Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 12. 2015 18:49

S ohledem, co tady na Fosfu psali ostatní, považuji ty dva měsíce za rozumný čas, aby to zvládli. Jde o pronajímaný byt, nerad bych na dálku řešil nějaká znovuzapojení a potíže s nájemníky. Cenově mi vychází stále nejlépe. Ale to už jsem OT :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 12. 2015 19:41

Mně Fosfa vychází cenově taky nejlépe, až je mně to podezřelé... Naštěstí u elektriky to nedělá až tak velký rozdíl a u plynu jsem se upsal ďáblu do konce příštího roku, tak holt zatím budu sledovat reakce ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2015 23:11

Tak koukám, že Fosfa hodně podstřelila ceny, jak elektřiny, tak i plynu, a Fonergy se hodně propadlo za cenově agresivnější dodavatele.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 29. 12. 2015 23:47

To bych neřekl, mně vychází jak pro elektriku, tak pro plyn jako výhodnější dodavatel jiná firma než Fosfa.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 30. 12. 2015 12:06

Já jsem happy, že už rok mám Fosfu, nemusím teď nic měnit na svých 3 odběrných místech a teď mi i potvrdili, že budu mít všude jejich e-Tarif.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 1. 2016 10:13

Máte někdo zvlášť smlouvu na dodávku elektřiny s dodavatelem a zvlášť smlouvu na distribuci elektřiny s distributorem? Jde to tak vůbec udělat? Nebo musí být s dodavatelem vždy uzavřena smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 1. 2016 15:37

imho to separátně nejde
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 1. 2016 19:05

Tak proč potom ST Energy píše v ceníku toto upozornění?
UPOZORNĚNÍ! Pokud Zákazník uzavře s Obchodníkem (tj. se společností ST Energy s.r.o.) coby dodavatelem smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny, umožní tak Obchodníkovi spojit distribuci (dopravu) a dodávku elektřiny do jedné faktury - pro takového Zákazníka platí jako konečné ve vztahu k Obchodníkovi ceny vymezené úsečkou "A+B". Pokud však Zákazník uzavře s Obchodníkem coby dodavatelem elektřiny pouze smlouvu o dodávce elektřiny, bude Zákazník hradit dvojí faktury (resp. dvě vyúčtování) - jedny Obchodníkovi coby dodavateli elektřiny a druhé distributorovi elektřiny - pro takového Zákazníka platí jako konečné ve vztahu k Obchodníkovi ceny vymezené úsečkou "A"; platby a poplatky vymezené úsečkou "B" bude Zákazník hradit přímo distributorovi elektřiny.

http://www.stenergy.cz/cs/info/ke-stazeni/
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod jichaj 4. 1. 2016 13:49

Smlouvu můžete mit normalne uzavřenou s distributorem na distribuci a soucasne s dodavatelem na dodavku silove elektřiny a prevzeti odpovednosti za odchylku. Nebo jednu smlouvu o sdruzenych službách dodavky s dodavatelem, který vyuctovava i distribuci za distributora.
Dela se to napr. pokud si do nejakeho OM dodavate sami (jako výrobce) a pak resite uz jen distribuci.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 1. 2016 21:55

Ja mam toto
Distribuční sazba: D02d
Hodnota jističe: 1x25 A
Silova elektrika K Klasik
Za rok cca 3478 kWh (rok 2014)
15 300 / rok – nedoplatek 500czk
VT - T1, vysoký tarif

a toto jsem podepsal v roce 2013, dostal jsem slevu 1500czk.
http://someimage.com/YPUdc8W

Na elektriku me bezi non stop pc, varna konvice, hrnec a nove mam indukcni plotynku. Netusim o kolik me muze ta indukce to zvednout.
Bezne spotrebuju nove tak cca tech 3300kWh / rok a vejdu se asi za 16 000czk +-.
Vyplatil byse me treba ten EON? Nabizel me ho Tarifomat a nebo formou aukce ze je dobry ecentre ale to tech aukci jsem pak radsi nesel.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 27. 1. 2016 23:21

Tobe by se hlavne vyplatilo dosahnout nejakeho lepsiho tarifu, nez D02d.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 27. 1. 2016 23:24

3300 kWh je docela masakr, já spotřebuji tak 850 kWh/rok a to mi běží věčně PC, občas stará bedna nebo Hi-Fi a občas konvice.

Příští rok má být nový ceník za distribuci. Má se platit podle velikosti jističe. Je na to kalkulačka.
http://www.novatarifnistruktura.cz/nn.php?typ=doma

Asi bych počkal, jak to dopadne,
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 28. 1. 2016 07:09

A co asi ve vedlejsim tematu celou dobu resime? Mimochodem, na co cekat? Pokud clovek jinde usetri, tak se logicky vyplati prejit co nejdrive.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 28. 1. 2016 07:16

Tak tak, ale proč se ptá tady a nás, jestli by se mu vyplatil přechod třeba k EON, když si to může zjistit sám v kalkulátorech?
http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavka-elektricke-energie-vyber-kraje
http://kalkulator.eru.cz/

Mimochodem nemá smlouvu na dobu neurčitou, ale na dobu určitou do 31.12.2015 s automatickým obnovováním o rok, takže jestli ji nejpozději v listopadu 2015 nevypověděl, tak se mu prodloužila do 31.12.2016 a musí ji nejpozději v listopadu 2016 vypovědět, jestli nechce další automatické obnovení smlouvy. Jinak bych mu doporučil nezávaznou registraci do aukce dtestu https://www.chcivyhodnejsienergie.cz/, ale jestli už smlouvu nejpozději v listopadu 2015 nevypověděl, tak aukci nestihne. Je tam registrováno 44190 zájemců, to je velká platební síla, takže by výsledky aukce mohly být zajímavé.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Taki 28. 1. 2016 16:28

masakr je hlavně ta varná konvice, co běží nonstop
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků