Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 29. 9. 2017 16:25

tak to vidím na fonergy, ti jsou v poho ne? jste někdo u nich? je tam tuším odměna 500,- za doporučení, tak škoda jim to nechat
https://ctrlv.cz/shots/2017/09/29/nj5O.png
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 29. 9. 2017 18:43

Jo, Fonergy mam...jsou bez problemu...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod yamamoto 1. 10. 2017 10:48

Hele, když ještě nemám přepsané energie na sebe z původního majitele bytu, mohu hned přepsat ČEZ na Fonergy? smlouva je na dobu neurčito. musím přepsat z majitelky na sebe a poté můžu řešit přepis doavatele? V Inogy mi řekla, že to prej jde udělat najednou, ale u Fonergy mají linku jen přes prac. dny, takže nevím :X ČEZ to má strašně složité se jen přepsat, chtějí kupu dokumentů atd. tak nevím, zda by to šlo takto, když je tam 3 měsíce výpovědní lhutá, jestli se nepletu, tak to bude faktura za energie chodit původní majitelce ?:O
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yamamoto 1. 10. 2017 18:36

mají no, zatím jsem se upsal ještě k innogy na plyn, ale elektřinu u ČEZu mít nechci... jsou moc drazí, 2-3 stovky bych neřešil, ale 1400 kč za 2mwh ročně je dost, to si raději zajdu na oběd s celou rodinou než krmit managery čezu. na plynu nic neušetřím, tam mám 200 kč zálohu a ještě mi určo budou vracet... ale do budoucna třeba.
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 17. 10. 2017 09:52

Do foby, nez to prepises, jde poplatek za pausal na puvodniho odberatele, takze nen duvod spechat. Problem je jen pokud mezi prevzetim bytu a prepisem by probihal standardni odecet distributorem, to se pak pekne rozhodi vyuctovani...

-- 17. 10. 2017 10:54 --

nikko píše:Pro zajímavost:
MND na svých stránkách píší, že plyn dodávají přímo ze své těžby. Zeptal jsem se jich tedy, jestli jako jejich odběratel budu mít plyn vytěžený na jižní Moravě. Odpověděli, že ano :-)


Vzdyt maji lyn za 600+ za MWh, to je dost drahy...

-- 17. 10. 2017 10:56 --

Jiri_Finex píše:Fonergy mám cca 2 roky a zcela bez problémů a seriózní jednání. Elektřina nejlevnější, plyn nejlevnější není, ale s ohledem na jejich serióznost jsem k nim přešel i s plynem. Rád doporučím a o odměnu se můžeme rozdělit 50:50, když tak pošlete SZ a já pošlu podklad.


Posli zlavne tu vyhodnou cenu komodity bez DPH/pausal.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 19. 10. 2017 16:54

To fonergy ma v nejlpsim pripad cenu plynu 693,- pro rok 2018 a to se tedy podl me moc nebo spis vubec nevyplati, cena elektriny je na tom asi podobne...

Odkaz na kalkulacku co jsi poslal, obsahujici milion udaju, je take k ho..., protoze staci porovnat cenu komodity a nersit milion jinych slozek, ktere neovlivnis...

A kdo najdete vyhodnejsi el. jak v priloze, dejte vedet
Přílohy
image.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 10. 2017 07:35

Změna ceny - změna dodavatele, nevidím v tom problém ani uprostřed sezóny.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 20. 10. 2017 11:04

Když mění ceník, tak jde odejít bez výpovědní lhůty. Jinak samozřejmě lepší vybrat solidního dodavatele a u něj sedět. Z druhý strany jsem toho názoru, že přijímat se mají jen dobré nabídky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 10. 2017 13:00

jde odejít jen při zdražení...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 29. 11. 2017 17:27

Tak mi E.ON poslal dopis, že mi od 1.1. zdraží, tak koukám na jejich web a tam hned píšou Omlouváme se vám, ale na Zákaznické lince právě řešíme vysoké množství požadavků.... Asi jim volají naštvaný zákazníci, protože zdražuje.
Tak a otázka zní na jakého dodavatele mám přejít? Spotřebu mám malou, nyní něco málo pod 1MWh, takže ušetřím tipuju stokoruny, ale jde o princip.
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod phuong 29. 11. 2017 17:34

Nejjednodussi je zadat svoji spotrebu do internetoveho kalkulatoru.
http://kalkulator.tzb-info.cz
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2017 19:40

Při téhle spotřebě ušetříš spíš desetikoruny a je otázka, jestli to za to stojí. Dostat se k nějakému pofidernímu dodavateli, kde budeš reklamovat a 3x urgovat každou *****? Já takhle "ušetřil" přechodem od E.ONu k Halimedesu na plynu teoreticky 4 tisíce (prakticky 1400,- protože E.ON mně ještě poslal neveřejnou nabídku, kterou jsem bohužel nepřijal), a dosud si kvůli tomu drbu hlavu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vklatil 29. 11. 2017 22:09

Docela mě překvapila nabídka od Energie ČS. V Erste mě bankéřka ukecala jestli mi můžou poslat nabídku na energie, souhlasil jsem, ale vůbec nic jsem od toho nečekal.
Dnes mi přišla nabídka a nevypadá to tak zle jak jsem čekal - mám D02d, distribuce ČEZ a nabídli mi 1 200Kč/MWh bez poplatku za odběrné místo. Což při mé spotřebě cca 1,8MWh dělá úsporu kolem 500Kč za rok oproti 3E co mám teď.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 12. 2017 19:32

V ceniku maji 1020Kc/MWh, ne?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 2. 12. 2017 19:53

U skautů je ted 943 + 0
avathar
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků