letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 4. 2016 15:53

osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 4. 2016 09:41

RB Premium Banking za obrat nejde. Je to na pozvání pro ty, kteří byli u Citigold nebo Citi Premium. A k tomu ještě obrat.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 22. 4. 2016 09:52

Uvidíme, snad bude časem i pro nové klienty.

Ale k tomu RB salonku: vzhledem k tomu, že je na landside, tj. před bezpečostní kontrolou: může tam člověk s letenkou z T1? Může tam člověk po příletu?

Jak už jsem psal jinde: do MC může člověk po příletu. Do Erste ne.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 4. 2016 11:44

Chci se zeptat ohledně Raiffeisenbank Lounge, stačí pro vstup kreditka RB nebo je vždy placený? Nikde jsem nedohledal, že by do RB lounge byl pro někoho bezplatný vstup
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 11:49

Klienti RB Premium Banking mají vstup bezplatný (zlatá debetka k eKontům Exclusive/Comfort), je to bývalý Citigold...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 4. 2016 11:54

takže obyčejná Style na to neplatí, opět jen ty gold

takže ve zkratce terminál 2 pro "běžné" lidi těžko dostupný salonek (bud gold u rb nebo erste u čs), terminál 1 stačí i jen ta style kreditka nebo jiná alespoň world a 100 kč za osobu (od 1.5.)

je to tak?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 4. 2016 12:06

Přesně tak, Style nestačí. Musí to být karta Premium Banking (vzadu má symbol letadla).

Ano, na T1 se dostane prakticky každý (MC World/Gold).
Na T2 jen Erste a RB Premium Banking.

RB Premium Banking lze i po příletu. I s letenkou na T1 by neměl být problém.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 12:28

Tak salonky jiných bank, které by umožňovaly vstup svým klientům zdarma nejsou - ale třeba Erste má kromě svého salonku v ceně i 4 vstupy ročně do jiných salonků v rámci Priority Pass (a další s 50 % slevou) - jiné banky už takto vstřícné podmínky nemají (i když už nějaká nabídne k nějaké prémiové kartě Priority Pass, neobsahuje už bezplatné vstupy (v minulosti nabízely třeba zlaté kreditky/debetky GEMB vstupy jen po 10 USD, což byla taky hodně slušná nabídka, ale banka to už taky utla)).

Pak už leda lze získávat vstupy u karet Diners Club za obrat (to nebude pro každého - nelze si ní platit na poště ;-) ), s úplně základní kartou Pure bez poplatku si lze "koupit" 1 vstup do salonku za 150 bodů, což představuje jednorázově obrat 60 tisíc Kč (1 bod za každých utracených 400 Kč), placená varianta Classic má pak 5 vstupů ročně v ceně (no dobrá, lze ji pořídit i bez toho "letištního" balíčku o tisícovku méně) při splnění FUP (obrat na kartě aspoň 7000 Kč měsíčně a nějaké další podmínky) - tady si lze třeba předplatit zdarma i vedení karty a ideálně přikoupit i vyšší kategorii Premium Rewards pro rychlejší sběr bodů, ale všechno to dohromady vychází asi tak na obrat >10 tisíc Kč měsíčně, takže možná až třeba nebudou slušnější cashback programy na kreditkách to bohužel možná až tak nezajímavě nevyjde...

Jinak nedávno vyšel přesně o tom na měšci článek: http://www.mesec.cz/clanky/priority-pas ... i-s-davem/

EDIT: Vstup u Dinersky bez balíčku salonků se základní úrovní Club Rewards je buďto za 150 bodů + 190 Kč nebo za 290 bodů (tzn. obrat 116000 Kč/bod) - to už je trochu dost... :-)
Naposledy upravil fremantle dne 22. 4. 2016 12:38, celkově upraveno 1
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 4. 2016 12:32

Ano, RB salonek přímo i píše, že je ještě ve veřejné části a lze využít i při odletech z T1

takže už jen nějakým způsobem zařídit RB Premium nebo Erste, ale do toho už se mi moc pouštět nechce, přece jen to jsou velké obraty na účtu a útrata kartou (u erste) a to už mi přijde až přespříliš využívání něčeho, kam nespadám (příjmy 100 tisíc kč nemám ani zdaleka a točit to ze svých účtů, nevím no, to už se mi morálně moc nechce)

Edit: ta dinners by teda měla mít 5 vstupů do libovolných salonků za ekvivalent 1000 kč vedení ročně navíc? to už by docela i zajímavé bylo, nad dinners docela uvažuju už kvůli pojištění a tohle léto mám naplánováno zatím přesně 5 letů, na to se tedy ještě podívám

Edit 2: tak na tom článku na měšci píšou u diners 3 vstupy za 690 ročně + pak každý jednotlivý placený
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2016 12:52

Prologer píše:RB Premium Banking za obrat nejde. Je to na pozvání pro ty, kteří byli u Citigold nebo Citi Premium. A k tomu ještě obrat.

A obrat na účtu nebo i na kartě?
Mě zaujaly ty kulturní akce, kamarád získával občas pozvánku ke kreditce a někdy to bylo docela zajímavé.
Může někdo s tímto programem uvést, jestli pozvánky dostává a jak často?

Má někdo nějaký "lepší účet" jinde kde je k tomu nějaký zajímavý "kulturní program"?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 22. 4. 2016 12:59

Nevzpomínám si, že bych někdy dostal nějakou pozvánku na kulturní akci (Citigold). Ale možná to bude tím, že nejsem pražák...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2016 13:05

Ty pozvánky dostával ke kreditce Raifky
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 22. 4. 2016 13:12

Aha. Tak uvidím :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 13:32

tomasvlasak píše:Edit 2: tak na tom článku na měšci píšou u diners 3 vstupy za 690 ročně + pak každý jednotlivý placený


Jo, taky jsem na to koukal - od 1. března jsou to už fakt jen 3 vstupy v rámci FUP: https://www.dinersclub.cz/sites/default ... 160304.pdf :-(

Jen v tom článku to vyznívá tak, že si lze koupit nějaký balíček (za 690 Kč :hm - nějaká kachna) k libovolné Dinersce, což ale neplatí * - letištní salonky jsou v "doplňkových službách" zahrnuté jen pro kartu Classic, která stojí ročně 2490 Kč (z toho 1000 Kč stojí služba těch 3 vstupů do letištních salonků, kterou lze deaktivovat) + ještě k tomu plnit další podmínky)... Za těchto okolností teda nic moc, to už je možná lepší mít jen tu základní bezplatnou Dinersku Pure a za každý vstup si zaplatit 490 Kč...

* Viz sazebník: https://www.dinersclub.cz/sites/default ... 1230_1.pdf
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 4. 2016 14:19

tomasvlasak píše:Ano, RB salonek přímo i píše, že je ještě ve veřejné části a lze využít i při odletech z T1

takže už jen nějakým způsobem zařídit RB Premium nebo Erste, ale do toho už se mi moc pouštět nechce, přece jen to jsou velké obraty na účtu a útrata kartou (u erste) a to už mi přijde až přespříliš využívání něčeho, kam nespadám (příjmy 100 tisíc kč nemám ani zdaleka a točit to ze svých účtů, nevím no, to už se mi morálně moc nechce)

Edit: ta dinners by teda měla mít 5 vstupů do libovolných salonků za ekvivalent 1000 kč vedení ročně navíc? to už by docela i zajímavé bylo, nad dinners docela uvažuju už kvůli pojištění a tohle léto mám naplánováno zatím přesně 5 letů, na to se tedy ještě podívám

Edit 2: tak na tom článku na měšci píšou u diners 3 vstupy za 690 ročně + pak každý jednotlivý placený


Kartu RB GOLD si můžeš úpřídit přeci ke každému RB účtu, jen stojí 169 Kč/měs...
PS je nějaký viditelný rozdíl mezi debetkou GOLD BASE a GOLD ? Na GOLD BASE mám jen nápis GOLD, pochybuji, že někdo v salonku bude zkoumat, jestli je to GOLD BASE nebo GOLD...pak se dá jít s GOLD BASE do salonku a nic neřešit.
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků