Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2016 22:00

mlsal píše:3300 kWh je docela masakr, já spotřebuji tak 850 kWh/rok a to mi běží věčně PC, občas stará bedna nebo Hi-Fi a občas konvice.

Příští rok má být nový ceník za distribuci. Má se platit podle velikosti jističe. Je na to kalkulačka.
http://www.novatarifnistruktura.cz/nn.php?typ=doma

Asi bych počkal, jak to dopadne,

Aha tak je to hodne jo? Ja se ptal i kamose co je elektro a ten nerikal na to ze by to bylo nak moc. Spis jen rikal ze nejvic spotrebu to delaj veci co bezej furt...napr lednice. Jenze lednice je da se rict nova A+. Konvice nebezi furt. PC je tak z roku 2010. Byte jsou ledky.
Tehdy to vychazelo ze byse neco usetrilo ale spis me to prislo ze tak leda litr a nic moc.
Ty karkulacky sice jsou, clovek to tam nak zada ale vyslo me to nak divne, usetreni nic moc.
Aukce to se rikalo ze to pak clovek musi vesmes vzit i kdyz se mu nelibi kdo vyhral, pripadne pokud jsou pak nejaky problemy.

-- 17. 2. 2016 22:03 --

S474N píše:Tobe by se hlavne vyplatilo dosahnout nejakeho lepsiho tarifu, nez D02d.

Problem je jakyho lepsiho, kdyz tohle uz tak proste bylo ani nevim jak a PRE me asi jinej tarif neda.
Jinak je to pase ja na to zapomel a smlouva se prodlouzila. Bych nedelal fakt nic jinyho nez jen hlidal papiry kde co no. Jen me zajmal nazor, zda je to hodne ta spotreba a jestli byse fakt treba nekde usetrilo 3k za rok nebo tak.

-- 17. 2. 2016 22:06 --

osobne2 píše:Tak tak, ale proč se ptá tady a nás, jestli by se mu vyplatil přechod třeba k EON, když si to může zjistit sám v kalkulátorech?
http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavka-elektricke-energie-vyber-kraje
http://kalkulator.eru.cz/

Mimochodem nemá smlouvu na dobu neurčitou, ale na dobu určitou do 31.12.2015 s automatickým obnovováním o rok, takže jestli ji nejpozději v listopadu 2015 nevypověděl, tak se mu prodloužila do 31.12.2016 a musí ji nejpozději v listopadu 2016 vypovědět, jestli nechce další automatické obnovení smlouvy. Jinak bych mu doporučil nezávaznou registraci do aukce dtestu https://www.chcivyhodnejsienergie.cz/, ale jestli už smlouvu nejpozději v listopadu 2015 nevypověděl, tak aukci nestihne. Je tam registrováno 44190 zájemců, to je velká platební síla, takže by výsledky aukce mohly být zajímavé.

Ptam se proto, protoze tomu nerozumim a vzdy me vyslo to nak jinak nebo blbe. U tech aukci to prave lidi psali jinde, sli do toho ale prej usetreno nic moc. EON jsem psal proto, ze to je hlavne nak pro Moravu a kdysi me bylo receno ze k tomu jit nemuzu. Takze jsem mel tom hokej, kdyz me to potom nabizel Tarifomat.
Elektriku mam tedy ted do toho 11/2016 a plyn to radsi at nikdo nevi.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 18. 2. 2016 09:23

Puvodne jsem si v jinem tematu myslel, ze ty "karkulacky" je nejaky trolling, ale koukam, ze evidentne ne.

A co me opravdu dostava to, ze misto zadani jasnych hodnot, ktere zajisti jasne vystupy se dockavame pouze "nerozumim", "prej", "mam v tom hokej". Ano, to posledni tu pomerne presne vidime.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 2. 2016 11:43

..to se na jeden zatah neda ani precist...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 7. 2017 11:07

Má někdo zkušenosti s Aukčním centrem a Elimonem?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 13. 7. 2017 17:07

ne, ale moc se mi nechce jim verit. jsem u fosfy....
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 7. 2017 20:42

octaviampi píše:Má někdo zkušenosti s Aukčním centrem a Elimonem?


Přešel jsem k nim s plynem i elektřinou. Jsem zatím ve výpovědi u 3E, takže ještě nemám velkou zkušenost, zatím se ale chovají normálně a co jsem četl zkušenosti, nenašel jsem nic varujícího.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 18. 7. 2017 13:09

octaviampi píše:Má někdo zkušenosti s Aukčním centrem a Elimonem?

Mas tam zavazek, musis elimonu podepsat dodatek. Co bude po skonceni zavazku? Zrejme standardni cena.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 7. 2017 12:27

Kde presne? Ja jsem tam nic takoveho nenasel. Poslali vzor smlouvy a instrukce k vyplneni. VOP na hledani retezce "Dodat" nenaslo nic zvlastniho.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 8. 2017 00:38

A mas tam cenu ve smlouve? Pokud ne tak dodatek ti poslou az "dodatecne".
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 9. 2017 06:57

astrapa píše:Mají snad etický kodex Elimon, Fonergy, Fosfa, Halimedes,....? Nemají. Prostě poctivě podnikají bez marketingových keců a bez nemorálního okrádání starých a nemocných lidí.

Jestli Halimedes podniká poctivě, tak já jsem čínskej pámbů srandy.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 28. 9. 2017 17:14

zdar, stěhuju se do bytu a chci se zeptat, jaké jsou zkušenosti s dodavatelem MND? podle kalkulačky vychází dobře, opoti ČEZu, který měl bývalý nájemník, cca o 900 kč ročně se spotřebou 2 000 kwh. sice nevím, kolik budu mít spotřebu (máte někdo zkušenost? cca 3 hodky tv denně (LED), 6-8 hod. PC, klasické nabíjení mobil, notebook občas, malá vestavěná lednička a občas mikrovlnka/trouba. Sporák je plyn, topení teplem z elektrárny. Paní měla 1 000 kwh ročně, což ale budu mít určo víc.
I plyn, sice málo provařím, ale podle výpočtu nějaká ta stovka k dobru, proč by ne.

je MND dobrý poskytovatel? thx
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 28. 9. 2017 18:10

A proc zrovna zohlednujes pouze MND? Oni v kalkulackach nejsou jini (a lepsi)?

:arrow: http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavk ... ni-nabidek
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 28. 9. 2017 21:05

nevím, co sem koukal, tak to není nejhorší, sice jsem nečetl ještě, jak to maj se smlouvou a na jak dlouho mají lepší cenu, když to je online na jeden rok, ale těch dodavatelů je tolik, že se v tom čert nevyzná a nevím, jak moc se dá věřit těm "méně známým". já zním ale jen 2 :D

jestli víš o něčem normálním (než ČEZ je asi vše levnější), tak je to VT: 2 000,0 kWh, sazba: D02d, jistič nad 3x10 A do 3x16 A včetně (16 A), region: Karviná, Moravskoslezský kraj

mě MND přišli dost velcí na to, aby s tím nebyly nějaké problémy a levnější. není to sice o tolik a bůh ví, jak to ve výsledku bude, ale nechtěl jsem jít do někoho s názvem "Blesk energie". jde vesměs o 700 kč ročně, ale zase nechci zbytecne nekoho zivit :)
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 9. 2017 14:30

A ze zrovna nazev MND je pro tebe zarukou neceho. Zvlast kdyz uz, tak by se to melo jmenovat spis Moravske ropne doly - jenze tam by jim moc nevychazela ta zkratka :mrgreen:

Proste nekombinuj, projdi si temata tady a zacni od tech nejlevnejsich.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 29. 9. 2017 15:28

Pro zajímavost:
MND na svých stránkách píší, že plyn dodávají přímo ze své těžby. Zeptal jsem se jich tedy, jestli jako jejich odběratel budu mít plyn vytěžený na jižní Moravě. Odpověděli, že ano :-)
nikko
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků