Potencionální zaměstavatel si ihned ofotil doklady

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 24. 7. 2015 11:19

Ahoj,

byl sem na pracovním pohovoru a na konci jsme se domluvili,že přijdu na dva testovací dny kde dostanu přiděleného zaměstnance, který už má v té firmě praxi, abych viděl jak to chodí v provozu a oni zase poznali mě. Ale co mne zarazilo, zaměstavatel si ofotil občanku a řidičák, aniž bych měl podepsanou smlouvu. S tím sem se nikde nesetkal. :hm Mrzí mě,že sem na to v zápalu kývnul.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 24. 7. 2015 11:51

A nejedná se náhodou o přímý prodej?
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2015 12:55

Obecně to není nic proti ničemu, ale pokud nabízí přímý prodej, šel bych hned od toho.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 24. 7. 2015 15:13

Přímý prodej to není, měl bych později řídit firemní auto,proto si fotil řidičák ale
proč tak brzo ,když není podepsaná smlouva. A občanku to už nechápu tuplem.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 7. 2015 15:40

Přímý prodej možná ne, ale vnucování levnějších energií důchodcům nejspíš ano. Už ty dva testovací dny (zadarmiko, že?) dost *****í. Pokud tě chtějí otestovat, tak od toho je ve smlouvě zkušební doba, když se projevíš jako kopyto, tak ti můžou říct už po těch dvou dnech "zítra už nechoďte".
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2015 15:53

Přesně tak, zkus blíže popsat o co jde. Typoval bych to také na ty energie, mobilní tarify, atd.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 24. 7. 2015 17:58

pisu z mobilu.tomas ma pravdu,ale loveni duchodcu to nejni.je to prace v logistice,zadny nahaneni ovecek ani prace na ZL.o to vic me pozdeji zarazilo, to ofocovani osobnich dokladu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2015 18:54

Počkej - vnucování levné energie důchodcům není práce v logistice. Logistik je česky skladník :) (plus mínus), takže budeš pracovat ve skladu? Případně objednávat zboží od dodavatelů, řídit jeho dopravu, případně vytížení kamionů, atd. S prodejem to nemá nic společného
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 24. 7. 2015 19:07

vzdit ano,pisu snad neco o nabizeni zbozi?. proste nikomu nic nutit nebudu.je to seriozni prace,jen me udivil ten rida,ze si vse ofotil a ja jeste nemam smlouvu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod glock69 24. 7. 2015 19:13

Na kopii občanského průkazu bez souhlasu nemá zaměstnavatel právo, si myslím.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 7. 2015 19:28

On na to nemá právo nikdo, nejen zaměstnavatel. V praxi to vypadá tak, že třeba u Charouze si řeknou o občanku, řidičák, v klidu si to ofotí a pak ti podstrčí papír se slovy "tady nám podepište souhlas s kopií dokladů". Tohle třeba dutou hlavu Šabatovou nezajímá, ta má mozkovou kapacitu akorát na najímání cikánských provokatérů, jestli náhodou majitel bytu nemá něco proti jeho zdevastování.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 24. 7. 2015 19:36

no prave vim ze na to nemaj pravo ale v zapalu hry sem to odkejval jak ten oslik.,snad se tak nestalo,i kdybych tam pak nenastoupil.akorat hrozi,ze si na me nekdo vezme treba pujcku-((
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod brzdil987 27. 7. 2015 22:51

V kazdem zamestnani si delaji kopie ikdyz nesmi, ale pred podepsanim smlouvy je to divny
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tslaný 28. 7. 2015 04:38

Mlčení znamená souhlas, měl jsi vyjádřit nesouhlas, když jsi to nechtěl. Koneckonců můžeš na Městském úřadu nahlásit ztrátu dokladů a vydají ti za nějaký poplatek doklady nové.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2015 05:44

nemusí ani nahlašovat ztrátu - vždy je možné nechat si (za poplatek) vyměnit doklady na vlastní žádost. Výhodou je, že nedostane pokutu - v případě ztráty dokladů může být udělena a prý relativně dost vysoká, už si to nepamatuji, ale tvrdili mi, že to může být i několik tisíc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků