mSpoření

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod refedr 30. 4. 2014 11:35

Na http://www.mbank.cz/osobni/sporeni/msporeni/ je uvedeno spoření až s 3,0 % p.a. Když si člověk nastaví 10 % z platby a každý měsíc si přepošle 250000,- Kč (a tedy navíc 25000,- Kč/měsíc na mSpoření) z mKonta do cizí banky a pak zpět, tak za rok to vychází dle jejich kalkulačky, že po zdanění dostane 7826,09 Kč, což je zjednodušeně hezkých 3,07 % p.a. z 300000,- Kč. Napadá mě, že v kombinaci se spořícím účtem např. v AirBank je to hezká hra. Nejsou v tom ale nějaké háčky? 8-)
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 30. 4. 2014 11:58

3% zajímavé, ale znamená to neustále přesouvat do a z mBank peníze a 10% z každé transakce se převede na mSpoření. Strašnej opruz.

PS: Toto patří do vlákna mBank, nové vlákno netřeba.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 4. 2014 12:13

Zajímavé promo, ale jak jsme už v případě mBank zvyklí, tak tomu dávám tak nejvýše 2 měsíce až úroková sazba pro pásmo do 300.000 spadne někam k 0,5 % p.a.

-- 30. 4. 2014 12:14 --

Ale na tu chvilku to jako spořicí účet snad využiji...

-- 30. 4. 2014 12:18 --

Vždyť to nejde ani sjednat, v IB nabízí na výběr pouze spořáky eMaxy a terminované vklady... :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Gandalf007 30. 4. 2014 12:34

Takovouhle do nebe volající kravinu vymyslet, to muselo dát hooodně práce. To snad ani nemohl vymyslet Polák, to musel být mPražák... :roll:
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 4. 2014 13:00

Takže to jde zřídit, ale ne přes "Supermarket", ale v podmenu Spoření - Pravidelné spoření, kde je možné podat žádost. Po dokončení dojde do několika minut mail s číslem účtu (asi na něj nepůjde přímo zasílat), ale není ani vidět v hlavním přehledu účtu - lze se k němu pak překlikat opět přes podmenu Pravidelné spoření, kde lze upravit způsob zasílání na účet z provázaného mKonta (zaokrouhlování/procento/pevná částka).
Ten produkt je ale opravdu koncipován zoufale...

-- 30. 4. 2014 13:14 --

Vyzkoušeno, že IB mBank přímé převody na účet "mSpoření" blokuje - po doručení autorizační zprávy (jak jinak) a potvrzení příkazu vypíše "PŘEVODY Z ÚČTŮ NA ÚČET PRAVIDELNÉHO SPOŘENÍ NEJSOU MOŽNÉ."
Kdo ví, jestli se platba z jiné banky vrátí zpět...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Peťo6 30. 4. 2014 13:22

Ja som si teda tie podmienky a otázky musel čítať viackrát, kým som tú zložitosť vôbec pochopil.
Ide práve o to, že sa na ten účet nedajú jednoducho poslať peniaze, ale človek to musí nabíjať nejak postupne napríklad prevodmi z mkonta do inej banky. Čiže aby tam človek dostal 100 000 Kč, tak musí pretočiť cez účet milión korún...
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alebac 30. 4. 2014 14:58

Anebo 100tis 10x :-)
alebac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 30. 4. 2014 16:16

Primárním cílem akce je, že musíte na mKontu udržovat vyšší zůstatek, protože i z odchozích plateb se vám odečtou další. Za chvíli bych ztratil přehled, takže za mě ne :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 4. 2014 17:42

tak kuli 3% se to oplati pretocit par stotisic ne? A udelam to behem hodiny, s manzelkou si navzajem v mbank pretocime 3 mega a mame sporici ucty 2x300 000 na 3%

a pote to stopnu, aj tak ucet jiz temer nevyuzivame a akurat budeme mit z toho peknoulinke sporaky ;-)

co behem hodiny, udelam to na 2x5 kliku, kdyz pretocim najednou 600 000.-

a akorat to padne vhod, v patek preposlu penize z Equa, tak vlastne nepridem ani o bonusove uroky :tleskani


borci, jinak diky za skvele typy, nejem v tomhle vlakne, vdaka foru jsem jiz vydelal peknych par tisic
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 4. 2014 18:54

tak jsem to vyzkousel a funguje to. To se mBank vytahla, doufam, ze 3% zustanou dlouho. Resp. i kdyz je snizi a zachova aspon 2% to bude super. Po delsi dobe stradani konecne poradny sporak a bez vypovedni lhuty
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Peťo6 30. 4. 2014 19:41

Tiež sa chystám na najbližšej dobe preposielať peniaze hore-dole a nabiť ten účet čo najviac, nech sa to pekne úročí :-)
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod speedy 30. 4. 2014 21:54

Jsem asi natvrdlej, ale moc to nechápu. Zkusím sem uvést příklad.

V jiné bance mám dejme tomu 40tis. pošlu je z banky A do mBank. Následně je z mBank pošlu zpět do banky A. Když si nastavím variantu 10%, tak při cestě peněz zpět z mBank se pošle 36tis. a 4tis. se uloží na mSpoření.

Takže aby se mi těch 40tis. uložilo do mBank musel bych takových transakcí provést 10 (abych během jednoho měsíce vše uložil do mBank.
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 30. 4. 2014 21:58

Nad produkty polské bankovní žumpy moc nepřemýšlej. Je to prostě žumpa. Demo úrok 3% vydrží jen chvíli. Když budeš posílat 40 000 Kč ven z mBank, tak odejde celých 40 000 Kč a navíc se 10% (4 000 Kč) přesune z mKonta na účet pravidelného spoření. Celkem se tedy na mKontu sníží zůstatek o 44 000 Kč. Pokud nebude na mKontu dost peněz k pokrytí těch 10%, tak se na účet pravidelného spoření nepřevedou.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 5. 2014 06:02

ano, je to tak, proto kdyz chces otacet jenom 40 000, vsechny na sporak nedostanes, protoze se ti vzdy snizi castka, kterou muzes tocit....je tu nekdo matematicky zbehly, kolik je nutne tocit abych nasporil plnych 300k presne na haler a posledna odeslana castka byla 1 koruna? :lol: Urcite je na to nejaka rovnice, ale gympl byl jiz davno :-)

zumpa,nezumpa, ukaz mi banku, ktera ti da jenom tak 3% na sporak bez vypovedni lhuty. A delku akce, resp. vyse uroku nekomentuji, muze i nemusi vydrzet dlouho
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 5. 2014 07:17

Výpovědní lhůta tam není, ale je jen 1 bezplatný výběr v měsíci. Další ti ukrojí z výnosu 19 Kč.
Takže jako eMax+, abych neplatil, mám měsíční výpovědní lhůtu.
Rovnice asi existuje, ale 10% je maximum, takže protočit a někde vzít 3,3M, což je i odpověď na tu otázku, jak rychle vytvořit spoření 2x 300tis.

Taková nadlimitní operace samozřejmě bude pod dohledem hodných státních úředníků.
Ještě nějaké otázky? :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků