Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eeet 19. 5. 2018 18:30

Jsou to sasci.
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 20. 5. 2018 10:49

Tak jsem použil kalkulačku na skaut webu.Za eleltkřinu bych ušetřil ca 2400 ale od PRE mám nějakou slevu a za plyn asi 1200 a 1000 mám slevu ( u obojího za fixaci).
Mne se tedy do přechodu nechce.Jinak máme RD v Praze, jsme 2+2 a obytná plocha je cca 120 m2
Bud jsme spořiví a nebo ta kalkulačka nefunguje úplně správně, a nebo PRE i PPAS namají tak špatné ceny.
Skautského synka máme doma, nebyl by tedy problém.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 5. 2018 12:01

Vsak prechod prece neni zadna nutnost. Navic mi prijde divne, ze bys usetril jen dve stovky. To bud nemas zadnou spotrebu nebo si tam nezohlednil mesicni pausaly, atd. Nepouzivej jejich kalkulacku, ale tvou spotrebu krat rozdil v cene za MWh.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 21. 5. 2018 07:12

Psal jsem, že za elektřinu bych ušetřil cca 2000 a za plyn 1000 celkem tedy cca 3000/rok, ale že jak PRE tak i PPAS mi dali slevu za fix, takže je skoro zbytečný někam přecházet.
Ale promyslím to, to jo.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 26. 5. 2018 13:05

Pokud se Ti to nevyplatí, tak samozřejmě nepřecházej. :-D

Co se týká kalkulaček, nejlepší a přesná je https://kalkulator.tzb-info.cz/ Na tu je spoleh ;-)

Co se týká slevy za fixaci, záleží, na jak bys jí měl dlouho a za jakou cenu. 3000 úspora za rok vs jednorázová sleva vypadá na stejno, ale co další rok? Tam už spíš než na prvotní slevě záleží, jak moc výhodné nebo nevýhodné jsou ty fixované ceny a jak asi porostou ty nefixované. Tj. zda další rok proděláš nebo vyděláš a kolik. U skauta platí ceny vždy na daný kalendářní rok, takže ceny na r. 2019 neznáme (budou známy cca v září). Cena elektřiny zatím asi spíš poroste, u plynu to asi tak jednoznačné není. Takže bych sice hádal, že asi u skauta budou ceny 2019 za elektřinu vyšší, ale asi ne o tolik, aby to dosáhlo té ceny, kterou si zafixuješ u PRE. Zdá se mi proto, že pokud máš fixaci jen na rok, asi by to mohlo být OK. Pokud na déle, tak by skaut měl vyjít lépe...
Ale i u smlouvy třeba jen na rok, je také třeba zvážit, zda se dokážeš ze smlouvy po skončení doby určité vyvázat(pokud, je podmínkou té fixace a nebudeš moci odejít kdykoli). Obvykle se automaticky obnoví, pokud propásneš určité datum. Je otázka, zda to riskovat, pokud je cena dobrá jen díky slevě za fixaci a jinak jsou ceny o 3000 dražší. Když to propásneš a smlouva se obnoví, zůstanou jen dražší ceny a výhoda žádná...

...změna samotná není moc složitá, pokud máš obavy jen o to. Trochu práce s tím je (vyplnit, pak podepsat a poslat poštou), ale nic hrozného. Zvlášť pokud jim jen poskytneš podklady a oni vše zařídí za tebe.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 27. 5. 2018 18:56

prosimte na tzb najit v te jejich neprehledne tabulce finalni cenu za NT, VT a staly plat to je porod a ještě jim to vypocitava nepresne! na kalkulator.eru.cz to je presnejsi ale nejsou tam zase všechny ceniky

"Pozvanka je platna 336 hodin, tedy 14 dnu." - uz 14 dnu? V prosinci to bylo 7
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 27. 5. 2018 21:49

Já to používám již spousty let a kdykoli jsem si cenu přepočetl, sedělo to na korunu... Pokud tam byla chyba, zjistil jsem vždy, že jsem si jí zavinil sám nějakou chybou v zadání. Ale samozřejmě ani chybu v jejich databázi nelze vyloučit. Jen by to byla ojedinělá věc, rozhodně ne pravidlo. Takže jestli ti něco nevyšlo a v zadání máš vše správně, můžeš být konkrétní?

Co se týká zjištění jednotlivých cen, co je tak složité na jednom kliknutí na vybraný tarif ve výsledcích? Tam jsou pak vidět všechny podrobnosti.

Kalkulátor ERÚ je bohužel nejen neúplný, ale není ani tak aktuální, jako na tom tzb. Ale je to druhý objektivní a díky tomu použitelný kalkulátor. O jiném už nevím.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 27. 5. 2018 23:24

Pridam se k Markilovi. ERU kalkulator jsem kdysi zkusil a vysledky moc pouzitelne nebyly - neuplny je slabe slovo. Naopak tzb (drive energiejenda) je velmi spolehlivy. Ten clovek co to spravuje je nadsenec co se v tom pohybuje a na vsechny zmeny v cenach reaguje velmi rychle.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 5. 2018 07:31

Markil píše:Já to používám již spousty let a kdykoli jsem si cenu přepočetl, sedělo to na korunu... Pokud tam byla chyba, zjistil jsem vždy, že jsem si jí zavinil sám nějakou chybou v zadání. Ale samozřejmě ani chybu v jejich databázi nelze vyloučit. Jen by to byla ojedinělá věc, rozhodně ne pravidlo. Takže jestli ti něco nevyšlo a v zadání máš vše správně, můžeš být konkrétní?

Co se týká zjištění jednotlivých cen, co je tak složité na jednom kliknutí na vybraný tarif ve výsledcích? Tam jsou pak vidět všechny podrobnosti.

Kalkulátor ERÚ je bohužel nejen neúplný, ale není ani tak aktuální, jako na tom tzb. Ale je to druhý objektivní a díky tomu použitelný kalkulátor. O jiném už nevím.


Tak mi schvalne napis svou finalni cenu za 1 kWh (VT/NT) a staleho platu, jestli jsi schopen z tzb to vycist :)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 5. 2018 09:52

Díky, asi je zkusím, skauty.
U PPAS mám fix smlouvu ještě na 2 roky za dotaci na karmu, ale když jsem to nakonec vše spočítal, vyjde snad levněji vrátit dotaci a přejít.
Tak uvidím, jak si s tím Terragroup poradí.

Markil píše:Pokud se Ti to nevyplatí, tak samozřejmě nepřecházej. :-D

Co se týká kalkulaček, nejlepší a přesná je https://kalkulator.tzb-info.cz/ Na tu je spoleh ;-)

Co se týká slevy za fixaci, záleží, na jak bys jí měl dlouho a za jakou cenu. 3000 úspora za rok vs jednorázová sleva vypadá na stejno, ale co další rok? Tam už spíš než na prvotní slevě záleží, jak moc výhodné nebo nevýhodné jsou ty fixované ceny a jak asi porostou ty nefixované. Tj. zda další rok proděláš nebo vyděláš a kolik. U skauta platí ceny vždy na daný kalendářní rok, takže ceny na r. 2019 neznáme (budou známy cca v září). Cena elektřiny zatím asi spíš poroste, u plynu to asi tak jednoznačné není. Takže bych sice hádal, že asi u skauta budou ceny 2019 za elektřinu vyšší, ale asi ne o tolik, aby to dosáhlo té ceny, kterou si zafixuješ u PRE. Zdá se mi proto, že pokud máš fixaci jen na rok, asi by to mohlo být OK. Pokud na déle, tak by skaut měl vyjít lépe...
Ale i u smlouvy třeba jen na rok, je také třeba zvážit, zda se dokážeš ze smlouvy po skončení doby určité vyvázat(pokud, je podmínkou té fixace a nebudeš moci odejít kdykoli). Obvykle se automaticky obnoví, pokud propásneš určité datum. Je otázka, zda to riskovat, pokud je cena dobrá jen díky slevě za fixaci a jinak jsou ceny o 3000 dražší. Když to propásneš a smlouva se obnoví, zůstanou jen dražší ceny a výhoda žádná...

...změna samotná není moc složitá, pokud máš obavy jen o to. Trochu práce s tím je (vyplnit, pak podepsat a poslat poštou), ale nic hrozného. Zvlášť pokud jim jen poskytneš podklady a oni vše zařídí za tebe.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 26. 7. 2018 09:19

Zdravím uvažžuji o Sklautech dodavaterl mi mění ceník. Nějáké skaurta bych také asi zplašil. Ale chci nse zeptat jak to je u skautu s tím kdy vyberou dodavatele na další rok. děkuji nechtěl bych přejít k skaut a pak by skau tivybrfali nějákého nesolidního dodavatele
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod oreeo 26. 7. 2018 12:23

Bud je smlouva se skauty nebo dodavatelem (nevim jak to je). Pokud se skauty, tak ti muze byt jedno, jaky je dodavatel, ty s nim ve smluvnim vztahu nebudes. Pokud s dodavatelem, tak s novym nemusis uzavirat smlouvu ne?
oreeo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Markil 26. 7. 2018 17:55

Takhle to není. Je to trochu zamotanější. Doporučuji si prostudovat web skautské energie, je to tam popsáno. Junák má smouvu s TGI (je veřejně na webu), který to pro něj zajišťuje - řeší smlouvy, soutězí cenu atd. Účastník podepisuje plnou moc TGI (v provázanosti na hlavní smlouvu Junák-TGI). TGI pak za tebe řeší vše a ty se (teoreticky) nemusíš už ničím zabývat. Tj. oni vypoví smlouvu u stávajícího dodavatele a uzavrou za tebe novou u toho, kdo je pro daný rok dodavatelem pro skautskou energii (letos Centropol). Smlouvu ti pak automaticky pošlou. Ta smlouva je vždy uzavírána do 31.12. daného roku. Každý rok cca srpen, září soutěží dodavatele na příští rok a sami automaticky zase za tebe uzavřou smlouvu na další rok do 31.12. (Kdo přijde nový po vysoutěžení ceny, má to už rovnou až dokonce dalšího roku u nového dodavatele).

Tj. smlouva na dodávku je přímo s dodavatelem dle vysoutěžené ceny a podmínek (ty si stanovuje TGI se skautem). Platíš přímo dodavateli. TGI to za tebe vše řeší - vypovídá, uzavírá a posílá ti smlouvy s dodavatelem. TGI je ve svém jednání omezeno smlouvou se Skautem, který si tam stanovil nějaké podmínky.

Ukončit to lze jednoduše písemnou výpovědí plné moci pro TGI a to kdykoli. Tím TGI pro tebe ukončí veškerou činnost a pak už jen záleží, do kdy máš aktuálně uzavřenou smlouvu s dodavatelem - zda do 31.12 letošního nebo příštího roku. Poté je na tobě, jak si na to navážeš. To znamená, že pokud si to chceš hlídat, kdo bude dodavatelem na další rok, musíš sledovat (asi nejlépe na jejich webu), kdo vyhrál a pokud se ti to nelíbí, ihned dát výpověď dřív, než za tebe TGI uzavře smlouvu na další rok. Já mám zkušenost jen z loňska, že od vyhlášení vítěze do uzavření smluv byla nějaká pár týdenní prodleva, ale oficiálně jsem nikde nenašel, zda a jak dlouhá ta prodleva je. Takže teoreticky by to mohli uzavřít i hned, nicnémě prakticky tam nějaká prodleva je. Druhý problém je, že co jsem vypozoroval, není přesné datum, kdy je nový dodavatel vysoutěžen, takže kdo to chce hlídat, musí to zkoušet. Zatím ale nebyl moc důvod to dělat.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 27. 7. 2018 11:15

dr._lukas píše:Proc jsi nezavolal primo do skautske energie na infolinku? Pozvanku na el. + plyn jsem ziskal primo od nich. Jinak mezi beznymi skauty to je opravdu opruz, vsichni ochotni az by clovek plakal :-).

Dnes jsem zkoušel volat na infolinku, zda by byla možnost přehlásit se k nim, že nemám pozvánku a jediná odpověď je, že si musím sehnat nějakého známého z okolí, že jinak to nejde a víc nezmůže. Takže je to asi o štěstí a já se pokusím někoho najít, ale moc si nevybavuji, že bych znal mnoho skautů :)
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 7. 2018 11:42

Je to přesně tak, funguje to naprosto automaticky.
Převedli mne nejdříve el.energii na 3 odběrných místech (PRE,ČEZ) a teď mi přišla sms, že se domluvili i s PPAS na odstoupení od smlouvy (plny) na 2 odběrných místech.
O všem informují sms a dá se jim také dovolat (Terra group).
Dle mého výpočtu opravdu ušetřím celkem dost.


Markil píše:Takhle to není. Je to trochu zamotanější. Doporučuji si prostudovat web skautské energie, je to tam popsáno. Junák má smouvu s TGI (je veřejně na webu), který to pro něj zajišťuje - řeší smlouvy, soutězí cenu atd. Účastník podepisuje plnou moc TGI (v provázanosti na hlavní smlouvu Junák-TGI). TGI pak za tebe řeší vše a ty se (teoreticky) nemusíš už ničím zabývat. Tj. oni vypoví smlouvu u stávajícího dodavatele a uzavrou za tebe novou u toho, kdo je pro daný rok dodavatelem pro skautskou energii (letos Centropol). Smlouvu ti pak automaticky pošlou. Ta smlouva je vždy uzavírána do 31.12. daného roku. Každý rok cca srpen, září soutěží dodavatele na příští rok a sami automaticky zase za tebe uzavřou smlouvu na další rok do 31.12. (Kdo přijde nový po vysoutěžení ceny, má to už rovnou až dokonce dalšího roku u nového dodavatele).

Tj. smlouva na dodávku je přímo s dodavatelem dle vysoutěžené ceny a podmínek (ty si stanovuje TGI se skautem). Platíš přímo dodavateli. TGI to za tebe vše řeší - vypovídá, uzavírá a posílá ti smlouvy s dodavatelem. TGI je ve svém jednání omezeno smlouvou se Skautem, který si tam stanovil nějaké podmínky.

Ukončit to lze jednoduše písemnou výpovědí plné moci pro TGI a to kdykoli. Tím TGI pro tebe ukončí veškerou činnost a pak už jen záleží, do kdy máš aktuálně uzavřenou smlouvu s dodavatelem - zda do 31.12 letošního nebo příštího roku. Poté je na tobě, jak si na to navážeš. To znamená, že pokud si to chceš hlídat, kdo bude dodavatelem na další rok, musíš sledovat (asi nejlépe na jejich webu), kdo vyhrál a pokud se ti to nelíbí, ihned dát výpověď dřív, než za tebe TGI uzavře smlouvu na další rok. Já mám zkušenost jen z loňska, že od vyhlášení vítěze do uzavření smluv byla nějaká pár týdenní prodleva, ale oficiálně jsem nikde nenašel, zda a jak dlouhá ta prodleva je. Takže teoreticky by to mohli uzavřít i hned, nicnémě prakticky tam nějaká prodleva je. Druhý problém je, že co jsem vypozoroval, není přesné datum, kdy je nový dodavatel vysoutěžen, takže kdo to chce hlídat, musí to zkoušet. Zatím ale nebyl moc důvod to dělat.
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků