Pokuta za parking na parkovišti pro rezidenty

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tose52 24. 3. 2018 14:44

Zdravím byl jsem pokutován od MP za parking na pozemku města. Nicméně dle vyjádření MP je na tomto pozemku zřízeno soukromé parkoviště pro rezidenty daného čísla popisného. Bylo vyznačeno svislou dopravní značkou, kterou jsem za tmy přehlédl, moje chyba.

Nyní mi jde o to, jak MP mohla vědět, že na daném čísle popisném nebydlím. Jelikož modrá zona či jiné kartičky, případně ani svislé označení pro jednotlivé spz není zřízeno. Mohla mě vůbec pokutovat??? Bylo to stopro na udaní nějakého aktivního občana. Jak on doloží, že se na daném čísle popisném nevyskytuji.

Díky
Tose52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 24. 3. 2018 14:57

Pokud jsi dostal pokutu, tak ses přiznal, ne? Takže v tuto chvíli již není co řešit.
Ten pozemek město pronajímá nebo jakým způsobem je tam to parkoviště zřízeno? Pokud pronájem, tak tam by MP vůbec neměla zasahovat.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tose52 24. 3. 2018 15:10

To nevím jak je to řešené, ale na katastru je to pozemek města. Pravděpodobně nájem anebo zřízené vyhrazené parkování. Ano zaplatil jsem a přiznal se.

Ale zpětně mě zajímá jestli MP má vůbec právo mi tam ten lístek na udání dát? Jelikož v okamžiku kdy mi to vypíšou a nafotí to, tam já nejsem a když bych pak přišel na přestupkové a řekl že tam bydlím v pronájmu/čerstvě jsem se přestěhoval proto to v občance nemam zapsané nebo jiný blabol. Anebo bych tam opravdu bydlel, tak mě pokutovali nezákoně a měl by z toho problém ten kdo mě udal, ne?

Prostě jak si můžou dovolit dát tam lístek když neví ... pouze na udání?
Tose52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 3. 2018 15:12

Si spadl z Marsu nebo o co ti jde?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 24. 3. 2018 15:14

Prostě MP. Dělají hromadu věcí, na které nemají právo. Proč by taky ne, když jim to lidi žerou a v 99 % jim pokutu zaplatí.
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 3. 2018 16:58

Tose52 píše:Anebo bych tam opravdu bydlel, tak mě pokutovali nezákoně a měl by z toho problém ten kdo mě udal, ne?

Hrozí mu 3-5let.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 3. 2018 17:09

Treba te pokutovali na zaklade zadosti nekoho z domu co tam ma pravo parlovat a vi ze ty ne. Ja taky nechal auto odtahnout z parkovicste nawho domu bobram nepatrili
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 24. 3. 2018 17:11

Ze soukromého pozemku?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 24. 3. 2018 17:12

goes píše:Treba te pokutovali na zaklade zadosti nekoho z domu co tam ma pravo parlovat a vi ze ty ne. Ja taky nechal auto odtahnout z parkovicste nawho domu bobram nepatrili


Akú rečú ste terazky hovorili? :hm
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 3. 2018 17:17

JardaB píše:Si spadl z Marsu nebo o co ti jde?

:mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 3. 2018 17:35

robbert píše:Ze soukromého pozemku?


Jop
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 24. 3. 2018 18:09

Pak bys to měl ty zaplatit a v občanovi vymáhat.
Takže další pochybení MP, ale teď pro tebe cajk, tak neřešíš, co?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 3. 2018 18:51

No ja nevim, i u soukromého parkoviste, pokud je tam osazena schvalena znacka s nejakym tim vyhrazenym stanim, tak je to poruseni zákona, když tam zaparkuje kdo nemá, obcan který to zjisti ma povinnost takove poruseni hlasit a policie musí konat prislusne kroky - pokuta prip. odtah.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 3. 2018 19:04

Ty si kunda.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 24. 3. 2018 19:06

JardaB píše:Si spadl z Marsu nebo o co ti jde?


Marťan "Tose 52" :-P
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků