Zkušenosti s autobazary

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 8. 2014 21:53

Byl jsem s tatíkem pro Insignii nebo nějakou lepší Astru v několika bazarech, zde je pár postřehů

AAA Auto, Praha 8 - ospalá díra, jooo to já nevim, jestli tu něco je, zkuste poptat na recepci.
Ale aspoň má člověk klid, když neví co chce a chce číhnout co by se mu asi tak líbilo. Výběr slušný (i když po odfiltrování Škodovek se to smrskne na 1/3, když vyškrtám diesely, tak se to smrskne na plochu menšího bazaru)

AutoEsa, Štěrboholy - příjemný profesionální přístup, není problém vyzkoušet více aut, zákazník nemá pocit, že otravuje. Nabízí i přistavení vybraného auta do zákazníkem zvoleného autorizovaného servisu a to zdarma (prohlídku platí zákazník). Sleva na vady lze vyjednat jedině s manažerem prodeje, ne tím co je na place. Asi extra školený člověk. Nezkoušel jsem. Nějakou dobu volají pro jaké auto se zákazník rozhodl (někoho to možná může otravovat, ale ... no mají zájem o zákazníka, za mě tedy plus bod)

prodejce ŠkodaPlus v Radotíně - cokoliv neVW je pro untermensch. Ale solidní jednání, sleva ve stylu ať je to rychle pryč, kazí nám to tu reputaci (co kdyby si někdo všiml, že ta nudná Astra má lepší výbavu jako třeba stavitelný podvozek a víc koní za nižší cenu než RSka vedle). Trochu ten dojem kazí fakt, že auto tam stálo delší dobu a nikdo jej neměl snahu aspoň vyčistit.

Autoprodej Rohan u České Skalice - auto bylo kamarádovo kamaráda resp. jeho otce, všechno v cajku, vždyť to má 39t km. Při dotazu která část vozu byla lakována neochotné přiznání že předek. Při dotazu proč jste nám o tom neřekl hned, odpověď "jste se neptal". Podezření na manipulaci s tacho (škrtáno v servisní knize, zadní kotouče s 1,5mm hranou - že by Insignia brzdila víc zadkem?). Dotazy typu "co bude v kupní smlouvě? Nebouráno, lakován nárazník?" odpověď ve stylu "co budete chtít, ono je to stejně nevymahatelné". Lakování předního nárazníku by sice bylo obhajitelné jejich logikou - byl hodně poškrábán. Kdyby nebyl silně poškrábán/odřen/popraskán lak i na zadním nárazníku a nebylo rozbité vnější zrcátko (inzerováno jako perfektní stav). Když už před koupí řeším vizuál předního nárazníku, tak rovnou pořeším i zbytek, ne? Nehledě na to, že to lakoval nějaký trouba doma v garáži. Vady laku, jiný odstín, úplně jiná zrnitost metly.

Trotina Auto - mno, řekněme, že prozákaznický přístup OK, až na hádku o původu Volvo motoru s jedním prodejcem. Vzkaz pro něj - ne svět není jen VW. Moc jsme tam nákup neřešili, jen že byli po cestě a měli i dvě Insignie a jednu V70 3.2 :love: Ta je za zajímavé peníze.

Dodavky.com - spadla mi čelist. Sice jsem s nimi řešil Insignii jen po telefonu, ale supr. Ten údaj tacho sedí? Kolik máme v inzerátu? 103... Hm, ne, teď jsem byl v autě je tam 109... auto bylo v červnu zabaveno leasingovkou. (přes cardetect je dostupný údaj tacho 1089xx z června).
Nějaké nehody nebo tak? Ano, 4 pojistné události, nicméně podle papírů jen lakování v ceně kolem 3000Kč. Stav auta je velmi dobrý, interier zachovalý, jediná vada je nezalakovaný škrábanec na růžku blatníku, objevuje se tam už puchýřek. Málokde jsou ochotni takto po telefonu říci stav.
Tam jsem tu Insignii doporučil tátovi koupit, resp. sjet se na ní podívat, nicméně on si to rozmyslel, že bude jezdit ještě 2y svojí starou Astrou. Přitom je to imho supr kup. Servisovaná, v ČR koupená, 1. majitel, v záruce, 100 najeto, nejrozumnější motor (2.0T 162kW), 4x4 ... chjo. Holt je znechucen z té Insignie s "39t km". Asi pak půjde pro nové ... něco :hm Ale nevim co, protože francouze ne, VWgroup ne, italy ne, korejce ne, Forda ne ... Astra malá, Insignia drahá. A Duster by jim shnil dřív než by máti šla do důchodu.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 5. 8. 2014 23:01

Rohan byla vzdycky dira a ta V70 na Trotine je krasna a taky cernej Accord kombi fl 2.0i, i slusna cena.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 8. 8. 2014 00:52

no něco kupovat z Trotiny je taky pěkně o hubu..
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CapsLock 10. 8. 2014 21:16

V Trotině jsem před 8 lety kupoval vectru. Jednání tak nějak v cajku, i když žádnej zázrak to taky nebyl. Největší průzer tam byl ten, že vám auto před koupí nedají na zvedák, ani ho nijak nešlo zkontrolovat. Funguje to tam tak, že po tom, co jim člověk za auto zaplatí, tak si může jet o vesnici vedle do jejich servisu nechat auto zdarma zkontrolovat. Takže super...
Tenkrát jsem byl mladej blbec a nějak jsem to neřešil. Dneska by mě to odradilo.

Já před pár týdny kupoval auto v Ústí nad Orlicí v malém bazaru Ciprisacars a byl jsem tam velice spokojenej. Auto jsem nakonec koupil a nelituju toho.
CapsLock
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa-1 14. 12. 2015 07:44

Koupě ojetiny je loterie a může se stát cokoliv. Ne jen v autobazarech, ale i při prověřování vlastníka v různých databázích se problémy nenajdou hned:

http://finance.idnes.cz/vlastnictvi-aut ... viteze_sov
pepa-1
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PH15 31. 10. 2018 15:26

Jaké máte zkušenost s https://www.auto-vyhybka.cz/? Díky za odpovědi.
PH15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 10. 2018 15:30

Tusim ze byli v cernych ovcich ze prodavaji smejdy a neresi reklmace a spamuji fora. Ale nejsem si jisty tim nazvem. Proc?
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas063 31. 10. 2018 16:22

na google nic moc hodnocení...asi bych se bál tam nakoupit :nenapadne
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 1. 11. 2018 03:32

Očividně nikomu nezaplatili aby o nich psal kladné fake recenze, takže škrti....
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 1. 11. 2018 07:05

je tam jedno auto co znám, mělo 289tis a teď má 188, zajímavé? :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 1. 11. 2018 11:41

8-D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 1. 11. 2018 11:47

Tak tam si teda auto nekoupím :hm
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 1. 11. 2018 13:29

Moucha píše:je tam jedno auto co znám, mělo 289tis a teď má 188, zajímavé? :D


Třeba tam mají i stroj času 8-D
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 1. 11. 2018 13:39

Určitě jen měnili budíky :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 1. 11. 2018 13:41

ja chapu jak to moucha myslel, ale zatim jsem vzdy videl moznost korekce odometru pres diagnostiku, vetsina aut i oznami blikanim nejake diody, ze nesedi hodnoty
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků