První auto

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod krakenplex 3. 5. 2017 23:29

Ahoj,
již za necelý rok mi bude 18 let a s tím mě čeká i ŘP. Myslím, že základy řízení zvládám a první kilometry na okrskách již mám za sebou a autoškola snad nebude problém. A pak mě čeká výběr auta, na který se velmi těším a již nyní pokukuji po stránkách automobilek. A zcela netuším, co bych vlastně měl chtít - především, jak velké a silné auto by to být mělo. Rád bych, aby mi nějakou dobu vydrželo, ale nevím, zda je dobré kupovat nyní auto s vidinou výdrž deset let.

Využití:
Denně krátká jízda po městě pod 3 km, zhruba co tři dny jízda cca 15 km za město, víkendy kratší výlety (30 km) za město, zhruba jednou do měsíce Plzeň->Brno a zpět a zhruba dvakrát do měsíce z Plzně do Německa. Rád bych se s ním občas podíval i po Evropě.

Náklad obvykle jen já a moje taška, ale rád bych občas odvezl i větší nákup a semtam také kamarády i s jejich zavazadly na víkend - ideálně tedy čtyři pasažéři a jejich náklad na víkend.

Rád bych měl možnost v autě i výjimečně přespat.

Požadavky:
Nové/ojeté - rád bych nové. Pokud ale má ojetina opravdu mnoho výhod, nejspíše se jí nebudu bránit.
Benzín/Nafta - raději bych benzín, ale nebráním se ani dieselu, pokud je pro mě lepší.
Karoserie, značka - Co se týče karoserie, vůbec netuším. Co se značky týče, preferoval bych Škodu, případně koncern, ale jinak je mi to jedno.

Výbava:
Android Auto - pokud nepůjdu do ojetiny, je pro mě Android Auto velmi důležitý požadavek a nerad bych kupoval auto bez něj. (vím, že zatím není oficiálně dostupný v ČR)
Zásuvka 230 V - není to nutnost, ale potěšila by integrovaná zásuvka na 230 V
Klimatizace, ideálně automatická
Senzor vzdálenosti, ideálně kamera


Cena - Představa kolem 500 tis. Preferuji nízkou cenu, ale rozpočet omezený nemám. Pokud je k tomu důvod, nebráním se cenám i kolem milionu, ale rád bych vybíral racionálně a tedy bych se chtěl vyhnout zbytečně vysoké ceně. Ale rád bych, aby auto bylo i komfortní.

Vzhledem k tomu, že vybírám s předstihem 10 měsíců, nijak pro mě nehrají roli dodací lhůty (aspoň doufám).

Budu rád, pokud mi doporučíte konkrétní modely, ale rád bych si vyslechl i radu obecnou k typu auta - jaká karoserie? Stačí na toto hatchback, nebo je lepší kombík, případně rovnou SUV? Doufám, že jsem se vyjádřil přesně. Předem moc díky.
krakenplex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 3. 5. 2017 23:36

Android auto jde i na autorádiu z číny, tím bych se vůbec neomezoal, sám ho mám a vlastně je to věc úplně na *****, použil jsem to tak dvakrát a zjistil že zoozle na tom musí ještě dost zapracovat aby to bylo reálně vůbec k něčemu použitelný
anonym

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 3. 5. 2017 23:37

Ford Focus 1,6 nebo ojetý bawo.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 3. 5. 2017 23:38

Ahoj, Skoda Octavia RS TSI kombi.
Neni zac.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krakenplex 3. 5. 2017 23:42

GrandeurV6 píše:Android auto jde i na autorádiu z číny, tím bych se vůbec neomezoal, sám ho mám a vlastně je to věc úplně na *****, použil jsem to tak dvakrát a zjistil že zoozle na tom musí ještě dost zapracovat aby to bylo reálně vůbec k něčemu použitelný


Opravdu je to tak hrozné? :O Hodně jsem o tom četl a většinou kladně, co jsem používal v aplikaci na mobilu, přišlo mi celkem fajn. A co se týče autorádií, vím o tom, ale rád bych ho měl už ve výbavě, líbí se mi, když to zapadá do toho sloupku a není to jako pěst na oko.

Focus se mi nelíbí, ale děkuji.

RS? Není to zbytečné? Nerad bych, aby mělo víc výkonu, než zvládnu. A myslíte, že je lepší automat, nebo manuál? V autech se moc nevyznám, bohužel, takže mockrát díky za všechny rady :)
krakenplex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 3. 5. 2017 23:50

Ked nie RS, tak obycajnu 1,4 TSI. Vyskusas si a uvidis sam ci manual alebo AT alebo aky silny motor.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 3. 5. 2017 23:53

A co si myslíš že mám já? Dělal jsem asi 4 objednávky po $400-500, na každý ztratil kvůli kurzu já už ani nevím kolik a to jenom proto že jsem chtěl rádio co bude přesně pasovat do interiéru
anonym

Odeslat příspěvekod Neurotic 4. 5. 2017 05:59

ad první 2 věty kup volítaný bávo rozjed to na 200 a sejmi bokem strom
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 4. 5. 2017 07:25

+1 :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 4. 5. 2017 07:32

chápu, že dneska je in šmatlat po displeji a nahánět tam všemožný ovládání a aplikace, ale během jízdy bych se spíš doporučoval aspoň ze začátku věnovat víc řízení
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 4. 5. 2017 07:37

Nemusí, není mu ani 18 ale faaakt jezdí dost dobře
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 4. 5. 2017 07:45

Podle mě fejk, někdo si zase dělá prču...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 4. 5. 2017 07:47

Vyser se na tablet na kolečkách a raději si kup pořádné auto na řízení.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volv ... oFrom=list
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 4. 5. 2017 07:48

Mít k dispozici cenové rozpětí 0,5-1mil v 17/18 letech je hodně slušný :hm
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 4. 5. 2017 07:53

Proto si myslím, že je to fejk :))

Obrázek
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků