Classic/LN PC pro vývoj SW,max 20k, žádné hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dejdy 2. 7. 2018 18:25

Ahoj,
ač jsem profesí ajťák, hardware je pro mě španělská vesnice, a tak prosím o doporučení vhodné sestavy. Koukal jsem na doporučené sestavy, ale ty počítají s alespoň nějakým hraním her. Ty já nehraju vůbec, a tak si myslím, že by mi stačila levnější grafárna (nebo snad i integrovaná?), a tím ušetřené peníze bych radši využil na HDD a / nebo procesor (pokud to má smysl).

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Něco mezi kategoriemi classic a LN. Při práci mám většinou sluchátka nebo poslouchám hudbu z reproduktorů, ale zase úplně moc to řvát nemusí. Zde si rád nechám poradit - pokud si myslíte, že stojí za to si za LN sestavu připlatit, tak LN, ale úplně priorita to není.

UCEL PORIZENI SESTAVY
Potřebuju PC na vývoj software a běžnou kancelářskou práci. Hry nehraju vůbec, ale v rámci práce občas pouštím časově náročné výpočty, takže bych nechtěl úplně líný procesor. Zároveň bych byl rád, aby sestava zvládla příležitostné základní úpravy fotek v Zoneru. Poměr 99% vývoj SW a běžná práce, 1% fotky (sice jen 1%, ale přesto chci, aby to alespoň jakž takž běhalo). Určitě chci mít kombinaci SSD (mělo by stačit 240GB) a HDD (alespoň 2TB).

FINANCNI LIMIT
Chtěl bych se vejít do 20k, ale když to bude levnější, nic se nestane. Do limitu nepočítám žádný SW (OS, antiviráky, atd.).

OPERACNI SYSTEM
Ubuntu jako primární systém, Windows (nejspíš 10) jen kvůli Zoneru. Cenu Windows nepočítám do finančního limitu.

SESTAVITE SI PC SAMI?
Ne, nejraději bych to nechal na e-shopu.

BUDETE TAKTOVAT?
Ne.

MONITOR + JEHO ROZLISENI
Monitor mám, tj. nepočítám do ceny sestavy. Je to 23" LED Philips 234E5QDAB-FHD, 1920 x 1080.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Budu kupovat i klávesnici a myš, ale s tím si poradím sám a do finančního limitu periferie nepočítám.



Všem moc díky za rady a doporučení :)
dejdy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2018 10:45

Kdyz jsem si to rozvrhl tak, aby mi davala sestava smysl, na plotnovy disk mi uz v rozpoctu nezbylo. Lze pouzit budto USB3 externi, ktery ma stejnou rychlost jako interni disky, a nebo proste HDD dokoupit nad ramec rozpoctu.

Na prvni pohled Te sice napadne zmensit kapacitu SSD na polovinu, nebo vzit levnejsi model, ale to by byla ta nejveti chyba. Pri praci s fotkami se slusnejsi SSD dokaze vyrazne projevit a napr. polovicni kapacita dosahuje nizsich rychlosti pri zaroven rychlejsim opotrebeni, tzn kratsi zivotnosti. Ani jedno z toho si troufnu rict, ze nevyhledavas. Prave z toho duvodu jsem volil 500GB 970 EVO. Je to disk, ktery na soucasnem trhu nema moc konkurenci. Resp. nema ... jasne, PRO varianta je jeste rychlejsi a zaroven kvalitnejsi (MLC), takze puvodne jsem chtel osadit tu. Jenze je i drazsi a nakonec to ani s 500GB verze EVO do rozpoctu uplne nevyslo.

20.741,- Kc


Konecne slovo ma vzdycky zakaznik, takze pokud budes na pomalejsim nebo horsim SSD vylozene trvat, je to jedna z cest. Jak moc schudna, to uz neprislusi rozhodovat mne.

Na kazdy pad je (resp. po odladeni bude) navrhovana sestava kompletne LOW NOISE resenim. Slibeny doplatkovy disk ve 2TB kapacite je tady: 2.229,- Kc a v kompletu jsme tedy cca na 23tisicich.

22.970,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejdy 3. 7. 2018 13:36

Super, moc díky za odpověď. Ten navrhovaný HDD k tomu přikoupím, ono už to takový rozdíl v ceně není :)
dejdy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2018 13:39

Rado se stalo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků