Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 4. 12. 2017 09:10

nevypada to uplne spatne, i kdyz proti tomu co mam ted je to rocne o skoro 2000 kc vic, ale mozna bych to taky zkusil
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 4. 12. 2017 09:47

Jako alternativa ke Skautum? Je tam o trochu nizsi cena kWh a (snad) fixace silovy elektřiny na 2 roky.
Ty pouziváš asi elektřinu i na ohřev vody a máš něco speciálního?
Ja mám běžný jednotarif a relativne menší spotřebu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 4. 12. 2017 11:35

jj, mam slabě přes 7MWh (a cenu z aukce před cca 2 lety, jako pár lidí tady)...ano, je tam fixace na 2 roky

je to na zvážení, dlouhodobě by měla cena silové elektřiny stagnovat, případně klesat (i přes současný výkyv nahoru)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vklatil 4. 12. 2017 11:40

jichaj píše:V ceniku maji 1020Kc/MWh, ne?

Nevím co mají v ceníku (ČS Energie) - mě poslali nabídku na 1200Kč MWh vč. DPH (990Kč bez DPH).
vklatil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 4. 12. 2017 11:46

ok, to mas napsat rovnou ze i s DPH...pak to neni na ČS spatna nabidka...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 12. 2017 03:05

taylor729 píše:Jako alternativa ke Skautum? Je tam o trochu nizsi cena kWh a (snad) fixace silovy elektřiny na 2 roky.
Ty pouziváš asi elektřinu i na ohřev vody a máš něco speciálního?
Ja mám běžný jednotarif a relativne menší spotřebu.

Je tam zavazek na 2 roky a tedy i fixace. Mozna by sla domluvit i 3 leta fixace ( tu dava tento drazebnik pres obchodni zastupce )...

Pokud nekdo vite o lepsi cene, tak sem s ni.

S tim, ze cena bude stagnovat ci klesat nevim nevim, protoze i skaut brutalne zdrazil...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarKom 7. 12. 2017 11:48

phuong píše:Ta Terra promo na dva roky vypada asi nejlepe.
http://promo2017.e-prihlaska.cz

Pánové mohu pár dotazů? Výše uvedenou policajtovu nabídku nabídku může využít kdokoliv
(fixace v tomhle případě 2 roky)?

Svojí nevědomostí, částečně překotnému stěhování jsem před rokem a půl podepsal smlouvy u PRE (24 měsíců) a Pražské plynárenské. Sic mám za rok spotřebu kolem 0,8 MWh a spálím tak 20m3 plynu, stejně chci přejít. Když jsem pak ty podmínky od PRE viděl, pořádně jsem si nadával, je vůbec možný abych měl na výpověď 20 dnů? (Začínající 70 dnů a končící 50 dnů před uplynutím sjednané doby).

Nejjednodušší by pro mne bylo dát elektřinu a plyn dohromady. Podle kalkulačky vychází nejlépe Skauti nebo ta výše zmíněná nabídka, případně nějaká jiná aukce. Pozvánka není problém, jen nevím jestli se jde zapojit v květnu 2018
a závazek tím pádem bude končit posledním dnem 2018, pak za nanovo.

Co by jste zvolili Vy?
MarKom
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phuong 7. 12. 2017 14:56

Mela by to byt akcni nabidka pro kohokoliv s tim, ze smlouvu je nutne uzavrit do konce roku.
phuong
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nikko 7. 12. 2017 15:54

MarKom píše:
phuong píše:...Nejjednodušší by pro mne bylo dát elektřinu a plyn dohromady. Podle kalkulačky vychází nejlépe Skauti nebo ta výše zmíněná nabídka, případně nějaká jiná aukce. Pozvánka není problém, jen nevím jestli se jde zapojit v květnu 2018
a závazek tím pádem bude končit posledním dnem 2018, pak za nanovo.
...

U Skautů je možné dát výpověď jen jednou ročně,vždy ke 31.12. Připojit se ke Skautům lze kdykoliv v průběhu roku. Cena se mění jen jenou ročně, vždy k 1.lednu.
nikko
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 11. 12. 2017 23:41

vpe píše:Updatovaná tabulka

Elektřina Excel tabulka 2017/2018

https://1drv.ms/x/s!AkaFX4HmtEqHiFGucEONIWp5jtya

Určitě je dobře ten ceník Blesk Energie?
Konkrétně 990,- VT a 790,- NT pro D45d, na stránkách v ceníku je něco trochu jiného (1210,- a 1004,-).
https://bleskenergie.blesk.cz/wp-conten ... ti_pre.pdf

Edit: Aha, tabulce jsou ceny platné pro smlouvy uzavřené do konce září.

Tak to je brutální zdražení. Teď teda přichází na řadu Terra Group buď napřímo s nabídkou Promo 2017 na dva roky a nebo jako zprostředkovatel Skautské Energie. V mém případě v NT ceny skoro stejné, ve VT rozdíl 166 Kč v neprospěch Skauta, otázka je, zda to stojí za úvazek na dva roky a pak údajně:
Po dobu 2 let to bude OK. Pak přide další aukce a Vy musíte s novým dodvatelem podepsat smlouvu, pokud je jeho cena nižší aspoň o 10% než má nejvetší dodavatel ve Vašem okolí ve standardním ceníku. Takže pak třeba už nešetříte.

Při plánované spotřebě ve VT cca 3-4 MW. Ve Skauty má člověk trochu větší důvěru. U Terry ani nevíte, kdo je dodavatel, tak to vidím já.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod phuong 12. 12. 2017 04:14

Pred koncen dvouleteho uvazku podat vypoved, to je snad jasne. Pak muzes jit kamkoliv. Zadny dodavatel nebude natrvalo nejlevnejsi.
phuong
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Korzaik 12. 12. 2017 08:24

Otázka je, do kdy je možné smlouvu za ty jejich ceny uzavřít, včera mi přišel dopis od E.ONu:

Obrázek

Pochopil jsem to tak, že můžu vypovědět smlouvu k 31.1.18 a nového dodavatele mít od 1.2.18. Obávám se ale, že Promo Terra Group platí jen do konce roku.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod phuong 12. 12. 2017 08:36

Do konce roku uzavrit smlouvu, dodavka energie muze nastat az pozdeji. Ja jsem napr. uzavrel ted v prosinci 2017 smlouvu s CEZ na dodavku elektriny na tri roky s tim, ze dodavka elektriny zacne 1.4.2018.
phuong
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 12. 2017 11:12

Chápu, že odvážně sázíš, že ČEZ karta bude fungovat 3 roky spolu s CK.
čulibrk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phuong 12. 12. 2017 11:16

S CK nefunguje pry, ale s Curve kartou jo.
phuong
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor