Penzijni pripojisteni

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 11. 2017 10:32

Zjiatil jsem, ze mam penzijko, ktere je klasicky placene. Je to k necemu, nebo to muzu s klidem zrusit (je to u ceske pojistovny)? Neni tam nejaka lhuta, po kterou to zrusit nejde?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 26. 11. 2017 10:38

Co je klasicky placene? Tusim kdyz to zrusis driv, prijdes o penize od statu, svoje si muzes vybrat..
Anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2017 10:43

hobitt píše:Zjiatil jsem, ze mam penzijko, ktere je klasicky placene. Je to k necemu, nebo to muzu s klidem zrusit (je to u ceske pojistovny)? Neni tam nejaka lhuta, po kterou to zrusit nejde?


Za vo vhces zit v duchodu?
anonymni

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 11. 2017 10:48

_maty_ píše:Co je klasicky placene? Tusim kdyz to zrusis driv, prijdes o penize od statu, svoje si muzes vybrat..

No ze tam otec mesicne posilal nejakou castku. Pocitam, ze od statu tam nebude nic, takze kdyz bych to ted zrusil, tak mi normalne vrati ty "moje" penize?

Daly by se pripadne pouzit jako predplatne na urazovou/zivotni pojistku, kdyz ji mam u stejne pojistovny?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 11. 2017 10:49

goes píše:
hobitt píše:Zjiatil jsem, ze mam penzijko, ktere je klasicky placene. Je to k necemu, nebo to muzu s klidem zrusit (je to u ceske pojistovny)? Neni tam nejaka lhuta, po kterou to zrusit nejde?


Za vo vhces zit v duchodu?


Duchod si vybiram ted a ve veku, kdy bych mel jít do starobniho uz budu prdet do hliny
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 26. 11. 2017 10:52

hobitt píše:
_maty_ píše:Co je klasicky placene? Tusim kdyz to zrusis driv, prijdes o penize od statu, svoje si muzes vybrat..

No ze tam otec mesicne posilal nejakou castku. Pocitam, ze od statu tam nebude nic, takze kdyz bych to ted zrusil, tak mi normalne vrati ty "moje" penize?

Daly by se pripadne pouzit jako predplatne na urazovou/zivotni pojistku, kdyz ji mam u stejne pojistovny?

Pokud ti tam posilal min 300kc tak od statu tam je prispevek 90kc a pokud 1000 kc uz je tam 230kc od statu.. jsou tam ale nejake ulevy na danich, takze nevim jestli bys jednak neprisel o podporu (to zcela jiste) a navic pokud te to nejak danove zvyhodnilo, tak ti dopocitaj co ti ulevili...
Anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2017 10:56

Pokud jsi uplatnoval slevy na dani musel bys za kazdy rok podat opravne danove priznani
anonymni

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 11. 2017 10:59

Okej, tak si necham vzit tech par korun od statu a pak jeste muzou cgtit neco doplatit? To je dobra zlodejina teda..

Vedome jsem slevy na dani neuzival, vzdycky jsem v priznani zaskrtl akorat invaliditu a poslal jsem to zamestnavateli
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2017 11:01

Muzes neplatit a vo tam mas tam nechat. A za cas az chytnes rozum zacit zase
anonymni

Odeslat příspěvekod tycoon 26. 11. 2017 11:06

V prvé řadě se podívej, jestli na tom penzijku máš nějaké státní příspěvky (případně úlevy na dani, ale to má málokdo, to bys tam musel dávat přes tisícovku měsíčně). Pokud ne, tak to zruš. Pokud ano, přišel bys o ty příspěvky. Podívej se, jak stará je smlouva a zda máš možnost využít výsluhové penze. Výsluhová penze je, že každých 15 let od založení si můžeš vybrat polovinu toho penzijního účtu.
Naposledy upravil tycoon dne 26. 11. 2017 11:07, celkově upraveno 1
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Anonymni 26. 11. 2017 11:06

Goes: kolik si davas?
Anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2017 11:08

Maty: vyuzivam vse co j do miry efektivni. Takze stavebku dvojku, duchodko dvojku a zbyle sporeni n duchod resim jinymi produkty.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2017 11:09

Tedy stavebkdy mam 4
anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 26. 11. 2017 11:09

Ja jsem to uzaviral nekdy v 2012 ale jestli mam moznost po 15 letech vybrat nevim...
Anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 26. 11. 2017 11:11

Goes: tak jasne, kdyby to slo, davam 4x 20 za rok na stavebko a 3 tisice/mes na penzijko..

Takze 116/rok na sporeni, jenze kua kde je vzit a nekrast? :))

No jak se zena vrati do prace, tak se k tomuhle opet vratim..
Anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků