Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 19. 7. 2013 16:06

veronika: jenom to zdravotní pojištění. Hlavně se musíš do 8mi dnů přihlásit jako samoplátce. Za červenec 1080 Kč od srpna (jestli nám to ta nová vláda schválí) 1148 Kč.

S474N, Tomáš Marný: každý jsme na něco. Vám dát vypočítat odloženou daň tak taky nevíte, která bije :lol:

Ondrasz: krom pocitu hrdosti, tu ještě existuje pocit odporu. Taky jsem se po škole vyhnul úřadu práce velkým obloukem. A jinak od srpna si lze přivydělat 4250 Kč (jestli nám vláda schválí).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 20. 7. 2013 06:36

Rop: to je sice pekne, ale na to jsem se neptal. Navic asi sam citis, ze je to kapku jinsi level. A pokud ne, tak je mi (te) lito.

Pocit odporu opravdu velmi pobavil, to v tobe rodice museli pestovat od utleho mladi, ze? Zjevny produkt krysiho behu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veronika.vavr 12. 8. 2013 07:47

Ne, konkrétně mám obor: chemie pro medicínské aplikace, takže chemárnu. A ten Váš dotaz je trochu mimo, ne?
veronika.vavr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midlan6 3. 10. 2014 00:30

Ahoj, mám dotaz ohledně dohody o provední práce. Chci se zeptat jestli by mi vznikl nárok na vrácení přeplatku daně v jisté situaci:

status studenta
+
Dohoda o provedení práce pro jednoho zaměstnavatele, podepsáno prohlášení k dani, vyplacená mzda měsíčně v intervalu 6000-10000 Kč
+
jeden melouch na živnosťák, na faktuře cca 5000 Kč

Díky za rady.
midlan6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 10. 2014 20:20

Pravděpodobně ne.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky Luke 16. 10. 2014 16:07

Ahoj, mám na Vás dotaz, na internetu sem nenašel pořádnou odpověď.

Jsem student, mám uzavřeny dvě smlouvy o provedení práce. U 1. zaměstnavatele jsem podepsal růžové prohlášení a uplatňuji slevu na dani, u druhého zaměstnavatele jsem si slevu na dani zrušil.

Dnes mi od druhého zaměstnavatele přišla výplatní páska, kde mám Hrubou mzdu 858,- Kč, čistá je to samé, přitom sem si myslel, že bych měl mít čistou mzdu nižší, protože se mi bude danit. Na výplatnici mám napsány dvě položky, které mě trochu matou, a to:

Daň měs. zál. před slevou ....... 135,- Kč
Neuplat. daň. sleva pop.... 1935,- Kč


Na účet jsem obdržel částku 858,- Kč. Můžete mi někdo poradit, zda je to tak správně nebo ne?

A ještě druhá věc... Pokud mám dvě dohody o provedení práce uzavřeny současně (obě brigády provádím zároveň v jednom měsíci), musím za daný rok podávat daňové přiznání nebo to není potřeba?

Mnohokrát děkuji za vysvětlení.
Škoda Octavia 1.9 tdi, 81kW, ASV
Lucky Luke
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 21. 11. 2014 10:50

Zdravím,

chci se zeptat.
Dělám na DPP a podepsal jsem Prohlášení k dani z příjmů. První odměna byla v pořádku včetně DZP. Druhá odměna již byla bez DZP. Upozornil jsem na to účetní, která přiznala, že došlo k chybě, ale že to v systému mají zahrnuto a že bych o tu daň neměl přijít(měla by se mi vrátit v rámci ročního zúčtování v únoru 2015) Prý již s tím nelze nic dělat, protože je to odeslané na FÚ.

Mohu se opravdu spolehnout na to, že mi v ročním zúčtování tu daň vrátí, i když mám podepsané to Prohlášení a první odměna byla s tou daní?

Děkuji za informaci
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 22. 11. 2014 21:08

maximálně si podáš daňové přiznání, pokud nevěříš účetní.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 18. 2. 2015 22:08

Omlouvám se, že stále otravuji, ale potřebuji vědět, jestli musím podávat daňové přiznání.
Za loňský rok - 1.zam na DPČ výdělek v rozmezí 7-10.4tis/měsíc, podepsaný růžový dok.
účetní z firmy mi ukázala, že čistě za to od nich nemusím podávat přiznání a nemám ani nárok na vracení na čehokoliv

2.zam listopad + prosinec, DPP, bylo zaplaceno najednou 10000 (takže za měsíc 5, ale nevím, jestli to k něčemu je, když to platili najednou)

Musím kvůli tomu druhému přivýdělku podávat daňové přiznání?
Budu moc rád za radu
T.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedy 19. 2. 2015 10:22

Domnívám se, že nemusíte. Pokud ovšem ten příjem z druhého zaměstnání byl sražen tzv. "srážkovou daní" 15%
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 19. 2. 2015 12:02

Možná nemusíte, ale pokud to uděláte, dostanete tu sraženou daň zpátky.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod mimous 20. 2. 2015 07:56

To jestli byla sražená daň si právě potřebuju vyřešit se zaměstnavatelem, protože mi přišly všechny prachy, které byly napsané ve smlouvě a na jen 85% ......
Ale díky za odpovědi
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 23. 5. 2015 03:17

Kolik to stoji ted to zdravotni a socialni?
Firma mi nabizi DPP, ve smlouve je udajne pouze minimalni mzda.
S bonusy ma vsak cinit mzda min 18 000czk.
Tusim ze socialni se platit nemusi ne? Tudiz jen odvedu z toho zdravotni a zbytek me zustane?
A pocita se tam i to zdaneni tj firma vzdy strhne tech 15%?
Tedy
18 000
-15%
-zdravotni
?
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod glock69 23. 5. 2015 09:57

Pokud ti zůčtují 18000Kč tak odvedou i na sociální.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 22. 10. 2015 00:01

Zdravím, vím, že to je tady pořd dokola, ale radši mít jistotu než nespokojenej finančák za dveřma :)

Student
1. zaměstnavatel DPP smlouva běží celý rok a vejdu se do maxima 10 tis. měsíc, podepsáno prohlášení

a teď mám možnost mít brigádu na DPP/DPČ, prohlášení nesmím podepsat a bude se mi srážet daň 15 %. Je to tak?

Na
http://www.penize.cz/zamestnani/296839- ... -roce-2015
se píše, že příjem zatížen srážkovou daní lze uvést do DP a získat tak sraženou daň zpět, přitom v tomhle vlákně se píše, že sraženou daň nelze získat zpět, tak jsem z toho jelen.
paty07
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků