SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zedna1 4. 12. 2014 23:22

@Zdibrid
Ctes spatne. SIPO zasilane emailem a placene inkasem z uctu nadale zustava zdarma.
Vysvetleni je napriklad zde:
http://www.mbank.cz/forum/thread,181492,,9.html
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 14. 1. 2016 10:08

nevím, jestli to už někde proběhlo, ale koho by zajímala platba z daně nemovitých věcí pře SIPO
Přílohy
SIPO.png
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 14. 1. 2016 10:42

Nevím jestli je to dobrý nápad. Mám sice na sipo navěšené prakticky všechno, ale když se má 2x ročně provést tahle platba, přijde mi skoro vhodnější udělat to příkazem, protože by se musel o hodně zvedenou limit pro sipo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 1. 2016 11:06

Taky nevidím žádný benefit v platbě daně přes SIPO. Kdyby to bylo každý měsíc, ale takhle?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod bufalobil 14. 1. 2016 12:27

Má nastavené SIPO které platím z účtu. Chtěl bych ho ale zaplatit na poště. Jak to udělat nejlépe?
Peníze na běžném účtu jsem vynuloval , takže platba neodešla.
Jak ted udělat aby mi poslali složenku SIPO a nepokoušeli se to stáhnout znovu?
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 1. 2016 12:36

Nijak, SIPO se bude pokoušet inkasovat dle OP banky automaticky - pokud má banka další termín, zakázat ho úplně nelze, neprovede se prostě jen při nedostatečném zůstatku. Na jakékoliv poště si lze nechat vyhotovit náhradní platební doklad na hotovostní platbu a zaplatit ten... ale ani jeho úhrada nezruší pokus o zinkasování z účtu na druhý pokus.
Po neúspěšných pokusech se hotovostní platební doklad posílá pak do schránky, ale to je asi až nějaký poslední týden - nevýhodou je, že jeho doručení je taky zpoplatněno v dalším cyklu tuším 5 Kč nebo tak nějak...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil 14. 1. 2016 12:42

A když to placení z účtu zruším, začne mi automaticky chodit složenka?
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 1. 2016 12:55

Je si na poště třeba změnit způsob zasílání rozpisu, jinak bude pošta posílat pořád bezhotovostní.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 1. 2016 15:08

Já jsem teda měl nastavené placení SIPA jako inkaso z běžného účtu (u Fia). Taky jsem chtěl začít platit kartou na poště. Stačilo jenom v internetbankingu zrušit dané inkaso a další měsíc začala automaticky chodit složenka. Nic víc.

Takže na poštu ani není třeba chodit.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 14. 1. 2016 17:02

mojmax píše:Já jsem teda měl nastavené placení SIPA jako inkaso z běžného účtu (u Fia). Taky jsem chtěl začít platit kartou na poště. Stačilo jenom v internetbankingu zrušit dané inkaso a další měsíc začala automaticky chodit složenka. Nic víc.

Takže na poštu ani není třeba chodit.



Máš pravdu to má logiku. Zruším poště souhlas s inkasem s účtu a oni musí začít posílat složenku. Provedeno.
Díky.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 1. 2016 18:35

A na kolik to vyjde poplatku, to placeni SIPO kartou na poste? Je treba platit rozpis SIPO postou za 5 Kc? Nebo staci, kdyz si vytisknu ten rozpis SIPO, co mi zasilaji zdarma emailem?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 1. 2016 20:12

Obávám se, že ten rozpis SIPO, který ti chodí emailem, platí pouze pro placení přes inkaso, takže na poště kartou (či hotově) to podlě mě nepůjde. Ale můžu se mýlit.
Jinak placení SIPO na poště stojí 18 Kč, pokud máš zákaznickou kartu, tak 14 Kč. Vratka to ale bohatě vykompenzuje.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 1. 2016 23:41

No mé SIPO je jen 1790 Kč. :-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 1. 2016 01:12

Jde na některou kreditku navázat SIPO? Může být i bezvratková.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 1. 2016 01:52

@astrapa
Na Citi Life lze napojit SIPO, ale z platby SIPO se nepripisuje 2% bonus.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků