Které jsou top EKO zdroje energie v dalších cca 20 letech?

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod postcd 23. 1. 2018 13:43

Dobrý den,

zajímá mě, které způsoby ekologického získávání energie budou mít boom v následujících zhruba 20 letech?

Solár. mě nezajímá, protože to nepovažuji za ekologické z důvodu náročné výroby a nutné recyklace každý xx let.

Zajímají mě jen projekty které mají velkou šanci v těch cca dvaceti letech aby byly uvedeny z vědecké laboratoře do praxe a dávaly el. energii běžným, ne příliš movitým lidem.
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2018 18:29

Ono asi bude rozdíl mezi tím, co je skutečně ekologické a tím, co je za ekologické prohlášeno. Co bude úspěšné v dalších letech bude spíše otázkou politických rozhodnutí, než čehokoliv jiného. Ono se možná ukáže, že nejekologičtější bude s pomocí nějaké levné energie (nejspíše nějaký druh jaderné, ať už štěpením nebo fúzí) vyrábět energetický plyn (třeba vodík z vody) pro budovy a nějaký umělý tekutý uhlovodík (některé automobilky experimentují s výrobou syntetické nafty z CO2 a vody) pro pohon automobilů. Protože když se vezme v úvahu kombinace bezpečnosti, trvanlivosti, energetické hustoty, infrastruktury a dalších faktů, tak to nakonec může vyjít nejvýhodněji i z hlediska ekologie.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2018 18:32

Rad bych ti naprosto presne odpovedel, ale bohuzel mam kristalovou kouli v servisu, tak mozna az ji vrati.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků