Finanční gramotnost žen

Diskuze o fóru FinExpert: Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 24. 1. 2016 22:11

Nemám čas, nebaví, ale změny jsou z mé hlavy, peníze spravuji já...

Tohle je myslím přímo jádrem tohoto tématu. Takovou bych doma potřeboval...
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ab84 25. 1. 2016 08:54

Místo abyste byli rádi, že sem nějaká žena přispěje svým názorem, tak jí z fleku zkritizujete. Je jasné, že když ročně protopím několik desítek tisíc za energie, tak se snažím najít nejlevnější řešení a reálně mohu pár tisíc ušetřit. Vracecí kreditka je jednoznačný bonus do rodinného rozpočtu. Ale pokud někdo platí za účet stovku měsíčně, tak to žádná výrazná položka v rodinném rozpočtu nebude. A co se týče toho lepšího využití času, tak asi nikdo, kdo není vyloženě na pokraji chudoby, nebude objíždět 3x týdně akce v Globusu, Tesku a Lidlu jen aby ušetřil 10 korun na toaletním papíru a dvě koruny na láhvi piva pro manžela. Radši ten čas stráví se svojí rodinou.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 25. 1. 2016 10:35

ab84: tak ono zalezi i na tom, jak dotycna zareaguje, pokud stylem, ze se chce rada dozvedet neco noveho, tak je to neco jineho, nez kdyz tu napise, ze jsme blbecci, co tu honi korunovy castky.

Ono ja si vsiml takove jedne veci - kdyz nekoho "nezajima" nejaka ta stovka za platby na uctu, tak ho obvykle ani nezajimaji jine obory, kde muze vyrazne usetrit. Coz jsou treba prave tebou zminovane energie, kde se rocne spise toci desetitisice.

Pokud jsem si vsiml, nikdo tu zadne doporucovani letakovych akci nezminoval.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 1. 2016 10:38

Přesně tak: největší úspory energie, možná telefon a samozřejmě úvěry, pokud někdo má zbytečně vysoký úrok, může rozdíl dělat několik tisíc korun měsíčně.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod cocci.13 25. 1. 2016 21:57

xls píše:Nemám čas, nebaví, ale změny jsou z mé hlavy, peníze spravuji já...

Tohle je myslím přímo jádrem tohoto tématu. Takovou bych doma potřeboval...


Teda, je fakt, že takhle vytáhlé to vypadá hrozně:) Do témat normálně nepřispívám,a tak jsem asi nezvolila nejvhodnější slovní obraty.

A taky jsem nic nepsala o tom, že šetřit desetikorunové položky je špatně. Psala jsem, že já to nedělám, protože jsem v životní fázi, kdy na to prostě nemám čas. Výmluvy na čas nemám ráda, nicméně vy asi nejste doma s náročným dítkem..to potom volný čas získává úplně jiný rozměr..vlastně jakýkoliv čas, který máte možnost trávit v klidu:)

Nicméně ta vracecí kreditka nezní špatně...mrknu na to.

No, asi jsem dalším ženám na fóru neudělala nejlepší reklamu, tudíž pánové, můžete dále diskutovat o nás, bez nás...
cocci.13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 25. 1. 2016 22:33

cocci13: To chce klid. Jak už říkal Indián Orlí péro: "nejdřív musíme hodně kouřit, pak hodně přemýšlet a až nakonec něco udělat."

Zrovna ta kreditka je IMHO dost nebezpečná, pokud si neohlídáte bezúročné období. Musíte s ní umět zacházet. Mě to do baráku nesmí.

Ale jsou věci, na kterých jde ušetřit. Energie, pojištění, telefon, .... ale proč to řešit, když manžel vydělává?.........to byl šrapnel :-)
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ab84 25. 1. 2016 22:58

Pokud máš nastaveno 100% inkaso splátky a na účtu dostatek peněz, tak žádný problém nehrozí. Mě už ta jediná kreditka vrátila 45.000 Kč.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mlsal 25. 1. 2016 23:12

Kreditka vrací max 2%. Pokud ti vrátila 45000 Kč, tak jsi musel utratit 2 250 000 Kč. To jsi kupoval jachtu na Jadranu nebo vilu v Toskánsku.

Když nakoupíš potraviny, benzín a další drobnosti za 10000 Kč, tak ti vrátí 200 Kč. To za tu pakárnu opravdu nestojí.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 1. 2016 23:30

Asi myslel dohromady od aktivace karty, ne?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 25. 1. 2016 23:32

Taky už jsem na 43 tis., a to je jen jedna a nemám ji zrovna moc dlouho. Naskakuje to, naskakuje i bez jacht nebo vil.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod mlsal 25. 1. 2016 23:38

astrapa: to je jasný, ale pořád mi to nevychází. To má kreditku 18 let?
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 1. 2016 23:44

mlsal píše:Když nakoupíš potraviny, benzín a další drobnosti za 10000 Kč, tak ti vrátí 200 Kč. To za tu pakárnu opravdu nestojí.


...a když si těch 10 tisíc Kč ušetřím, tak za ně dostanu na spořicím účtu pár desítek korun za rok. Spíš tohle za tu pakárnu nestojí. Když ty peníze tak jako tak utratím, tak paradoxně se mi skutečně vyplatí více řešit to, která kreditka mi něco vrátí, než kde dostanu o desetinku procentního bodu lepší úrokovou sazbu, když budu platit debetkou nějaké banky.

A mnohdy se to vyplatí i klientům s nižšími útratami (desítky tisíc korun ročně) - předpokládám, že ani to pětikilo na zemi za rok se málokomu podaří najít, pokud na nějakou rozumnou kartu dosáhnou bez nákladů (za vedení, inkaso plné splátky a pod.), když si to dokážou uhlídat (a kdo používá nějaký účet a dokáže se podívat jednou za měsíc, že mu odešlo nájemné, dokáže se i podívat, jestli má zaplacenou kreditku). Jistě, tohle není věc pro každého, ale kdo je jakž-takž rozumný a nevyplázne celý úvěrový rámec na novou plazmu poté, co mu banka kreditku dá do ruky, tak debaty o tom, jak jsou kreditky nebezpečné jsou až přehnané démonizování.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 26. 1. 2016 00:19

Jen tak pro zajímavost, těch >43 tis. se tam nabralo od založení, tj. května 2012. Dřív dávali 2 tis. měsíčně, teď už jen tisíc. Zdaleka to ale není těch 18 let.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod mlsal 26. 1. 2016 00:36

fremantle: Výnosy z kreditky se dají srovnat s výnosy spořících účtů, to máš pravdu. Je to obojí mizérie. Na spořáku vydělám 100Kč/měs., to je jak nic. Podobné je to na kreditce. Říká se, že dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí. Asi nejsem dobrá hospodyňka, ale 1-2 tis. Kč /rok jsou pod mou rozlišovací schopností. Když o tom tak přemýšlím, možná by se i hodily. Začnu o kreditce uvažovat, ale zatím jen teoreticky.

Souhlasím, že přehnaně nebezpečné kreditky nejsou. Je tu jen riziko, že když nesplatím včas, že budu platit úrok 25% p.a. To si musí každý rozmyslet.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 26. 1. 2016 05:21

xls píše:Nemám čas, nebaví, ale změny jsou z mé hlavy, peníze spravuji já...

Tohle je myslím přímo jádrem tohoto tématu. Takovou bych doma potřeboval...

To si nemyslím, zakladatel tohoto tématu si spíše jen povzdechl, že se tu baví o financích jen s chlapama. :D
Viz první příspěvek: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=335&t=1244959&start=0

Ale tak když se půjde bavit na autorevui nebo mobilmanii nebo živě, tak tam také moc ženských nebude. Věřte tomu, že ženy mají finanční gramotnost velice dobrou, zohledňují své finanční zabezpečení zvláště při výběru partnera. Muž kouká při výběru partnerky spíše na krásu než své majetkové zabezpečení, je zaslepen sexuální přitažlivostí a tehdy jde jeho rozum stranou. Po výběru partnera je buď žena dostatečně finančně zabezpečena a tak si hledá tajně dalšího na uspokojení svých sexuálních nároků, nebo není dostatečně finančně zabezpečena a tak si hledá tajně dalšího, který by ji zabezpečil lépe. Na šetření peněz a přispívání do odborného diskuzního fóra už ji čas nezbývá. Její příspěvky na facebooku budou jistě z jejího pohledu lépe zužitkovány.
:-)
osobne2
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků