Spotřeba energie BT vs kabel

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 22. 5. 2018 11:19

Co je z pohledu spotřeby energie přehrávače (MP3 či telefon) výhodnější? Propojit přehrávač se sluchátky pomocí BT nebo kabelem.
Říkám si, že na cestách stejně zvuk neřeším, takže bych zkusil BT sluchátka, ale jestli to žere více (už teď z ranního nabytí na 100 % mám v sedm večer stěží 20 % a jde to rychle dolů) než propojení kabelem tak bych to nechal být, zas tak mi kabel nevadí.
Děkuji za rady.
Na cesty - mobil a Sony WH-1000XM3

V práci
Opus#1 a Beyerdynamic T70p

Na doma
Opus#1 a Grado RS2e

Minulost
Vsonic GR07
Vivo xe800
KZ ZS5
Magaosi k3 pro
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 5. 2018 13:38

Rekl bych,ze BT bude mít spotrebu vyssí,nezli kabel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 5. 2018 02:28

Marpa11 píše:Co je z pohledu spotřeby energie přehrávače (MP3 či telefon) výhodnější? Propojit přehrávač se sluchátky pomocí BT nebo kabelem.
Říkám si, že na cestách stejně zvuk neřeším, takže bych zkusil BT sluchátka, ale jestli to žere více (už teď z ranního nabytí na 100 % mám v sedm večer stěží 20 % a jde to rychle dolů) než propojení kabelem tak bych to nechal být, zas tak mi kabel nevadí.
Děkuji za rady.


Samozrejme zalezi, jak je dany telefon/prehravac uzpusoben. Predevsim u telefonu je zvukovy cip velmi nenarocny na spotrebu, takze BT bude pro baterku vetsi zatezi.
U prehravacu to je pak slozitejsi, ale i tam bych rekl, ze BT je ve vetsinne pripadu narocnejsi.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 5. 6. 2018 14:43

Přiložil bych si, že zcela zásadně záleží na tom, jak přesně je udělaný přehrávač/mobil/... Pokud např. dokáže vypnout převodník a headamp, výdrž s BT může jít výrazně nahoru (viz FiiO M7). A samozřejmě naopak.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků