Evidenční kontrola (Evidenčka)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fire-man 8. 10. 2007 07:54

Zdravím vás....

Mám dotaz ohledně evidenční kontroly... v brzké době mě čeká přepis auta (už je odhlášené na mě), teď už jen ho jít přihlásit a změnit značky.

K tomuhle všemu je potřeba ještě Evidenční kontrola. Protože, ale auto musím přepsat na druhém konci republiky, tak bych nestihl evidenčku na místě trvalého bydliště a proto bych ji rád udělal v místě současného přechodného bydliště.

Kamarád tohle absoloval asi před měsícem a týpek na STK mu řekl že Evidenčka platí jen ten den, takže se to musí přehlásit tentýž den co se udělá evidenčka. Na google sem zase vygooglil ze evidenčka není časově omezená a platí pouze do doby změny vlastníka (http://www.uamk-cr.cz/infoservis/infose ... 03&navrat= dole). A aby toho nebylo málo tak tady na fóru sem někde našel, že to platí jen 5 dní.

Nevíte teda někdo, prosím, jak to je ve skutečnosti? Protože v případě, že by opravdu muselo být vyřízeno vše v jeden den, tak si budu muset vzít víc dnů dovolené ať evidenčku udělám už ráno a nezdržuju se cestou přes celou republiku.
Díky.
Fire-man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 8. 10. 2007 07:58

Ne samozřejmě evidenčka neplatí ten den, platí nevím jak dlouho, ale více jak dostatečně a je docela možné že to skutečně bude omezeno jen změnou vlastníka. Evidenčku ti může udělat jakékoliv STK na jakémkoliv místě, STK jak prohlídky tak i evidenčky nejsou vázány místem trvalého bydliště.

Klidně si udělej evidenčku a pak za 14 dní si běž na inspektorát
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod litatko 8. 10. 2007 08:00

Mám dojem, že je evidenčka na 14 dnů - robili jsme ju na firmě z teho důvodu jednou zbytečně (nestihlo se přepsat :-) )
............Citroën BX FOREVER.............
...........Citroën BX 19GTi 16V...........
litatko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fire-man 8. 10. 2007 08:20

OK tak ja to zkusim... v nejhorsim me z tama vyrazi... prave taky se mi nezda ze by to muselo byt za jeden den vsechno v cajku... s frontama na Inspektroate by to snad ani nekdy nebylo v lidskych silach to zvladnout. Ale zarazi me prave ze to rikal clovek na STK...

DIKY
Fire-man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeTr7650 8. 10. 2007 09:41

na jeden den urcite neni. minimalne na deset dni.
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 8. 10. 2007 09:42

Fire-man píše:OK tak ja to zkusim... v nejhorsim me z tama vyrazi... prave taky se mi nezda ze by to muselo byt za jeden den vsechno v cajku... s frontama na Inspektroate by to snad ani nekdy nebylo v lidskych silach to zvladnout. Ale zarazi me prave ze to rikal clovek na STK...

DIKY
lidi na STK toho nakecaj, taky aby ne kdys to skontrolovani par cisel stoji takove prachy :lol: , no kde jinde si uctujou 150-250 za 2 minuty "prace" :lol:
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 8. 10. 2007 09:59

evidencka plati min. 7 dnu a max 14 proste neco mezi tim
evidencku si muzes udelat kdekoli na STK v CR
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fire-man 8. 10. 2007 13:02

To ze ji muzu udelat kdekoliv to vim... jen sem prave mel problem ze na prepis musim na druhej konec CR a nez tam dorazim tak bude minimalne 13:00 no a kdyz tam v 15:00 zaviraji, tak to nemam prilis velkou casovou rezervu abych to jeste zvladal po STKcku, proto sem chtel udelat Evidencku o den drive tady u nas.

DIKY
Fire-man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepek 8. 10. 2007 14:43

Platnost evidenčky není časově omezena, i když je teoreticky omezena do doby zaregistrování nového držitele, což má být ze zákona do 10dnů, ale obecně se tento termín mnohonásobně překračuje. Lze ji udělat kdekoliv a jako žadatel o ní musí být zapsán nový držitel vozidla, jinak nastanou problémy na registračním místě.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milkines 16. 10. 2007 19:47

A pokavad je STK i magistrat na jednom miste - bohdalec - nejde evidencka a prihlaseni udelat nejak pri jednom? nebo nejdriv musim na evidencku a pak si vastat prihlaseni ? a znacky.. jsou na pockani nebo jak dlouho trva nez mi novy vyrazej ? :)
Milkines
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 8. 2008 21:13

Aktualne resim problem zvany "evidencni kontrola". V zakone se nic o lhutach nehovori. Na jednom urade mi tvrdi, ze se staci domluvit s puvodnim vlastnikem, ktery kdyz mi necha puvodni protokol z STK (kde je ona veta: "Vozidlo v ramci evidencni kontroly vyhovuje") a ze to neni problem. Na jinem urade z toho maji velky problem a nemuzou to udelat. Zajimave je, ze protokol z STK ma defacto platnost 2 roky a tim padem logicky dle meho musi platit i tato "evidencni kontrola". Vsechno co zde bylo napsano jsou spekulace (zejmena co se tyce lhut), protoze v zakone zadne lhuty omezeny nejsou. Stejne tak se v zakone nic nehovori o tom, ze ev.kontrola musi byt na noveho majitele nebo ze na stareho je neplatna. Resil toto opravdu nekdo na odborne urovni a ne pouze JPP (jedna pani povidala)?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barrichello 5. 8. 2008 07:58

Mě tvrdili že 14 dnů. Pokud je nová technická, tak už auto na evidenčku nemusí.
Be kind to your Škoda madman!
Barrichello
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 5. 8. 2008 08:50

Barrichello: no to je prave ten problem, ze co clovek, to tvrdi neco jineho. Evidentne na to nebyl vydan zadny metodicky pokyn seshora, co a jak ma platit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barrichello 5. 8. 2008 09:12

No právě - takže se musíš orientovt tím, co ti řekně u vokýnka ta paní, kde to jde přihlašovat. Bohužel.
Be kind to your Škoda madman!
Barrichello
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 5. 8. 2008 09:35

Barrichello: takoveto jednani se mi osobne moc nelibi. Zvlaste tam, kde jdou penize z mych dani, tak bych ocekaval stejne jednani tam ci onam.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků