Finanční gramotnost žen

Diskuze o fóru FinExpert: Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 11. 1. 2016 17:03

Proč na tomto fóru není žádná ženská?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 1. 2016 17:34

Zenske umeji spis utracet nez setrit. ;-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod elinor 11. 1. 2016 18:02

Já se tedy skromně hlásím (jako žena). Ale je pravda, že spíš čtu, než přispívám. Na druhou stranu finexpert znám hodně hodně dlouho. Ještě jako osobnifinance.com. Měla jsem dokonce předplatné asi dva roky na ten časopis, co vydávali. A šetřit umím, i utrácet :-). Teď třeba váhám, zda si uzavřít konto v csob.sk za ten tablet.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod outlier 11. 1. 2016 18:29

Na finanční negramotnosti žen má řada firem založen business. Včetně finančních poradců. Dokážou jim nacpat úplně všechno, od pojištění dětí přes stavebko až po životko. Bohužel s tím mám osobní zkušenosti...
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 11. 1. 2016 20:30

No já už dva roky hučím do své drahé polovičky, aby zrušila účet u ČS, nebo jim aspoň dala výpověď, aby jí přeřadili do bezplatné varianty. Na první variantu hrůzou vykřikuje, že jí chci zmanipulovat do podvodných nabídek, nebo že jsem se zbláznil, že přece všichni ví, že kromě České spořitelny, která je státní bankou (protože "česká" <- ženská logika), ostatní banky krachují, Fio je kampelička a příští týden zkrachuje, Equa a Air jsou podvodníci, normální banka se přece nebude jmenovat Equa nebo Air, že? Na druhou variantu s výpovědí nereaguje a pohružuje se do útrob Facebooku. Ale aspoň je natolik konzervativní, že odmítá kreditku (slává bohu), ale aktuálně do mě hučí, abych jí koupil auto, tak vytrvale odpovídám, ať si vezme leasing :-)

elinor: Děkujeme za odvahu :-)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod elinor 11. 1. 2016 21:13

Mně je tady s Váma chlapama dobře, protože se tu neřeší jestli botky za 3 tis. tamty nebo tamhlety, jako na babských serverech.
Tady se dozvím mnohem zajímavější a pro život praktičtější informace.
astrapa: Vaše žena je můj naprostý opak - FIO mám od dob záložny (od 1.2.2006 - má ho někdo déle? :-), mám i equa, air,zuno, gratis, kočíruji 5 vracecích kreditek, byt jsem si koupila i splatila sama, facebook nemám a auto nechci. Zkuste na ženu "hučet" jinak. Co vím z babských serverů, tak FIO a AIR jsou účty u žen oblíbené, dost jich má i m-bank (asi z její lepší doby). Za ušetřené peníze za poplatky by mohla třeba ke kadeřnici - to by jí nenalákalo? Asi ne. Když má žena pocit, že má pravdu, tak ji prostě má - tu svou. V tom si jsou ženy podobné. Možná, kdyby jí změnu banky doporučila kámoška, tak by to vzala líp.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dk1844 11. 1. 2016 21:15

astrapa píše:... přece všichni ví, že kromě České spořitelny, která je státní bankou (protože "česká" <- ženská logika), ostatní banky krachují, Fio je kampelička a příští týden zkrachuje, Equa a Air jsou podvodníci, normální banka se přece nebude jmenovat Equa nebo Air, že?


Wow! Četl jsem to několikrát a nemohl jsem se přestat smát.
Polovičku pozdravuj, určitě ji potěší, že nás doma všechny tak dobře pobavila :D
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 1. 2016 21:17

elinor píše:Teď třeba váhám, zda si uzavřít konto v csob.sk za ten tablet.

Sice asi trochu OT, ale taky jsem nad tím přemýšlel, ale největší mínus toho tabletu je úplně katastrofální rozlišení z minulého století (1024 x 768) a to nevylepší to ani AMOLED displej. S ohledem na tohle je to taková zbytečná hračka - to už lépe jsou na tom i telefony, a od tabletu bych chtěl aby byl aspoň nějaký doplněk, nebo náhrada notebooku - a s tím rozlišením to není ani moc na produktivitu, ani na zábavu (sledování filmů)...

(A teď už asi i hodně OT - ) ale dívám se na to s ohledem, že jeden starší tablet už mám (z dob iPadu první generace) - a je to právě 9,7" s tímto rozlišením, takže zatímco bych si trochu polepšil s výkonem, s displejem moc ne, takže pro mě podobný upgrade nemá cenu - tento má leda sice navíc LTE modul a po něčem podobném jsem se pohlížel, do čeho bych mohl dát na dovolené třeba předplacenou SIM, ale na to zase stačí i wifi tethering z telefonu a druhá věc - tahat s sebou na dovolenou 9,7" zařízení je zbytečně moc - na to by stačilo něco menšího kolem 7" nebo naopak většího v případě nutnosti si sem tam napsat nějaký mail (s klávesnicí) - takže v současnosti spíš přemýšlím z těch menších tabletů buďto (rád bych Windows 10, takže moc na výběr zrovna není) nad Xiaomi Mi Pad 2, nebo z těch věších (což už bude rovnou i náhrada notebooku) HP Spectre x2 nebo Lenovo Ideapad Miix 700.

astrapa píše:No já už dva roky hučím do své drahé polovičky, aby zrušila účet u ČS, nebo jim aspoň dala výpověď, aby jí přeřadili do bezplatné varianty.


Takové "pomáhání" nemá cenu... já neradím nikomu, pokud zájem nemají, ať to je třeba v rámci rodiny, nebo mimo ni, ať jde o ženy nebo o muže. Dobré skutky jsou leda po zásluze potrestány... Však ono to už tady dávno psali i jiní: viewtopic.php?f=316&t=1112311&p=8557390#p8557390

mikicz píše:a tohle páchání dobra vás ještě baví? Existuje jedno zlaté pravidlo: "nikdy nepomáhej nikomu, kdo si o to neřekne". A v penězích to platí dvojnásob. Už se to tu řešilo tisíckrát.


Pokud je někdo spokojen v ČS a vyhovuje mu, proč mu to mermocí brát? Vedení účtu zdarma i s odchozími platbami tam jde dosáhnout i bez retenčních nabídek (i když s nimi to je asi jednodušší), ale když je někdo spokojen i když platí, tak v tom problém taky není (If it ain't broke, don't fix it.)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 11. 1. 2016 21:28

fremantle: tohle taky ale není normální pamatovat si 5 let staré výroky a ještě je tu najít

elinor: máš pravdu, od kamarádky by to asi vzala :D
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod elinor 11. 1. 2016 21:47

Fremantle: tablet nechci pro sebe ani pro děti - moje děti tablet už mají, ten z čsob bych chtěla prodat a koupit mobil pro syna, je sice předškolák, ale touží po mobilu Lenovo (protože má tablet Lenovo), tak jsem myslela, že bych takto nemusela použít "své" peníze. Na parametry toho tabletu jsem nekoukala, tablety nemám ráda, neumím s tím dělat (ani s dotykáčem - ten mám od května služební nový Samsung duos a myslíte, že je tam aspoň jedna simka? není). V čsob.sk nejdřív nabízeli mobil, v prosinci mobil a tablet, teď jen tablet. Před Vánoci jsem na Slovensku byla, už jsem šahala za kliku pobočky, ale nakonec jsem tam nevlezla - stále váhám.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 1. 2016 21:58

Problém bude i to, že ten tablet se bude asi blbě prodávat... Na slovenském bazoši je už asi taková nabídka, že ho bude problém udat snad i za 200 €, tady se ani moc neprodává (vede ho snad jen Datart). Mobil pohotovost ho vykoupí za nuzných 4700 Kč... nevím, jestli stojí mít za to zabetonovaných 300 € na dva roky a ještě k tomu každý měsíc plnit podmínky... Ale šlo by to takhle udělat, proč ne, koneckonců jsem bral od nich ten smartphone za účelem, že ho prodám, sám jsem ho tehdy nepotřeboval... Jinak jsem byl pro ten telefon v ČSOB jen pár dnů předtím, než začali nabízet ten tablet, nevěděla o tom ani pracovnice na pobočce, že bude taková nabídka, jinak bych bral asi ten, jak jsem si šel vyzvedávat PIN, tak jsem přemýšlel, že si sjednám účet ještě na někoho jiného, jestli bych přeléval peníze ještě přes další by už bylo asi jedno, ale nakonec se mi nechtělo hlídat útratu na další kartě a nakonec jsem asi i rád, že mám klid.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Kamča26 11. 1. 2016 22:07

astrapa píše:Proč na tomto fóru není žádná ženská?

Jsou tady ženský :-)
Kamča26
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elinor 11. 1. 2016 22:09

Nuzných 4700 je docela fajn na to, abych koupila budoucímu prvňákovi mobil, ale 2 roky je dost, 300 € by nevadilo. Sice u Unicredit ten rok právě uběhl (mobil pro dceru), takže by to asi s čsob taky uteklo. No, možná, jestli bude hezké počasí a budu mít náladu na výlet za hranice, ale asi to bude momentální rozhodnutí, protože šanci už jsem měla v prosinci a nešla jsem do toho.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 1. 2016 09:05

Přítelkyni jsem přemluvil od ??? k FIO a Air (a když bylo super úročení na mSpoření, tak i k mBank),
její máti jsem přemluvil k založení spořáku Air (FIO troskotá na bankomatech, které nemá po ruce, jinak zůstává u Raiffky, s tím se musí něco udělat),
ségru a svoji máti jsem přemluvil od ČSOB k FIO.
Za mě docela dobrý, akorát... nemělo by mi za to FIO platit? :D
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 12. 1. 2016 11:02

Musím se pochlubit ;-). Přítelkyně má PS - online konto, Sberbank, Zuno, ING konto, Wuest (na vybrání tisícovky založila i GE ;-)) a nechápe lidi, ketří za účty platí. Samozřejmě všechno co jde platí Citinou
libol
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků