Multi Level Marketing aneb další letadlo

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Honzusko 29. 11. 2007 21:10

Zdravím,

měl bych dotaz, je tady někdo, kdo se vyzná trochu v zákoně a v právních věcech? Mám takový dotaz.

Spousta lidí z mého okolí v poslední době byla nalákána na prezentace jedné nejmenované firmy, jež prodává filtry pod kuchyňské linky, které slibují čistotu vody xkrát vyšší než je kojenecká voda (samozřejmě blaf viz. test nějaké hyg. stanice). No už předem je jasné, že se jedná o klasický MLM, tzedy systém založený na provizích za získání dalšího člena "pod sebe", navíc se tam operuje se vstupním poplatkem 3600,-. Slibují perspektivní výdělky v řádu pěti až šesti ciferných čísel se slovy, že je to strašně jednoduché a že to může dělat každý. Známí, ač pochopitelně zaslepení tzv. mozkovymýlací řečí, se najednou stávájí časově vytíženými apod.

Teď čistě teoreticky, řekněme, že vskutku ti lidé obdrží první plat, jež má činit cca 10-20 tisíc za tři sehnané členy.

Můj dotaz zní, jestli je v tom něco nekalého, zda ti lidé, co to dělají mohou být nějak stíháni nebo si prostě jenom vydělají a pak někdy do budoucna to třeba krachne a oni si nechají své peníze a tím to končí. Prostě teoreticky vzato, co může být člověk škodný na tom, že tuhle práci dělá?

Díky

BTW: Nebojte se, ani ve snu o tom neuvažuju, že bych něco podobného zkoušel, ale zajímá mě to i kvůli nim.
Honzusko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzusko 29. 11. 2007 21:29

Nikdo neví? :(
Honzusko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 29. 11. 2007 21:48

Jak je to legalni nevim. A skodny budes jenom pokud budes v tyhle pyramide moc dole, kdyz uz dalsi lidi nesezenes... Samotny krach tohohle pak zmirnuje, pokud je produk fakt prodejny a jdou z neho zisky
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzusko 29. 11. 2007 22:04

Nj, produkt je už ověřená sra*čka, ale to je fuk, spíš mi jde o to, co na tom ti lidé vlastně mohou tratit, nebo spíš mi nepřijde logické, že by ta společnost na tom vydělávala tolik, když slibuje průměrné platy 50 tisíc a týdně to podepíše dalších x stovek lidí, to není logické.
Honzusko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 30. 11. 2007 08:17

Honzusko píše: spíš mi nepřijde logické, že by ta společnost na tom vydělávala tolik, když slibuje průměrné platy 50 tisíc a týdně s/quote]

tak to je jenom k nalákání hloupých lidí...
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ska-p 30. 11. 2007 08:45

Znáte Eurofinancial? To je fajn letadýlko......
1987 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
ska-p
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 30. 11. 2007 08:50

Legalni to je. Moralni a eticke uz ne. Ale to dnes resi malokdo. :-/
Honza729
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 30. 11. 2007 09:53

letadlo a MLM je neco uplne jineho. Samotny MLM je pomerne dobry system se svymi vyhodami a nevyhodami. Na druhou stranu u nas se diky navazani "letadel" na MLM tento system dost zprofanoval
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brus 30. 11. 2007 10:30

ska-p píše:Znáte Eurofinancial? To je fajn letadýlko......./quote]


byl jsem na jejich prezentaci a v průběhu jsem odešel... to byly obklady.. a jak se na mě škaredě dívali, že jdu pryč, samí mladí perspektivní lidé :mrgreen:
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 11. 2007 11:15

Deli píše:
Honzusko píše: spíš mi nepřijde logické, že by ta společnost na tom vydělávala tolik, když slibuje průměrné platy 50 tisíc a týdně s/quote]
tak to je jenom k nalákání hloupých lidí...
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 11. 2007 11:19

Když slyším MLM ,napadne mě AMWAY,moje bývalá a přání smrti
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 30. 11. 2007 11:23

solidní asociace...
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 30. 11. 2007 11:29

na mlm prezentaci sem byl jednou, omylem. Malem sem pri odchodu dal tečku tomu blbečkovi, co stál ve dveřích a s úsměvem na rtech se mě ptal, kam že jak odcházím?
a pak sem toho blbca potkal za tyden na svatbe sestrenice, on to byl bratranec zenicha!

jak slysim amway, tak bych taky vrazdil, delaj z lidi blbce
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 11. 2007 11:29

Vše se vším souvisí
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 11. 2007 11:31

PeTr7650 píše:na mlm prezentaci sem byl jednou, omylem. Malem sem pri odchodu dal tečku tomu blbečkovi, co stál ve dveřích a s úsměvem na rtech se mě ptal, kam že jak odcházím?
a pak sem toho blbca potkal za tyden na svatbe sestrenice, on to byl bratranec zenicha!

jak slysim amway, tak bych taky vrazdil, delaj z lidi blbce /quote]
Moje bývalá už blbá je. Z té už blbce neudělají,leda ještě většího. :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků