Stavební spoření

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod M@tezz 18. 12. 2007 21:21

Poslal jsem dotaz i na spořitelnu, ale než se vymáčknou, zeptám se i tady, páč jsem si jist, že Garáž ví všechno.

Po šesti letech stavebního spoření budu mít nasysleno přibližně 140.000,- Kč, cílová částka je 240.000,- Kč. Poskytují stavební spořitelny úvěr ze stavebního spoření pouze do cílové částky (v mém případě 100.000,- Kč) nebo může být částka vyšší, cca 700-800.000,- Kč?

A další má otázka se týká státního příspěvku. Pokud v lednu vložím na účet dalších 20.000,- Kč, což je částka, kterou mám dle smlouvy naspořit ročně a v únoru smlouvu ukončím, budu mít nárok na státní příspěvek ve výši 5.000,- Kč za rok 2008?

:hm
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 18. 12. 2007 21:24

k tomu prvnimu, do te cilove castky to bude za tu vyhodnejsi sazbu co mas nekde ve smlouve k tomu sporeni, nad tu cilovou castku, jestli ti to daj, tak us to bude asi za beznou hypotecni nebo uverovou sazbu , a to druhe nevim
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 18. 12. 2007 21:56

Já měl ještě starší typ smlouvy kde bylo za 18 000 vkladu 4500 státní podpora. Rušil jsem to k 1.6 a před tím asi 10.5 jsem tam vložil 18 000 a z té částky jsem potom ještě tu státní podporu dostal.
...
Michal P
Nováček

Odeslat příspěvekod Saman 18. 12. 2007 22:04

Michal P píše:Já měl ještě starší typ smlouvy kde bylo za 18 000 vkladu 4500 státní podpora. Rušil jsem to k 1.6 a před tím asi 10.5 jsem tam vložil 18 000 a z té částky jsem potom ještě tu státní podporu dostal.n/quote]
jj u tech starsich smluv byla ta podpora po 6 let a ty zvyhodneny procenta as do cilove castky, taky sem mel tu starou smlouvu, ale vim ze 2 roky me pak otravovali aby si to obnovil na novou smlouvu a ze pak dostanu nejakej darek :lol:
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fahrwoman 18. 12. 2007 22:11

cilova castka te limituje co se tyka uveru ... cili ano, pujci ti jen tech 100 co ti zbyva do 240

co se tyka toho vlozeneho prispevku a nasledneho ziskani podpory i po ukonceni smlouvy, tak to rikas take spravne ... dostanes ho, ale ve vysi 3tis (coz byl predpokladam preklep ;)) a az v roce 2009
Fahrwoman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 18. 12. 2007 22:46

Jak rika woman s pretocenou vahou. :)
Uver ze stavebniho sporeni dostanes jen do vyse cilove castky. Tu jde zvysit, ale prichazis tim o vetsinu uroku co jsi doposud dostal.
Podporu dostanes nekdy na jare 2009.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod M@tezz 18. 12. 2007 22:54

Šajzekatze, tak 240 to bude tak leda na garáž, kdo ví jestli. Takže asi bude nutná hypotéka. Tož díkes za konzultaci chlopi, já věděl, že se tady dočkám odpovědi :)
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 18. 12. 2007 23:25

Je to tak jak rikaji ostatni :D Zrovna nedavno jsem to taky zjistoval
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Manli2 18. 12. 2007 23:30

tak tak rechct máte :wink:
Manli2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 19. 12. 2007 00:37

Fahrwoman píše:co se tyka toho vlozeneho prispevku a nasledneho ziskani podpory i po ukonceni smlouvy, tak to rikas take spravne ... dostanes ho, ale ve vysi 3tis (coz byl predpokladam preklep ;)) a az v roce 2009

Mám ještě starou smlouvu, takže 4500 ne? Nebo za ten rok, kdy budu mít vypovězeno budu mít bonus podle nových smluv?
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fahrwoman 19. 12. 2007 02:24

nene, dostanes 4500 ... usoudil jsem, ze mas novou, kdyz jsi psal, ze sporis 6 let :)

Kazdopadne i kdybys premyslel o uveru na bydleni, neni od veci vzit si uver pres stavebko ... ma to par podminek, ale kdyz se splni a neni to az tak tezke, tak je to mnohem vyhodnejsi ;)

ja si v srpnu zalozil stavebko na 3 mil. ale nez budu dostatecne vydelavat a budu mit nasetrenou alespon cast, tak ubehne tolik let, ze vzhledem k inflaci uz nepostavim tu garaz ani ja ...
Fahrwoman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 19. 12. 2007 02:38

joo joo fahrwoman ma ve vsem pravdu :)
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 19. 12. 2007 07:30

Fahrwoman&fahrman: takhle hlavně, když si pokecáte :D
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 19. 12. 2007 07:37

Fajne, díky moc. Já jsem se při pohledu na to, jak vypadají současné ceny bytů a odpovídající splátky hypotéky, lehce orosil, tak by bylo fajn, kdyby to šlo přes stavebko levněji. Škoda, že jsem neměl dobrou práci dřív. Teď už když chce člověk vlastní bydlení, musí být milionář anebo splácet až do důchodu :(
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 19. 12. 2007 07:39

matezz: njn, tak to je, s tím nic neuděláš ;)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků