Hypoška na pronájem

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 22. 1. 2016 20:32

Měl bych jednoduchý dotaz - máte někdo přehled případně info jak zjistit jak aktuálně přistupují jednotlivé banky k hypošce kde předem přiznám pronájem?

1) Řeší/neřeší - třeba to některé banky nezajímá??
2) Pokud řeší chtějí nějaký příslib pronajmutí?
3) Pokud řeší o kolik zvednou úrok?

Předpokládám že toto na veřejných webech nezjistím a osobně se mi to moc obíhat nechce. Mám totiž zlý tušení že bez konkrétní smlouvy na koupi mě pošlou do řiti. A já zase nezačnu obíhat prohlídky když nevím jestli mi vůbec někdo půjčí.

Jen poznámka na závěr - prosím nezabíhat do debat zda se to vyplatí. Nedělám to kvůli zisku ale kvůli potřebě koupit další byt v kterém zatím nebudu bydlet a tak ho samozřejmě pronajmu. Tedy nějak extra neřeším jestli nájem mínus hypo půjde pár tisíc do mínusu.

Dík za názory a nejlépe za osobní zkušenosti.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fantucci 22. 1. 2016 21:35

Banky to umí řešit. Každá má podmínky jinak.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 21:38

Klidně banky obíhej, oni se ti budou věnovat i bez kupní smlouvy. U hypo na pronájem počítej max s 70% úvěrem, sazba může být 3 - 10 % (u jednotlivých bytů). Kupodivu některé banky (třeba RB) neumí hypotéku na pronájem, když žadatel nemá IČO, čemuž nerozumím, protože pronajímání přece není živnost a i se to jinak zdaňuje.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 22. 1. 2016 21:44

Pokud jste dostatečně bonitní, tak vám půjčí. A půjčí klidně i 100 %. A některé banky zcela bez jakékoli přirážky na úrokové sazbě.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 21:49

A na 30 let?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 23. 1. 2016 08:38

Naprosto v pohodě.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 12:06

Moje zkušenost je, že na účel pronájmu banky půjčí maximálně do 70 % LTV. Navíc je takový úvěr zatížen různými poplatky za uzavření smlouvy, za čerpání peněz, každoměsíčním poplatkem za vedení účtu apod. Úroková sazba 3 - 10 %. Doba splácení 15 let, možná 20 let.

Kolik člověk může běžně mít hypoték? Tolik, kolik má běžně bytů, ve kterých bydlí. Běžně člověk bydlí v jednom bytě. Může rozumně vysvělit i druhý byt (pro děti, rodiče, nebo v jiném městě, kde má pracovní či osobní aktivity). Třetí byt se už vysvětluje obtížně - a u třetího bytu už banky zpravidla zpozorní a přehazují výhybku do investiční hypotéky, nebo nasadí úrok s "rizikovou" přirážkou, tedy nejméně o procentní bod vyšší, než dnes běžná 2 %.

Nevylučuji, že ale některé banky mohou být flexibilnější a někde slevit (třeba umožnit těch 30 let, ale že by slevili na úroku a poplatcích, tomu nevěřím).

Ale abychom byli konkrétní, jeden příklad takového produktu je zde: https://www.wuestenrot.cz/uvery/hypoteka-na-pronajem
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod bigboban 24. 1. 2016 12:11

Na druhou stranu. Opravdu mají banky v podmínkách hypo že musím v bytě bydlet?
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 12:19

Tak si ty banky oběhni a dej vědět, co ses dozvěděl. Možná se trochu i liší pobočky, že ti třeba některá je schopná vyjednat u úvěru lepší podmínky, s tím už jsem se také setkal. Já se taky rád podělím se svými zkušenostmi. Možná budou shodné, možná rozdílné :)

Hypo na pronájem dělá HB, KB, ČS, Wust, RB. Snad jsem nic nevynechal.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 24. 1. 2016 18:54

astrapa, proč mi nevěříte?:-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 1. 2016 19:21

Protoze neni dostatecne bonitni a musi se bankam sam vnucovat a doprosovat, takze to co popisujes proste nezna :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 19:55

Něco na tom je :-) Ale jsem vytrvalý :-)

S tou bonitou je otázka, kdo je pro banku bonitní. Od 100 tis. měs. a výš?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod kamey 24. 1. 2016 21:18

Tady se vážně nezměnilo vůbec nic. Astrapa, takhle jsi se vyptával už před těmi 4-5 lety, co jsem sem pravidelně chodila.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 21:26

Ono by možná pomohlo, kdyby se lidi dělili svými zkušenostmi. Já zmínil tu svojí při mém vyjednávání s bankami. Nějaké úvěry už mám, i díky tomuto fóru, kde jsem nabral základní informace od lidí jako fremantle, Inev, PatrikChrz a dalších. Jaký význam má občas přiběhnout do diskuse, deklarovat "nic není problém, všechno jde", nic vlastně neříct a zase se stáhnout? Fantucci, vladimir.svorba, kamey? K čemu vaše reakce bez informačního obsahu jsou? Pomohli někomu?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 24. 1. 2016 21:52

Astrapa, nelze vše vysvětlovat do detailů, obzváště někomu, kdo tomu vůbec nerozumí.
Nesouhlasím ale s vámi, že naše reakce jsou bez informačního obsahu.
A co se týká té pomoci, tak pomohli již dost lidem.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků