Povinné + havarijko a bonusy při koupě na IČ

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod coltcha 24. 9. 2017 12:25

Nevíte někdo, zda když jsem sbíral celou dobu bonusy jako fyzická osoba a nyní mám nové auto, které je koupené na IČ (k podnikání ho ale nepoužívám), tak jestli mi převedou bonusy?

Případně doporučíte, kde nyní uzavřít povinné + havarijko (nový vůz). Díky
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 9. 2017 12:33

Tipnul bych si skromně, že nepřevedou. Ale možná taky jo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coltcha 24. 9. 2017 12:56

A předpokládám, že pokud je auto koupené na IČ, musí mít pojištění taky "podnikatelsky" (jsem OSVČ) nebo? Ted jsem si totiž všimnul, že vůz co teď prodávám, jsem kupoval také na IČ ale celých 8 let jsem pojistky měl na RČ. Teď když nad tím přemýšlím, tak koukám že jsem měl asi kliku, že nebyla žádná nehoda.
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 9. 2017 12:58

Nebylo by lepší zeptat se v tvojí pojišťovně?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 24. 9. 2017 13:14

coltcha píše:A předpokládám, že pokud je auto koupené na IČ, musí mít pojištění taky "podnikatelsky" (jsem OSVČ) nebo? Ted jsem si totiž všimnul, že vůz co teď prodávám, jsem kupoval také na IČ ale celých 8 let jsem pojistky měl na RČ. Teď když nad tím přemýšlím, tak koukám že jsem měl asi kliku, že nebyla žádná nehoda.

Měl jsi IČO napsaný v TP?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coltcha 24. 9. 2017 13:18

Jouda.II píše:
coltcha píše:A předpokládám, že pokud je auto koupené na IČ, musí mít pojištění taky "podnikatelsky" (jsem OSVČ) nebo? Ted jsem si totiž všimnul, že vůz co teď prodávám, jsem kupoval také na IČ ale celých 8 let jsem pojistky měl na RČ. Teď když nad tím přemýšlím, tak koukám že jsem měl asi kliku, že nebyla žádná nehoda.

Měl jsi IČO napsaný v TP?

Ano měl
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 24. 9. 2017 14:26

Na co teda v pojišťovně při sepisování smlouvy koukali?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.arus 24. 9. 2017 14:29

Jim to naopak vyhovuje, protoze pak muzou kratit pojistne plneni.
m.arus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 24. 9. 2017 14:40

Omlouvám se za OT, ale proč u skladovek dealeři sekají takové slevy, ale podmíněné nakupem na IČO?
To jen kvůli tomu, že tam můžou dát jen roční záruku, nebo nějaké jiné xxx, které jim u prodeje běžnému zákazníkovi nemůžou projít?
mimous
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 9. 2017 14:41

Taky to nechápu. Je to nespravedlivé.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 24. 9. 2017 15:34

coltcha píše:A předpokládám, že pokud je auto koupené na IČ, musí mít pojištění taky "podnikatelsky" (jsem OSVČ) nebo? Ted jsem si totiž všimnul, že vůz co teď prodávám, jsem kupoval také na IČ ale celých 8 let jsem pojistky měl na RČ. Teď když nad tím přemýšlím, tak koukám že jsem měl asi kliku, že nebyla žádná nehoda.


Je to jedno , zda to bude na r.č a nebo IČ. Oboje je v pohodě, tedy v pořádku....pokud budeš uzávírat na IČ, musiš si o bonusy říci.

Proč kupuješ auto na IČ? Když ho nepoužívaš podnikatelsky....

-- 24. 9. 2017 16:36 --

mimous píše:Omlouvám se za OT, ale proč u skladovek dealeři sekají takové slevy, ale podmíněné nakupem na IČO?
To jen kvůli tomu, že tam můžou dát jen roční záruku, nebo nějaké jiné xxx, které jim u prodeje běžnému zákazníkovi nemůžou projít?


Kdepák, to jen prostě daný bussines plán automobilkou.Kdyby to dali všem, byl by tlak na ceny.Nic v tom nehledej.Dealer by to pak dával všem a to oni nechtějí....

-- 24. 9. 2017 16:37 --

m.arus píše:Jim to naopak vyhovuje, protoze pak muzou kratit pojistne plneni.


Nesmysl....hoši nevíte o tom nic, ale diskuze jede. Je to jen o tom co vyjde levněji a proto se to tak dělá....
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 24. 9. 2017 15:56

Pojistník nemusí být shodný s majitelem vozidla.
Mám dobrou zkušenost s epojisteni.cz.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod m.arus 24. 9. 2017 16:03

Jasne ze nemusi, ale pri uzavirani pojistne smlouvy se ptaji na zpusob vyuziti vozidla, tedy napr. zda bude vyuzivano pro podnikatelske ucely.
m.arus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 9. 2017 19:20

Normálně se to převede a na nic se nikdo neptá,klidně ti to udělám,myslím pojistku :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 9. 2017 19:37

:mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků