vybavení zvyšující kvalitu a komfort života

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2015 08:28

Panzer.Dragon: Prosímtě, z jaké vzdálenosti se díváš na tu 3,5 m "obrazovku"? Oči ti neběhají sem a tam?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 7. 2015 08:37

czhunter píše:Kdybych měl tedy napsat něco, co je skutečně nadstarnard, ne extra drahé a zvýšilo to pohodlí v obýváku, tak bych řekl "univerzální dálkový ovladač Logitech Harmony".
Nebylo mnoho hloupějšího, než když jsme měli na stole 4 DO (TV, set-top box, DVD, repráky). Sice to chvilku trvalo nakonfigurovat na "akce", ale poté už šly ty 4 ovladače do skříně.

Snad příznačné je, že teď už je praktiky ničemu - ty repráky už nemáme a DVD přehrávač nikdo 3 roky nepoužil. Ale tak, přeci to nevyhodíš :D

Já mám TV a domácí kino od jedné značky a tak spolu spolupracují, že mí stačí používat na nejběžnější činnosti jen jeden z ovladačů.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 7. 7. 2015 08:37

asi ze 3,8m, může se to zdát nepřirozený, ale je to super, prostě tě to úplně vtáhne do dějě a bacha! mam k němu i dvoje aktivní 3d brejle hm hm jak imax

ještě je ten projektor super na paření her, ale je to někdy až moc, sem by tuhle doma sám tak že si zapařim chvílí outlast a musel sem to po 10minutách vypnout protože bych se asi poto.. obraz plus 5.1 zvuk
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 7. 7. 2015 08:52

Děti se vyřádí u Wii

-- 7. 7. 2015 09:54 --

Nějak tu chybí zajímavé knížky
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2015 10:05

Já si strašně oblíbil parní čistič, který opravdu usnadňuje úklid všeho - podlah, kachlí v koupelně, vany, sporáku, oken... a přemýšlel jsem nad robotickým vysavačem - vždy mi vadilo, že bych musel každý den z něj vysypávat smetí a vymývat ho, ale teď jsem narazil na Kärcher RC 3000 - je to už trochu starší tip bez vychytávek jako virtuální stěny, absentuje boční kartáč, nejde ho pořádně řídit, ale není třeba se o něj prakticky starat, protože smetí sám vysype do základny a v ní je normální sáček do vysavače, který po naplnění buď vysypu, nebo vyměním, jednou za čas vymyju, ale hlavní výhoda - přenechat základní úklid robotu, zůstává. Pokud umíte rusky, našel jsem podrobnou recenzi, vč. reálných videí zde http://geektimes.ru/post/163637/ Jediné, co jsem nepochopil, jestli dokáže přejet práh mezi místnostmi, podle jednoho z videí na tom blogu nezvládl přejezd přes ponožky. Jo, a líbí se mi, že je malý.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 7. 7. 2015 14:42

s tim parním čističem věřim, měl sem půjčenej parní odstraňovač tapet a tak to lezlo dolu po napaření skoro samo
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 7. 7. 2015 21:11

Mimo toho co bylo již řečeno:
1) WC papír - trojvrstvý, ovoněný (bílý, žlutý, meruňkový) v balení po 8 ks
pak dlouho nic...
...
...
...
a pak třeba
n) když vyjdeš přímo na dvorek či zahrádku (tj. bydlení v přízemí) k nezaplacení
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 7. 7. 2015 21:49

to bydlení v přízemí bych já osobn nedal, bydlim v praze na sídlišti a představa že mi někdo pochoduje za oknem, kouká mi do bytu, močí pod oknem mě přímo děsí
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 06:17

Panzer.Dragon píše:
myšpulín píše:
Panzer.Dragon píše:...já už nemůžu upravovat první příspěvek, jakto?

Úprava příspěvku je povolena jen 24 hodin. Našlo se tu totiž dost diskutérů, kteří najednou změnili názor a chtěli za sebou zametat stopy.



žádam moderátora o povolení editace prvního příspěvku, jinak tu bude zmatek, díky

Mám pocit, že to nejde, ale můžu ti tam něco doplnit, jeslti chceš :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 8. 7. 2015 06:21

DrumSession píše:Mimo toho co bylo již řečeno:
1) WC papír - trojvrstvý, ovoněný (bílý, žlutý, meruňkový) v balení po 8 ks


Cenově vždy vycházelo lépe balení po 16 ks. Jinak souhlas.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 06:28

Přidal bych se k bojovníkům za bidet :), také ho plánuji, v domě se plánuje větší rekonstrukce stoupaček, stejně budu mít rozkopanou koupelnu, tak pak snad, uvidíme, je to o dost větší komfort. Krom zvýšení hygieny těch správným míst (to se dá řešit i tou přídavnou sprškou (ať už vedle záchoda - takhle to měli na VŠECH veřejných záchodech v Iránu, nebo integrovanou do mísy - to jsem zase viděl na nějakém obrázku z Japonska) případně ve vaně, byť je to poněkud méně pohodlné), se v něm dají třeba mýt nohy, zvláště v létě když chodí člověk v sandálech se to hodí.

Z dalších bych přidal wi-fi v bytě (domě), notebook + elektrická zásuvka na záchodě :), dříve jsem si hodně užíval komfortu televize v koupelně (u mne koupelnozáchod), ale nějak jsem na TV úplně přestal koukat, byly tam čím dál tím větší .... . Kamarád zase nedá dopustit na IPTV s možností 24 hodinového "cestování v čase", přijde z práce domů, mrkne co za posledních 24 hodin bylo v TV a z těch programů, co tam má si vždy něco vybere.

Lepší než typčový mixer je ten "ruční" (dvoumetlový), na ušlehání šlehačky(sněhu) je lepší, mixovací nástavec k většině jde připojit také. A hlavně (to jde k oběma) je dobrá ta nádoba na sekání (např. na ořechy, ale vyrobím v tom i strouhanku, drcený led, nakrájím cibuli, atd). Není to tak nemotorné jako velký robot, není tolik práce s čištěním.

-- 8. 7. 2015 07:29 --

eR99 píše:
DrumSession píše:Mimo toho co bylo již řečeno:
1) WC papír - trojvrstvý, ovoněný (bílý, žlutý, meruňkový) v balení po 8 ks


Cenově vždy vycházelo lépe balení po 16 ks. Jinak souhlas.

Já kupuji v Normě s obrázkama, 8 ks za 169 Kč. V práci je docela "populární", kupuji ho i kolegům :)

-- 8. 7. 2015 07:31 --

Panzer.Dragon píše:to bydlení v přízemí bych já osobn nedal, bydlim v praze na sídlišti a představa že mi někdo pochoduje za oknem, kouká mi do bytu, močí pod oknem mě přímo děsí

Bydlení v přízemí pokud nemáš vlastní zahradu určitě ne-e. Každopádně však "bydlení v jedné úrovni". Nevadí mi domů jet výtahem do jakéhokoliv patra, ale když už jsem doma, tak nechci "žít na schodech". V katalozích vypadají mezonetové byty, lofty a podobné věci úžasně, ale k žití to není. Běhat z kuchyně do koupelny, ložnice či obýváku po schodech by se mi fakt nechtělo.

-- 8. 7. 2015 07:33 --

K té mikrovlnce - používám ji velmi zřídka, např. na rozmrazování pečiva, na popcorn. Obešel bych se bez ní, ale chyběla by mi. Přece jen ráno je dobré, když mi ten zmrzlý nakrájený chleba rozmrzne během minuty, než čekat 15 minut.

-- 8. 7. 2015 07:34 --

Panzer.Dragon píše:přijde mi třeba zajímavý mít mirkovlnku kombinovanou s klasickou troubou, má to někdo?

Viděl jsem to prodávat, ale stojí to strašné peníze (tedy pokud mluvíme o troubě klasických rozměrů, ne mikrovlnce s vestavěným grilem, nebo něčem podobném).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 8. 7. 2015 06:48

Patriku prosím o přidání následujícího do prvního příspěvku:

schůdky
mikrovlnka
rychlovarná konvice
pravidelné sexuální vyžití
dvě (a více) televizí
univerzální dálkový ovladač
notebook s kvalitním připojením
parní čistič
wc papír trojvsrtvý ovoněný
wifi pokrytí ve všech prostorech bytu včetně balkónu, záchodu..
dvoumetlový mixer (zeditovat ruční mixer)
bydlení v jedné úrovni
ssd disk do ntb


za sebe jsem tam dal ještě ssd disk do ntb, dneska to stojí už řekněme do 1900Kč za 120GB a to že mi NTb naběhne za pár desítek vteřin,m instalace čehokoli trvá pětinu času oproti plotnovýmu disku, antivirový kontroly jsou belskový, nemusím se bát NTB přenášet protože se v něm disk netočí, celkově ntb přestane "tahat" za ruce tim jak je nesvižnej za mě rozhodně doporučuju všem je to velmi návykový a už nebudete nikdy chtít počítač bez ssdčka :)

a ještě bych poprosil přidat do názvu tématu "seznam v prvním příspěvku"
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 7. 2015 07:52

Bidet naši pořídili když opravovali chalupu, ale použil sem to snad jednou, přijde mi to dost krkolomné, to se radši důkladně utřu papírem, případně vlhčeným. Možná sem ale jen něco nepochopil, třeba by pomohlo instruktážní video.

Bydlení v přízemí v bytovém domě je peklo, nevěděli jsme do čeho jdeme, hluk z ulice, hřiště vchodových dveří, výtahu, prach, hmyz. Pro mě je teď naopak ideál nejvyšší patro 10+ patrového domu. Předzahrádka se možná hodí pro vypuštění dětí, ty ale nemám a nejsem typ co by měl chuť se na předzahrádce exhibovat před celým barákem. Taky bych nebral byt v nízkém patře pokud je v přízemí předzahrádka, dá se očekávat, že se tam nastěhují hovádka se se exhibují ráda a budou sousedy oblažovat večírky, vyuzovat grilováním apod.

Není chleba rozmrazený v mikrovlnce vlhký/gumový? My používáme topinkovač.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod guru jara 8. 7. 2015 08:10

Panzer.Dragon píše:to bydlení v přízemí bych já osobn nedal, bydlim v praze na sídlišti a představa že mi někdo pochoduje za oknem, kouká mi do bytu, močí pod oknem mě přímo děsí

1) Bydlení v bytovém domě bych já osobně nedal.
2) Bydlení na sídlišti bych já osobně nedal.
3) Bydlení v Praze bych já osobně nedal.

Že vás ještě nikoho nenapadlo, že nejlepší je bydlet v samostatném domě v klidném prostředí na venkově někde uprostřed krásné přírody?
guru jara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 7. 2015 08:26

Co se týče hardwaru, tak notebook kromě "pracovního" nemám a ani jsem nikdy neměl, zato nedám dopustit na starý dobrý desktop s aspoň 24" monitorem. Pak může být užitečný tablet na prohlížení webu, obzvlášť při cestování (hodně užitečné vybavení je pak mít i datový tarif) a nějaká slušnější in-ear sluchátka (sám mám UE TF 10 Pro z amazoního výprodeje před pár lety za $100).
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků