Lupa.cz: CPress Media se zbavuje svých ekonomických webů....

Diskuze o fóru FinExpert: Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 10. 2009 07:13

http://www.lupa.cz/clanky/cpress-media- ... kych-webu/
Společnost CPress Media se rozhodla prodat své ekonomické projekty, které provozuje. Podle důvěrných informací, které má server Lupa.cz k dispozici, se CPress zbavuje časopisu Osobní finance, serveru FinExpert.cz i projektu Ekomail.cz.

Prodej se má uskutečnit včetně všech licenčních práv, redakce, předplatitelů i příslušných databází. Nabídku obdrželi vybraní vydavatelé českých médií a společnosti působící v oblasti financí. Cena za prodej není veřejná, ale podle odborných odhadů se může pohybovat mezi 5-8 miliony korun...


Co tomu říkáte?
Nějak si nedokážu představit že by bylo jedno fórum ze SuperFóra odděleno a já byl tak registrován u dalšího subjektu. Doufám, že fóra by se to nedotklo a zůstalo by třeba bez návaznosti na web, podobně jako třeba Pauza.
Naposledy upravil myšpulín dne 22. 10. 2009 07:18, celkově upraveno 1
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 10. 2009 07:16

Co tomu rikam? No muj nazor je ten, ze cena 5-8 micu je naprosto nekde mimo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 22. 10. 2009 07:46

S474N píše:Co tomu rikam? No muj nazor je ten, ze cena 5-8 micu je naprosto nekde mimo.

Za 3 bych to koupil :)

Ad fórum: otázkou je, jak jsou nastavena autorská práva. Podle mě by mohlo jen fórum odděleně dál, ale to si jen myslím, nevím. To by měl vědět Marek Lutonský.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 10. 2009 11:32

Finančních webů je v ČR až dost a s podílem finexpertu na trhu bych řekl, že za 5 mega to koupí jen nějaký nadšenec i když k tomu připočtu papírový časopis. Tedy - koupí nadšenec který nebude přemýšlet o ceně.

Náklady na provoz fóra jsou asi minimální (vzhledem k tomu, že to běží na jedné hromadě s ostatními), takže toho se zbavovat nemusejí, ale to je spíš na strategii, zda chce bude chtít mít nový majitel víc konkurence a zda se mu něco takového vyplatí provozovat. Takže to se dozvíme, až se nějaký zájemce s CPressem dohodne :-)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 10. 2009 16:51

Fórum je jediné, co má na Finexpertu nějakou cenu (hlavně díky uživatelům). Poslední dobou i nějak přestaly vycházet články, tu a tam nějaká zprávička nebo všeobecné informace.
Myslím, že zdejšímu fóru může konkurovat ještě tak mFórum a to je všechno.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 10. 2009 20:07

No nicmene si musime otevrene rict, ze nikdo z nas Finexpertu negeneruje zadne penize. Ja osobne mam napriklad reklamy zakazany na urovni DIV.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 10. 2009 20:13

Já sice reklamy zakázaný nemám, ale mám flashblock, což je při dnešní (debilní) módě dělat veškeré (no, většinu) reklamní bannery ve flashi vlastně to samé.

Ale je to to něco, co přitáhne čtenáře, ovšem jak chtějí "vydělit" fórum Finexpertu teda fakt nevím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 23. 10. 2009 07:12

Jen doufám, že to neskončí jako hlásná trouba prodavačů IŽP apod. podobně jako tomu je na http://www.investujeme.cz :-(
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 23. 10. 2009 09:47

Ruprecht001 píše:Jen doufám, že to neskončí jako hlásná trouba prodavačů IŽP apod. podobně jako tomu je na http://www.investujeme.cz :-(

Pokud tady bude stejná sebranka jako dosud, tak to nehrozí :)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 9. 11. 2009 00:08

Podobně se od fóra Živě odtrhlo AV fórum, takže oddělit to jde, jsem zvědav jak to dopadne.
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 11. 2009 11:45

Ona AV mania nepatří Cpressu? Od kdy prosím tě?

Tady jde o to že Finexpert by měl provozovat někdo jiný než Cpress a ne že z jednoho fóra oddělím část a z něho udělám nové.
Tohle už tu bylo třeba i u Navigovat.cz (odděleno z MM).
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod DevAstor 9. 11. 2009 12:32

Já myslel jen technickou stránku, fórum Navigovat se oddělilo až v SF, což je v rámci jednoho fóra jednodušší.
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 25. 6. 2010 07:02

Tak CPress Media prodán!

Nový kupec Mladá fronta zruší časopisy Connect!, Computer Design, Pojď si hrát a Osobní finance.

:arrow: http://www.lupa.cz/clanky/mlada-fronta- ... ess-media/
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků