Náhrada za skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D.roak 25. 9. 2018 12:18

Já bych taky dobrovelně do bohemky nešel. Poté co koupila EEE tak jsem od nich hnedka zdrhul
Naposledy upravil D.roak dne 25. 9. 2018 14:04, celkově upraveno 1
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 25. 9. 2018 12:26

Já taky ne, s takovým množstvím prasáren jsem se jinde nesetkal. Ať by jejich nabídka byla sebelákavější.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod filas81 25. 9. 2018 13:01

Přesně tak, stačilo mi když jsem byl nucen v rámci e-aukce po koupení Right Power; jsem rád, že už mi vysoutěžený úvazek skončil; už jen přeplatek vrací 6 týdnů, když máte nedoplatek tak do 14 dnů musí být zaplacen atd....
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 25. 9. 2018 13:28

Ani kdyby dodávali zadarmo bych k nim nepřešel...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.roak 25. 9. 2018 14:07

Já asi taky ne, kdaž nemají dobrou pověst.
Jen si rikám aby připadná náhrada nebyla tak malá že by jí Bohemka sezrala
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filas81 25. 9. 2018 14:27

No ve firmě jsem teď přecházel od Amper Market který taky koupili...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.roak 25. 9. 2018 18:44

no Amper market je škoda než ho sezrala Bohemia tak jsem o něm uvažoval
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Nafťák 25. 9. 2018 22:12

Já to vidím takto.Skautská energie si vysoutěžila to nejlepší,co na další období šlo.Tečka.
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MildaX 25. 9. 2018 22:47

Takový klid bez paniky by ti mohl leckdo závidět ☺️
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 25. 9. 2018 23:54

Tak jsem to rozštípnul a vzal jsem ten EON Variant PRO Duben 2018 s fixací na dva roky. Pokud jsem se díval správně, tak to vychází o něco líp než Skautská energie a výrazně líp než většina ostatních služeb. I v ceníku pro 2018 by to bylo někde v Top 5 nebo Top 10 a až/jestli všichni na příští rok zdraží, tak mi to přijde jako fajn nabídka. (Oproti stávajícímu ČEZu na dobu neurčitou ušetřím osmičku ročně a to už mi za tu výpověď stálo).
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nafťák 26. 9. 2018 10:22

Podle kalkulátoru na TZB info,při mé spotřebě(2500m3),budu platit 29136,-,zatímco u EONu bych platil 31421,-
Porovnána cena Skauti 2019-2020,EON Variant PRO duben 2018.
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 26. 9. 2018 12:09

Ohledně e.onu variant pro se ale bavíme o elektřině.
Třeba u obecní plynárny byste platil 27.759,-
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nafťák 26. 9. 2018 12:59

ad a,Mea culpa je to jak uvádí Mr.Scully
ad b,máte odkaz na cenu obecní plynárny na rok 2019?Ing Schindler na TZB uvádí,že nové ceny budou známy až na přelomu listopad-prosinec.
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 26. 9. 2018 18:02

Ta obecní plynárna je doba určitá na 3 roky. Když smlouvu uzavřete za platnosti aktuálního ceníku, měl byste mít po celou dobu tu cenu jaká je teď. Otázka je, zda už 3 roky není moc. Ten plyn může klidně za dva roky zase spadnout na 450
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 26. 9. 2018 18:56

Ono ten EON je dubnový ceník, takže proto se najednou stal tak výhodný. Tehdy tak zajímavý nebyl. Dlouho ho ale asi držet nebudou, takže je třeba jednat hned, komu se to vyplatí. Rozdíl nějakých pár set bych já neřešil a v klidu zůstal u Skautů, nicméně můj účet za elektriku se blíží skoro ke 30 000 ročně a tam už je rozdíl hodně znát, takže jsem přešel. Co se týká plynu, rozdíl cca 500 Kč oproti té obecní plynárně mě nechává úplně v klidu. Nestojí mi ani za námahu a to je ještě otázka, zda bych ve výsledku ušetřil i ten třetí rok. To si radši dopřeji bezstarostný skautský servis :-)
Jinak co se týká EONu, záludnost je v tom, že smlouva se po 2 letech automaticky prodlužuje o 1 rok a přechází se na nějaký značně nevýhodný ceník. Výpověď je nutné pohlídat a lze ji dát nejpozději do 90 dní tj. v podstatě 3 měsíce před výročím smlouvy, pak už smůla a výhodnost bude rázem pryč... Takže fakt zvážit, zda to stojí za to, a hlavně si pohlídat ten termín na výpověď... Zadarmo to prostě není =D
Na EON už budu moci dát také doporučení, kdyby někdo potřeboval. Odměnu rozdělíme 50/50. Ale nechci to brát Takimu, který to objevil, takže pokud to ještě může (nevím, jaký je limit) a chce zařizovat, má přednost ;-)
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků