Jak dlouho pouzivat zimni pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod _ja_ 25. 10. 2005 13:32

Mam takovy dotaz, jak dlouho (kolik sezon) lze jezdit na zimnich pneu. Normalne se myslim rikava, ze ctyri. Moje situace je nasledujici - mame pneu s vyrobou rijen 2001, coz by znamenalo jezdit na nich do jara 2005. Z pracovnich duvodu jsem jednu sezonu v podstate preskocil - nejezdil - a vzorek maji jeste vic nez dobry. Takze otazka je, zda na nich lze bezpecne odjezdit jeste jednu sezonu, tj. do jara, nebo je bezpecnejsi je uz radeji vyhodit a koupit nove. Normalne jezdim na zimnich tak zacatek listopadu - konec brezna.
_ja_
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 25. 10. 2005 14:03

Myslim, ze paty rok by mohly odslouzit v pohode, sesty uz s vyssi opatrnosti...
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 25. 10. 2005 14:11

hmm .. zalezi aj od vyrobcu .. a pouzitej zmesy .. takze podla mna pneu z roku 2001 uz bude asi dost stvrdnuta .. nevraviac o tom, ze sa mi zda trochu podozrive, aby po styroch sezonach (teda vlastne po troch, ked jedna sezona sa vynechala) bol dezen "viac ako dobry" .. hmm .. :hm .. aj ked nevravim, ze je to nemozne ..
.. kazdopadne si myslim, ze ta pneu uz bude dost tvrda .. teda akuratdobra na toto prechodne obdobie, ked su teploty vyssie .. a uz velmi nie do mrazov ..
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 10. 2005 14:39

Nech to tam klidne i tuto zimu a pak to dojezdi pres leto.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod _ja_ 25. 10. 2005 15:22

richie: Tak tim dobrym dezenem jsem myslel, ze to ma cca 6 mm hloubku dezenu (driv jsem pres zimu zas tolik nejezdil, slo to celkem pravidelne zhruba o 1 mm dolu kazdy rok). Nicmene moje hlavni "obava" a tedy i dotaz je prave ohledne tvrdnuti smesi. Pneu je to Goodyear. Jo, kdyby tak byl nejaky testik, ktery by naznacil, jak na tom ta pneu ohledne ztvrdnuti je, to by bylo...
Naposledy upravil _ja_ dne 25. 10. 2005 15:32, celkově upraveno 1
_ja_
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HOOK 25. 10. 2005 15:29

ja: jeden rok proboha vubec neres, 6mm jeste staci
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod M.i.k.i.D. 25. 10. 2005 15:52

Neres to a jak rikal p0etrik dojezdi to pak pres leto...
M.i.k.i.D.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 25. 10. 2005 21:43

Já mám teď zimní čtvrtým rokem. A mají ještě přes 6mm, skoro 7. Přes zimu přece jen mám tendenci svoje auto více šetřit. Ty zimní budu dojíždět na třetí sadě disků na jaře a na podzim. A to třeba ještě dva roky. Od prosince do konce února plus minus už dám nový. Ty zimní mě překvapily tím co vydrží. Jde o Nokian WR, 205/55 R19 94WXL. Příští rok budu dávat nový letní, doposud jsem měl hlavně Michelinky, po zkušenostech s Nokianem chci dát Nokian Z. Zimních pátým rokem bych se se vzorkem 6mm moc nebál. Ono jde i o to, jak ty gumy byly uložený, kde auto přes zimu stojí, prý jim o dost svědčí plnění dusíkem?
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 26. 10. 2005 08:19

_ja_ píše:richie: Tak tim dobrym dezenem jsem myslel, ze to ma cca 6 mm hloubku dezenu (driv jsem pres zimu zas tolik nejezdil, slo to celkem pravidelne zhruba o 1 mm dolu kazdy rok). Nicmene moje hlavni "obava" a tedy i dotaz je prave ohledne tvrdnuti smesi. Pneu je to Goodyear. Jo, kdyby tak byl nejaky testik, ktery by naznacil, jak na tom ta pneu ohledne ztvrdnuti je, to by bylo...


.. v tomto pripade to bude asi este v pohode (dezen, znacka) pravdupovediac som ocakaval nejake menej kvalitne gumy a so vzorkom cca 3mm, co sa opticky niekomu zda este ako perfektna hlbka (osobna skusenost)
.. ale uz by som ich nechal na aute dlhsie a dojazdil na jar ..
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 26. 10. 2005 08:24

turboleon píše:Já mám teď zimní čtvrtým rokem. A mají ještě přes 6mm, skoro 7. Přes zimu přece jen mám tendenci svoje auto více šetřit. Ty zimní budu dojíždět na třetí sadě disků na jaře a na podzim. A to třeba ještě dva roky. Od prosince do konce února plus minus už dám nový. Ty zimní mě překvapily tím co vydrží. Jde o Nokian WR, 205/55 R19 94WXL. Příští rok budu dávat nový letní, doposud jsem měl hlavně Michelinky, po zkušenostech s Nokianem chci dát Nokian Z. Zimních pátým rokem bych se se vzorkem 6mm moc nebál. Ono jde i o to, jak ty gumy byly uložený, kde auto přes zimu stojí, prý jim o dost svědčí plnění dusíkem? /quote]


tak tak .. aj ja posledne roky ocenujem kvalitu Nokianov .. (ci uz letnych NRHi alebo zimnych HKPL2 ci WR).. len ma trochu "trapia" ich vysledky v testoch (malo sa tam vyskytuju a vzdy sa umiestnia az za nemeckymi znackami .. hmm) ..

.. ano co sa tyka plnenia pneu plynom (dusik, ci podobna zmes) .. ma to vplyv na zivotnost pneu .. menej sa prehrieva pri vyssich rychlostiach ... a pomalsie dochadza k "prezretiu" ..
.. obcas som o tom uvazoval, ale vyslo mi to ako zbytocne pre mna .. ziadna pneu mi totiz nevydrzi viac ako dve sezony (niekedy ani tolko) , takze mi nestihne zostarnut a v rychlostnej kategorii T a H ma ani to chladenie prilis netrapi ..

.. pri pouzivani pneu 4 a viac rokov uz to moze byt zaujimave ..
Naposledy upravil richie dne 26. 10. 2005 14:45, celkově upraveno 2
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HOOK 26. 10. 2005 08:25

turboleon: To me zase prekvapily jak se ojely. Vic jak 5 tis jsem za tu zimu urcite nenajel a ubyly 2mm.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod _ja_ 26. 10. 2005 14:41

turboleon: ja nechavam pneu (letni i zimni) normalne na discich ulozene ve sloupku na takovem tom drzaku. V servisu mi je plni dusikem, ale jestli to ma na ne nejaky vliv, to tezko rict. V kazdem pripade si je zatim chci nechat = jeste jednu sezonu na nich jezdit, pokud je to rozumne, protoze jsou dost tiche a mam na nich vynikajici spotrebu (v porovnani s letnimi pri cca stejne trase / pocasi / stylu).
_ja_
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _ja_ 26. 10. 2005 14:42

hook: no ja prave taky za zimu moc nenajedu, obvykle tak 7-8000 km, drive jeste mene. A jak mi tam ta jedna sezona chybi, tak nejsou jeste moc sjete...
_ja_
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 26. 10. 2005 14:47

p0etrik píše:Nech to tam klidne i tuto zimu a pak to dojezdi pres leto.


hehe dojezdit pres leto, to neni uplne dobrej napad. zimni pneu v lete neni moc koser, spis je to pekne vo hubu.
learnin' to fly
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 26. 10. 2005 14:58

[quote="Fojťan";
hehe dojezdit pres leto, to neni uplne dobrej napad. zimni pneu v lete neni moc koser, spis je to pekne vo hubu.[/quote]

hmm .. az tak zly napad to podla mna nie je .. ked vezmem v uvahu, ze po tolkych rokoch uz bude pneu stvrdnuta, takze bude zmes tvrdostou porovnatelna z novou letnou pneu .. a naviac je pravdepodobne, ze aj tak nevydrzi cele leto (co sa tyka hlbky dezenu) ..
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků