Jde zrušit havarijní pojištění?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zadirr 16. 5. 2008 11:32

Nevíte někdo, jestli havarijní pojištění jde zrušit kdykoliv, anebo jen 6 týdnu před výročím?

Mám auto pojištěné u Generali, výročí smlouvy je už za 2 týdny. Volal jsem na ten jejich Klientský servis a tam mi řekli, že havarijní pojištění jde zrušit kdykoliv, že mám požádat písemně, to znamená klidně i e-mailem, složenku kterou už mám doma na další rok už nemám platit. Kdyby to nestihli vyřídit za ty dva týdny, tak mi pak prý pošlou novou složenku už jen na těch pár dnů, o které se to přetáhne do dalšího roku.

Takže jsem napsal e-mail přesně jak mi madam řekla a dostal jsem odpověď, že teď už to zaplatit musím na celý rok a mám to vypovědět dopisem na adresu generální ředitelství příští rok 6 týdnů před výročím smlouvy.

Takže jsem volal znovu na Klientský servis a tentokrát mi řekli to samé co napsali do e-mailu :-(

Co teď? Abych měl auto pojištěné chtěl zaměstnavatel, pro toho už to teď nepotřebuju a mně samotnému připadá jako naprostá <|>ovina to pojištění platit. Kdybych už to rozstřelil, tak by mě každá odřenina srala mnohem víc než to jestli dostanu nebo nedostanu od pojišťovny nějakejch 100 litrů.

Auto má podle mě cenu tak 120-140 tisíc, takže počítám že pojišťovna by mi za totálku dala tak 100, mám pojištěnou jen havárii, krádež ne. Kolik myslíte by bylo rozumné roční pojistné? Po mně chtějí 7,5litru ročně i se započítaným 20% bonusem, což mi připadá úplně mimo, když za novy auto za 3/4mega se platí 15litrů i s krádeží.
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 5. 2008 11:38

prostě ho přestaň platit, no...
anonymni

Odeslat příspěvekod zadirr 16. 5. 2008 11:51

To mě taky napadlo, ale zas nechci mít na krku exekutora
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod Brus 16. 5. 2008 12:02

se s někým domluv, sepište kupní smlouvu a s tou dojdi na pojištovnu, žes to prodal. Kdyby potom byl nějaký problém, jako že nebude tak můžeš kdykoliv říct, že ti to nový majitel vrátil (odstoupení od kupní smlouvy), protože se mu tam něco nelíbilo.
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod jaaara 16. 5. 2008 12:07

Můžeš dát značky do depozitu, třeba na jeden den. Stojí to nějaké peníze, ale je to naprosto legální způsob, jak zrušit kdykoliv pojištění na auto.
jaaara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 5. 2008 12:10

Ale pak musi na novou STK, ne?

Sepis kupni smlouvu a zajdi s ni na pojistovnu. Auto ani nemusis doopravdy prepisovat.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod zadirr 16. 5. 2008 12:10

To zní jako super nápad... teda jestli nebudou chtít vidět techničák, že jsem to fakt odhlásil :-/
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 5. 2008 12:11

Tak hlavně bych se podíval do smlouvy, je tam uvedená výpovědní lhůta a tím bych se řídil. Nezaplatit je nesmysl. Jde to taky, pojistka potom ještě tuším 3 měsíce nebo půl roku platí, ale budou chtít každopádně doplatit ten zbytek.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 5. 2008 12:12

Ja ted kupoval "veterana" a zrusit starou pojistku jsme sli jeste pred jakymkoliv naznakem prepisu. Akorat s podepsanou smlouvou. No problem.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod jaaara 16. 5. 2008 12:22

p0etrik: Při vyzvednutí značek z depozitu se na STK nemusí. Problém by naopak byl, kdyby STK při uložení v depozitu propadla, pak by značky nevydali a musel by na STK bez značek... Za uložení značek se platí tuším 100 Kč. Takže postup je uložit značky, s potvrzením o uložení jít na pojišťovnu kde zruší pojistku, uzavřít novou pojistku a znovu si jít pro značky. Za vyzvednutí značek z depozitu se neplatí nic.
jaaara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 5. 2008 12:25

To zni jako rozumny postup, akorat bez tech znacek to nesmi stat na verejne komunikaci, na to bacha ! taky by mohlo skoncit na vrakaci :mrgreen:
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 16. 5. 2008 13:01

Jestli má ale i PR u té samé pojišťovny a bude z důvodu prodeje rušit jenom havarijko, tak na něho budou asi divně civět :mrgreen:
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivanka88 26. 6. 2018 09:44

Dobrý den,

nějaké aktuální info k tomuto tématu? ;-)
Já jsem četla na #%£^>£ v sekci archiv článků, že prý Při vyzvednutí značek z depozitu se na STK nemusí.

Díky za případné ohlasy
Naposledy upravil salam01 dne 6. 10. 2018 21:33, celkově upraveno 1
Důvod: Spam
Ivanka88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod addiction 26. 6. 2018 09:47

Tem bych neveril vubec nic :/ :-(
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 6. 2018 11:36

Havarijko jde zrušit jen k datu výročí (výpověď 6 týdnů před koncem) pokud se teda nějakým zázrakem nejde dohodnout s pojišťovnou. Nebo je řešení, pokud sem termín prošvihnul, nezaplatit, smlouva po půl roce zanikne, jen je potřeba potom ten půlrok doplatit, aby nenaskakovaly penále a potom příp další....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků