v unoru PRE a PPAS>Fosfa u plynu to trvalo asi o tyden déle.
pořád lepší 30+ dnů než 3 měsíce + 30 dnů a tak to bylo původně myšleno
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 12. 2016 12:52

No jenze v pulce letosniho roku doslo k prodlouzeni jakychsi lhut :)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků