Povinné ručení - jaké je nejlepší?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ludwig1 20. 8. 2010 10:38

Vidím, že se to tu dosud moc neřešilo. Rád bych se zeptal, jakou máte zkušenost s pojišťovnami? Je zvláštní, že jsou v povinném ručení často i tisícové rozdíly na rok (např. mám povinné ručení u ČPP za 3512,- a 7035,- u AXA :oops: ), přitom limity jsou stejné (35mil.). A vůbec - jak moc rozhoduje limit 35mil. nebo vyšší na 70-100mil.? Je to vůbec k něčemu platit? Nepředpokládám, že už někdo způsobil škodu za 100mil.? :nenapadne To snad ani nejde?! :roll:
ludwig1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod siol.a 20. 8. 2010 10:44

To by ses divil, náhoda je blbec a stačí šikovně trefit kamion s návěsem naloženým něčím drahým. Nebo ti třeba začne hořet auto u stojanu na pumpě a co pak? Vyloučit nemůžeš nikdy nic.
Dálniční predátor
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 8. 2010 10:48

nejlepší PR je to nejlevnější s plněním 100M/100M. Které to je ... záleží na mnoha faktorech (tvůj věk, bydliště, auto, bonusy atp.).
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brus 20. 8. 2010 10:51

ted tu nedávno proběhla fotka německého ICE vlaku rozpáraného díky nákladáku a tam by těch 35M stačit nemuselo :-)
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod ludwig1 20. 8. 2010 11:26

Uvažuju o ČPP, je to nejlevnější a přitom mají nejvyšší limity plnění. Má někdo s ČPP zkušenosti? Kromě toho nabízejí i asistenční služby (2500,- v ČR a 5000,- v zahraničí). Vypadá to opravdu nadějně! :)
ludwig1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 20. 8. 2010 11:33

Jako poškozený jsem s plněním ČPP nebyl vůbec spokojen, ale to je majitelovi PR asi u *****...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 8. 2010 12:01

Me bavite s tema milionama - nerikam, ze se stat nemuze, ale pokud vim, jeste se u osobniho auta nestalo, aby slo plneni do desitek mega. IMHO zbytecne resit, to uz je pak stejne na masli.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Speedy Student 20. 8. 2010 12:06

Nejlepší pojištění odpovědnosti je to nejlevnější. Cena je pro mě jedinné měřítko. Jedinný můj kontakt s pojišťovnou je, že jim nahlásím škodní událost a všechno ostatní si už řeší poškozený. A to už je jeho problém. A případ, že by něco nárokoval po mě nad rámec plnění z pojišťovny, je málo pravděpodobný.
Speedy Student
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 8. 2010 12:59

Po takovych vychcancich bych narokoval nemajetkovou ujmu uz z principu.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod supus 20. 8. 2010 13:36

Jednoznačně MUSÍTE mít limit 100/100 milionů, jinak je to pojištění k ničemu a navíc rozdíl mezi limitem 35 a 100 mil Kč je asi 300Kč, takže nic vážného.

Limit 100mil opravdu má smysl. Pojišťovny vyplácí takto vysoké limity ze dvou důvodů:
1) ekologická havárie, nabouráte do cisterny s naftou či cokoli jiného, kontaminujete půdu široko daleko, nedej bože to může být půdo se spodní vodou pro nedalekou vesnici. Pak byste se jenom divil, co všechno Vám dají zaplatit a ačkoli se může zdát, že 35mil musí stačit, není to tak.
2) Platba doživotní renty. Někoho smetete a do konce života mu budete vyplácet invalidní rentu, která je třeba 100 000 měsíčně a taková člověk může žít třeba 50 let i déle. I tady by tedy nebyl limit 35 mil dostatečný. Možná si říkáte, že se to nemůže tát, ale toto je nejčastější případ, který se v pojišťovnách řeší (ve vysokých částkách proplaceného pojistného).

Určitě bych doporučil Českou pojišťovnu, jelikož se v tom pohybuji, tak vím, co je dobré. ČPP jen opravdu nerada hradí cokoli, tu nedoporučuji. Ještě je docela dobrá Kooška, ale jinak to je plus minus průměr, někde horší, někde lepší. Česká má asistenci taky, dále nově rodinný bonus a pojistné dost zlevnilo. I tak, bude o pár kaček možná dražší, ale budete mít jistotu, že škodu ve většině případů proplatí. Mám u sebe mnoho případů, kdy ČPP nelikviduje, kdyžto Česká ano.

Nehleďte na to, že u České pracuji, kdybych to nenapsal, tak to ani nevíte, ale nemám důvod to skrývat, je to prostě tak.

-- 20. 8. 2010 14:37 --

Speedy Student píše:Nejlepší pojištění odpovědnosti je to nejlevnější. Cena je pro mě jedinné měřítko. Jedinný můj kontakt s pojišťovnou je, že jim nahlásím škodní událost a všechno ostatní si už řeší poškozený. A to už je jeho problém. A případ, že by něco nárokoval po mě nad rámec plnění z pojišťovny, je málo pravděpodobný.


I na Vás jednou dojde, doufejme...
supus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 8. 2010 13:42

Hahaha, CP, vetsi parchanty aby pohledal, to idealni produkt pro pitomce, co ci mysli, ze kvalita je dana tim, jak moc zaplati :-P
Necekam, ze bych udelal nekdy vetsi skodu nez za mega, to uz by muselo byt a IMHO ma slusnou publicitu, kdyz se neco takoveho stane. Nehledal jsem, ale dovoluji si predpokladat, ze vetsi skoda nez tech 35 mega jeste NIKDY nebyla plnena z PR. Proste vzit to nejlevnejsi a hotovo. Cenu muze agent snizit vyraznou slevou, treba 40%, takze je to jen o lidech. Ja treba za 1.8l platim 2000 u Slavie - taky hodne pod tabulkovou cenou a to bylo tim, ze mi pojisteni udelal primo syn typka, co jsem od nej to auto kupoval ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod supus 20. 8. 2010 14:20

JardaB píše:Hahaha, CP, vetsi parchanty aby pohledal, to idealni produkt pro pitomce, co ci mysli, ze kvalita je dana tim, jak moc zaplati :-P
Necekam, ze bych udelal nekdy vetsi skodu nez za mega, to uz by muselo byt a IMHO ma slusnou publicitu, kdyz se neco takoveho stane. Nehledal jsem, ale dovoluji si predpokladat, ze vetsi skoda nez tech 35 mega jeste NIKDY nebyla plnena z PR. Proste vzit to nejlevnejsi a hotovo. Cenu muze agent snizit vyraznou slevou, treba 40%, takze je to jen o lidech. Ja treba za 1.8l platim 2000 u Slavie - taky hodne pod tabulkovou cenou a to bylo tim, ze mi pojisteni udelal primo syn typka, co jsem od nej to auto kupoval ;-)


taky názor...

Nicméně pokud o něčem nic nevíte tak nepíšte lži - škod větších než 35mil Kč z povky je několik...

A sleva 40% je dost malá na to, abyste se s ní oháněl, jakej dobrej kauf to byl. 40% dnes dá každý.
supus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 8. 2010 14:58

supus: Hele a není těch 100/100 málo? Jaká je šance, že způsobím škodu než 35/35? Takřka nulová.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 8. 2010 15:20

No jde jeste o to, z jake ceny ta sleva je. CP jsem mel parkrat a nikdy vice, zazil jsem i plneni z povka nekoho, kdo byl u CP a pekne se mnou vyje.ali, nemam je rad.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ludwig1 20. 8. 2010 15:48

Kluci, díky za vaše názory! ;-)

Srovnávám co můžu, vidím ale, že např. na http://www.top-pojisteni.cz je ČP dost drahá - na moje auto vychází na 6469,- Kč (exclusive), plnění 100/100. To se mi zdá opravdu o dost dražší (na to, že Uniqua za to samé účtuje 4742,- Kč - asistenci má jak jsem to pochopil k ručení zdarma).
ludwig1
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků