Bohemia Energy a podomní prodej - šmejdi

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yowie 20. 3. 2017 19:09

Jeden známý řeší docela zajímavou situaci svých rodičů, a protože tu není žádné forum věnované Bohemia Energy a praktikám jejich podomních prodejců, rozhodl jsem se jedno založit, protože myslím, že nejsou sami a je třeba, aby o těchto šmejdských praktikách vědělo co nejvíce lidí.

Kamarádův otec, důchodce, před několika lety podepsal smlouvu s podomním prodejcem, který zastupoval Bohemia Energy. V roce 2013 přešel jinam a po mých radách rodiče přihlásil do aukce, což jim obzvlášť letos v zimě muselo ušetřit docela balík.

Minulý týden tomuto důchodci volali z Innogy (správce sítě), že u jeho přípojky, kromě výherce aukce, evidují ještě dalšího dodavatele plynu - firmu Bohemia Energy. Kamarádův táta byl velice překvapený, protože s BE už několik let nic společného nemá a pracovníkovi Innogy řekl, že platná je původní smlouva.

Jak je možné, že ke správci sítě přijde smlouva, o které ten, který ji měl podepsat, nebo alespoň odsouhlasit, nic neví?

Myslím si, že pravděpodobně prodejce - ičař, který před 6-7 lety u kamarádova táty sepsal smlouvu, zkrátka znovu použil údaje ze staré smlouvy a zfalšoval podpis.

Známému jsem doporučil poslat stížnost na ERÚ a taky na ÚOOÚ, každopádně je to naprosto neuvěřitelné, co si ti šmejdi vůči starým lidem dovolí. Tedy už nestačí nic nepodepsat, ale hlavně vůbec nikomu ve dveřích nic neukazovat, protože ti parchanti pak nemají problém si to podepsat sami!!! :-!

Btw. co myslíte? Je to i na trestní oznámení? Podle mě je to podvod. Kdo má podobné zkušenosti, pište sem a hlavně, hlídejte svoje rodiče a náležitě je poučte, že ten pán v nepadnoucím saku je velice pravděpodobně jeden z největších parchantů, kterého kdy v životě potkali.
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod 856428 20. 3. 2017 19:30

To si ale jen domyslis. Videl nekdo druhou smlouvu? Ne.
856428
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 856428 20. 3. 2017 19:30

To si ale jen domyslis. Videl nekdo druhou smlouvu? Ne.
856428
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 20. 3. 2017 19:48

856428: jj, domýšlíme všichni, i ti jeho rodiče, smlouvu neviděl a nemá nikdo z nich, i když už zažádali BE o to, aby ji zaslali. Nepředpokládám ale, že by si na tohle troufl přímo někdo v BE, když na špinavou práci mají zástupy ičařů, na které to jde vždy snadno svést. Určitě budu průběžně informovat, jak se to vyvíjí, kamaráda to rozpálilo do běla a nedivím se, kdyby mi někdo chtěl okrást rodiče, tak bych se taky snažil, aby si ten parchant zapamatoval až do smrti, že udělal velkou chybu.
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod 856428 20. 3. 2017 20:12

Jak okrast? Nikdo po nem nebude chtit platit dvakrat za dodavku elektriny pres jeden elektromer.
856428
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 21. 3. 2017 18:02

856428: Jak okrást? Dobrá otázka, v případě, že někdo pošle falešnou smlouvu a s největší pravděpodobností důchodce ji omylem potvrdí, může nastat dokonce i to, že ušetří, pokud měl předtím smlouvu na dobu neurčitou a energie za draho.

V tomto případě ale poškození vysoutěžili plyn v aukci a zbývá jim ještě více než rok z dvouletého závazku. Pokud by tedy novou podvodnou smlouvu od Bohemia Energy potvrdili, následovalo by penále od předchozího dodavatele za nedodržení závazku + by měli plyn celkem jistě podstatně dražší. Nevím přesně, detaily neznám, ale škoda by podle mě v tomto případě hravě přesáhla 5000,-, což je hranice trestného činu.

Kamarád byl u toho, když jeho tátovi volali z Innogy a prý 2 smlouvy na jednu přípojku řeší dost často. Dokážu si představit, že když takhle nějaký podomní prodejce má slušnou databázi klientů i s jejich údaji, tak prostě zfalšuje hromadu smluv, pošle to, a bohužel někteří z těch důchodců se chytnou, protože dost možná před pár měsíci řešili s někým přechod někam, a budou si myslet, že to je ono, protože většinu jmen desítek dodavatelů elektřiny a plynu ani nedokáží vyslovit viz. Innogy například. A ti ostatní mávnou rukou, nechají si svého dodavatele a dál to neřeší. Ostatně není to poprvé, co o něčem takovém slyším. Bohužel takových případů je víc.

Základní rada je, nikomu kdo zvoní u dveří neukazovat smlouvy, nic nepodepisovat a poslat je pryč, případně zavolat měšťáky. Nakonec měšťáky už jsem jednou volal i já sám, když u nás byli prodejci, prý z MND (zrovna v TV běžela MND reklama), když je měšťáci chytili, tak zjistili, že nabízejí smlouvy úplně jiné firmy a s MND nemají nic společného. V podstatě cokoliv mi mezi dveřmi řekli, byla lež.
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod 856428 21. 3. 2017 18:27

Definice kradeze je, ze nekdo ziska cizi vec tim, ze se ji zmocni. Nejake penale nad 5000 Kc neni rozhodne kradez, nenaplnuje to skutkovou podstatu kradeze.
856428
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 21. 3. 2017 19:05

856428: Já taky mluvím o podvodu a zneužití informací v obchodním styku, ale nakonec kvalifikace není na mě, to už si vyřeší příslušné úřady, kde je to nahlášeno...
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod MikiVista 21. 3. 2017 19:19

Bohemia Energy stejně jako další (Centropol,...) to je kapitola sama pro sebe. Já ohledně BE znám i případy kdy lidé platily přes inkaso zálohy, ovšem v ročním vyúčtování nebyly a BE tvrdilo že žádné zálohy neobdrželo.
Ještě bych rád napsal že toto není problém pouze důchodců. Češi obecně mají "úchylku" na "slevy", které sice tak vypadají ale žádná sleva to ve skutečnosti není spíše naopak.
To hlavní co chci napsat ohledně BE a dalších - to jsou prachobyčejní překupníci Já jsem z JM kraje kde má EON distribuční síť. Co má BE??? A cena elektriky na faktuře se skládá z ceny elektriky a distribuce (cena za 1 kWh je cca 1,50 Kč a zbytek je distribuce). Když v reklamách slyšíme ty kecy "sleva elektriky 10%" tak je to sleva z ceny cca 1,50 Kč což je směšných 0,15Kč/kWh. Ale ve faktuře po sečtení elektriky+distibuce najdete cenu dejme tomu 4 Kč/kWh.
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 856428 21. 3. 2017 19:24

yowie píše:856428: Já taky mluvím o podvodu a zneužití informací v obchodním styku, ale nakonec kvalifikace není na mě, to už si vyřeší příslušné úřady, kde je to nahlášeno...

Jo jasne, zadnou smlouvu nikdo nikdy nevidel, dostanes vyrozumeni, ze doslo k omylu.
856428
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 21. 3. 2017 19:39

856428: Tak Innogy pravděpodobně tu smlouvu má... Nevěřím, že by správce sítě převáděl zákazníky na základě ničeho.

Btw. BE prý zatím mlčí, asi bude třeba je popohnat, kamarád už si našel dost mailů na pořady typu černé ovce atp., ještě bude sranda...:-)
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod 856428 21. 3. 2017 19:43

Proc ji neposkytl, kdyz ji ma?
856428
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 21. 3. 2017 19:56

856428: Protože to není jejich povinnost. Zaslat smlouvu klientovi je povinnost BE, ale zatím je ticho.

Ale věřím, že ERÚ a ÚOOÚ vše, co v Innogy mají, rádi poskytnou, když se k tomu BE zatím nemá.

Co si myslíte Vy nebo já, je úplně jedno, nakonec, kdyby BE vylezla s tím, že smlouva neexistuje, asi by to redakce černých ovcí a podobných zaujalo ještě víc. Podle mě tohle nemají zapotřebí a úřadům předhodí toho ičaře, nakonec od toho ičaři jsou ne? Abyste si nad jejich "pochybením" mohl umýt ruce a jet si dál "business as usual"...

Jako mě je to vlastně jedno, jen pomáhám poškozeným, pár rad + kamarád rozeslal pár mailů a samozřejmě to co nejvíce zveřejnit, aby si lidé dali na podvodníky pozor. Toť vše. A díky, že s tím zveřejňováním pomáháte. Je to potřeba.
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Millanoss 21. 3. 2017 21:48

Celé mi to přijde nějaké divné, aby na jedněch drátech byli dvá poskytovatelé, přeci musí existovat nějaké pravidlo, které někoho upřednostňuje a určuje, kdo je hlavním poskytovatelem. Celé se mi to spíš jeví jako selhání jednotlivce. Já se pod BE dostal tím, že jsem se přihlásil do aukce, kterou nakonec vyhrálo 3E, vše je OK tak uvidíte.
Millanoss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 22. 3. 2017 08:09

Millanoss: dodavatel je vždy jeden, tady jde asi spíš o to, že BE zažádal u OTE o změnu a pak tam jakoby "visí" dva dodavatelé (to je to co říká distributor), ale původní dodavatel změnu "přebije" a vše poběží jako dosud....

I když, za určitých podmínek lze mít více dodavatelů, z nichž jeden musí nést odpovědnost za odchylku...ale to je případ u VO :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 22. 3. 2017 18:35

Millanoss: Myslím, že se nemáte čeho bát. U 3E jsem kdysi taky byl, taky přes aukci a naprosto bez problému, i když tehdy ještě pod BE nepatřili myslím. Problém je ten distribuční kanál - podomní prodejci. Banda ičařů kdoví odkud (nejčastěji mají trvalý pobyt na úřadě :-D), a to se pak dějí věci. Pokud jste nikomu nedával údaje ke svým přípojkám a další, tak se nemáte čeho bát.

Základní chybu kamarádův táta udělal tím, že s nimi vůbec jednal. A oni teď prostě zkoušejí, kdo se chytne, splete apod. a omylem odsouhlasí nového dodavatele. Většinou to nevyjde, ale pár lidí se chytne, když takových smluv zfalšujete třeba několik desítek...

Podobné jsou např. podvody s fakturami. Někdo si prostě udělá databázi firem, naposílá jim faktury za údajné služby a někteří to taky zaplatí.

Spíš mě zaráží, že při již troufám si říci obecném povědomí lidí, jaká špína podomní prodejci jsou, ještě BE takový distribuční kanál využívá. Naprosto nechápu, že to mají zapotřebí.

Jinak kamarádovi se BE prý ještě nevyjádřila, počká do zítřka, kdy to bude týden, co jim psal, a pak přijdou na řadu ty černé ovce a další... :tleskani :-D
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod 856428 22. 3. 2017 18:52

yowie píše:...
Podobné jsou např. podvody s fakturami. Někdo si prostě udělá databázi firem, naposílá jim faktury za údajné služby a někteří to taky zaplatí.

No oni prave nerozesilaji faktury za sluzby, ale obchodni nabidky. To ze to prijemce povazuje za fakturu a bez rozmysleni zaplati, je jen jeho boj, pristoupil tak na nabidku a vznikla tim smlouva.
856428
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 22. 3. 2017 19:07

856428: Ano, jsou různé druhy podvodů, ale i ty faktury:

http://ekonomika.idnes.cz/podvodne-fakt ... nomika_fih
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 8. 2017 17:46

Jsem to napsal na smetiště, ops, tak to dam aspoň sem zde si to třeba někdo přečte

Tady ten je ten král podzimních prodejců, Bohemia energy dodal půl milionu odběrných míst, dostal za to stovky milionu korun a bohemia resp. manžele pisarikovi ho chtějí vysachovat...

https://www.TomasBarta.eu - cely příběh smlouvy všechno !!!

No řeknu vam když jsem vloni jednal s BE, tak to byl horor, zkoušejí neskutečné triky a lži a zbavit se BE, no zabralo mi to několik hodin času, dostat se z jejich smluv...

Na ÉRU jen řekl, ze BE dodržuje zákon (a ze jen tvrdé vymáhá smluvní podmínky na což má nárok)... ano usvědčit tuhle firmu ze lži je velice problematické... chtělo by to nějakého zaměstnance co bude ochoten zpívat (porušit NDA)...

Každá firma co má podobní prodejce nemůže být nejvýhodnější... vždyť na těch provozních jen pro obchodního zástupce se točí prachy jako blázen... přečtěte si to výše...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2018 11:47

Aktualne pomaham u znameho s jeho smlouvu u Bohemia Energy, uzavreno v 2011, automaticka prolongace na 3 roky, takze sanci v 2017 prosvihl a ted musime cekat na 2020.

Cesta prepisu na nekoho z rodiny je asi nesmyslna, ale rikal jsem si, ze by se dalo vychytat nejake zdrazeni. Nicmene jake jsou s tim zkusenosti? Delaji to vubec?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jichaj 16. 5. 2018 16:33

na eru k tomu ted bylo vykladove stanovisko..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2018 17:25

Myslis toto?
:arrow: http://www.eru.cz/-/vykladove-stanovisk ... ek-podle-c

Ma otazka byla spise na to, zdali to BE opravdu nekdy udelala. Jde o to, ze me se to hlidat nechce a znamej aby necekal na Godota.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 5. 2018 20:51

jichaj píše:na eru k tomu ted bylo vykladove stanovisko..

Jj, ERÚ je fakt dobrej, tam mně třeba na stížnost, že mne ČEZ chybně informoval o tom, jaký ceník pro mne platí, poradili, ať se s ČEZem soudím (rozdíl ve faktuře byl 16 stovek).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 5. 2018 13:58

satan: tak to bohuzel nevim, obecne ceny sly nahoru..

a to se mu pri te automaticke prolongaci zafixuje cena na 3 roky nebo na jeden?

jinak ten prepis je realny, ale idealne na nekoho "ciziho", jinak to berou jako ucelovou zmenu
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 5. 2018 18:36

Dival jsem se na ten cenik dotycneho a vzhledem k tomu, ze v D02 atakuji hranici 1800 za MWh, tak zjevne nepotrebuji mezirocne zdrazovat. No nezavidim nikomu takovou pekelnou smlouvu.

Dotycny bydli v obecnim byte a je na nej smlouva, takze tezko se s tim prepisem bude moci dat neco vyjebat, protoze oni budou chtit dolozit na zaklade ceho a je vis kde.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 5. 2018 20:53

hm.. a VOP taky ted nemenili..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 5. 2018 21:49

No tak ať dá výpověď u be z důvodu ukončení nájmu, pokud má nájemní smlouvu s obcí tak ji naskenovat, zkopíruj si podpis z města a udělej novou nájemní smlouvu třeba ty že budeš nájemník a můžeš ji poslat spolu s výpovědí - přepisem odběrného místa.novy nájemník , zákazník si může zvolit jinou firmu
My jsme to měli při koupi nemovitosti hned přepsány, na tom formuláři od BE je i takový políčko - a poznámka že se dokládá lv či kupní smlouva. Což sice je furt města ale nájemní smlouva se změnou vlastníka je podobný a narokovatelny stejne jako vlastnictví.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 5. 2018 00:09

Jestli to dobre chapu, jakoze jim poslat fake smlouvu?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod eeet 19. 5. 2018 08:46

Spis by to chtelo fake vypoved z najmu ne?
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 5. 2018 10:34

Nájemní smlouvu a přepis na někoho jinýho, k jinymu dodavateli.
pokud chceš vytento s vyje anci tak musíš přizpůsobit taktiku, když je nemorální automatická 3 léta prolongace a vázanost.
Navíc jejich praktiky s dárkem žárovky 2 balení a když chce člověk odstoupit od smlouvy na začátku tak jim to musí vrátit s neporusenym obalem to mi nepřijde jako fér jednání.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2018 14:49

Zarovky ale musis vratit do 14 dnu, ne? Tak kdyz je nekdo blbej a uzavre dobrovolne automaticky prolongovatelnou smlouvu na 3 roky tak dobre mu tak...

Ale pozadat o neprolongaci a podat vypoved k datu vyroci by melo byt mozne pisemne kdykoliv :-)

Nasledne vam prijde od distributora upozorneni na cerny odber, pozemni postou na vasi adresu. A mate 30 dnu na novou smlouvu, bez problemu a jeste usetrite pausal za az 2 mesice. Do 30. dnu bez smlouvy se musi prihlasit novy dodavatel a kdyz to nacasujete spravne tak dodavka zacne treba az 59 den no problem :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 5. 2018 17:04

Jasne, jenze kdyz tedka pozada o neprolongaci, respektive vypoved k datu vyroci, tak ma pred sebou cekani dalsi dva roky.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod redhaven 20. 5. 2018 15:15

Dle kalkulátoru na tzb-info.cz , ale BE vychází pořád nejlevnější spolu s pozvánkovou Skautskou, nebo ne ? Nebo BE šmejdsky "panenskému" zákazníkovi úvodem smluvního vztahu nabídne první rok nejlevnější cenu, aby ji pak zvyšovala?
redhaven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 5. 2018 15:22

To je ted novy produkt na nalakani hejlu. Stavajici maji uplne jinej produkt, ktery je jiz ve srovnavaci "hloubeji".

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod redhaven 20. 5. 2018 18:43

Takže pohlídat a předem přečíst smlouvu před podpisem, aby byla možnost vypovědět s 3měs. výp. lhůtou nebo je lepší smlouva na rok ještě. Samozřejmě pokud je BE šmejdská firma, tak takové smlouvy na rok nebo s možnou výpovědí 3 měsíce nenabízí a hlavně ani nedá smlouvu dopředu před podpisem na několik dnů domu k podrobnému prostudování, že...?
redhaven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 28. 5. 2018 07:36

Ale vzdyt BE neposila domovni prodejce viz viewtopic.php?style=2&p=11643085#p11643085 :) smlouvu si muzes cist i po podpisu, mas na to 14 dnu pokud jsi uzavrel mimo provozovnu nebo na dalku, pripadne mas moznost do 15 dnu od zahajeni dodavky...

Nejde predem rici na jakou dobu je smlouva lepsi, vloni byla lepsi varianta urcite uzavrit na 3 roky, pokud byla za dobrou cenu :) zkratka kdyz je sance ze cena poroste, je lepsi fixovat, kdyz mas autoprolongaci a nejsi negramotny, ktery si neumi do kalendare v iphonu zadat udalost 3 roky do budoucna, tak v tom NENI ZADNY PROBLEM. Pokud v budoucnu uz nic resit nechces, tak jdi ke skautum, asi to nebude uplne maximalne nejvyhodnejsi (plyn nyni od nich je), ale bude to velmi zajimave a budou si to sami hlidat za tebe

Ja v prosinci uzavrel jeste snad za cenu 6xx a 8xx za MWh :) dnes stoji 1000-1200... tusim centropol, xenergie, vse pres zprostredkovatele a davali jen 2 roky :-(
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 28. 5. 2018 11:54

vpe píše:...nejsi negramotny, ktery si neumi do kalendare v iphonu zadat udalost 3 roky do budoucna...

Jde to i v androidu ;-)
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 5. 2018 20:47

O tom nepochybuji, otazka je, nakolik je spolehlivy reminder pres google kalendar skrze ruzna zarizeni :)

Apple ma tu vyhodu ze ztratis stary telefon a zadas heslo do noveho a vse se natahne ze zalohy samo, to android asi neumi...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jidis 29. 5. 2018 04:42

Umi.
jidis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 29. 5. 2018 22:49

ze by google kazdemu rakosovi vyrobcovi daval zadarmo 5 gb uloziste na ulozeni backupu telefonu vcetne aplikaci nastaveni tapet fotek vseho?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 30. 5. 2018 02:06

menil jsem x telefonu za posledních 8 let, někdy od roku +- 2010 byly první androidy. z roku 2013 mám údaj v kalendáři a mám ho tam dodnes každý rok se mi to obnovuje.
mezitím jsem měl tak 4 telefony a to ještě k tomu rok pauzu bez smartfounu, potom co mi nejnovější a nejlíp vybavená plečka LG G3 vydržela přesně 3 hodiny od nabití.
a kupodivu někde v minulosti v Aplikaci Fotky jsem měl zálohovaný nějaký snímky x let zpátky. ted když otevřu Fotky tak tam mám první snímky z roku 2010 focený prvním androidem
co se týče aplikací tak se načte po přihlášení k gmail účtu seznam všech aplikací kdy instalovanej, takže pak u nového telefonu není problém si vybrat a znovu instalovat aplikace který se mi líbí.
google disk má 15 GB
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 5. 2018 13:16

Ano, Dropbox ma taky gigabajty zdarma, nicmene druhou veci je nativni podpora systemu pro tyto brikule s moznosti jeho odzalohovani.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2018 10:59

“vybrat a znovu instalovat aplikace”

Jenze na ios nic nevybiras a neinstalujes, ani aplikace, jen pri inicializaci zarizeni si vyberes:
[ ] jako novy
[ ] obnovit ze zalohy iCloud

A to je vse. Pres noc se vse stahne samo. Jestli je to stejne jak popisujes tak bude asi jen jeden rozdil - k apple zaloze se nedostanes, k te zaloze na google disku se asi normalne dostanes s emailem a heslem? Coz muze byt ponekud riziko.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 6. 2018 17:46

vpe: samozrejme, ze tak "luxusne" jako iOS to Android nema. Tam staci to, ze ztratis telefon, koupis si jineho vyrobce a se spoustou veci se muzes nadobro rozloucit. U iOS ztratis telefon, koupis klidne uplne jinej model a obnovis telefon 1:1 do stavu nejpozdeji pred samotnou ztratou.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jidis 1. 6. 2018 19:08

U iOS ztratis telefon, koupis si jineho vyrobce a jsi v *****. :D
jidis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2018 13:08

Aha a ktery jiny vyrobce vyrabi telefon pro iOS?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vpe 27. 7. 2018 22:59

Žárovky (od Bohemie ?)
https://www.coi.cz/led-zarovky/
A po roce i Eru
http://www.eru.cz/cs/-/spotrebitelum-je ... i-48-hodin

Jak dopadla / dopadne BEE ?
https://www.tomasbarta.eu/news.php

Spory mezi manžely Písaříkovými a Tomášem Bártou o podíl v Bohemia Energy entity vedou k různým věcem. Třeba i k tomu, že společnost nemůže vyplácet podíly na zisku. Na konci roku 2017 představoval nerozdělený zisk 2,5 miliard korun. BEe za posledních 7 let vydělala téměř čtyři miliardy korun po zdanění.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 28. 7. 2018 10:05

Takhle to dopadá, když se pár krys sejde v sudu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 2. 11. 2018 12:35

Nevíte někdo, jestli ještě platí tahle nabídka?
https://www.bohemiadirect.cz/plus
899 Kč/MWh VT i NT pro všechny. Mám D45d od Skautů a dost zdražujou, tak bych klidně přešel asi i za cenu, že jsou Bohemia šmejdi.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 9. 11. 2018 10:46

včera mi přišla do schránky čumkarta s touhle nabídkou...takže to asi pořád nabízejí
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 12. 11. 2018 00:11

Jo, platný to je, ale je to dotovaná nabídka a po roce to víceméně musíš zrušit, jinak tě to zruinuje, viz formualce z ceníku:

Po uplynutí 12 kalendářních měsíců trvání dodávky se bude cena za silovou
elektřinu nebo odebraný zemní plyn a ostatní služby dodávky nadále řídit
velkoobchodní referenční cenou, pokud si nejpozději v jedenáctém měsíci dodávky
zákazník nezvolí a nesjedná jiný produkt z aktuální nabídky.
Cena za silovou elektřinu nebo odebraný zemní plyn a ostatní služby dodávky se
stanoví jako součet těchto dílčích částí ceny:
- cena za služby obchodu činí 0,299 Kč bez DPH (0,36179 Kč vč. DPH) za 1 kWh
- cena za odběrné místo činí 3 Kč bez DPH (3,63 Kč vč. DPH) za 1 den
- velkoobchodní referenční cena

Čili by se tam platily navíc nějaké ceny za služby obchodu a odběrné místo, což u normálních tarifů není. A jiné tarify BE na tom cenově nejsou taky vůbec růžově. Asi se spoléhá na to, že to lidi zapomenou vypovědět. Nebo bude BE dělat problémy a znemožní to sami?
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 12. 11. 2018 08:08

sluzby obchodu, cena za OM...u normalnich tarifu to je...ale uz zapocitane v jednotkove cene (pripadne mesicnim pausalu)

a co se tyce te aktualni nabidky..nemusi to byt zrovna dotovana cena...akorat nakoupili na pristi rok ve spravny cas (pocatkem letosniho roku nebo spis jeste driv)
jichaj
Diskutér