čmss stavebko

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod outlier 2. 1. 2015 23:55

Uver ze stavebka se nekdy muze hodit, ale ja mam ve smlouve urok 4.7%, to ted neni moc atraktivni.

Ano, stara smlouva je lepsi, ale zase je na ni uz blokovano docela dost penez. Ja uplne nevylucuju, ze pokud se objevi zajimava nabidka, mohl bych tenhle nebo pristi rok chtit koupit byt a pak by je cekani 3-4 mesice celkem neprijemne. I kdyz se to asi da obejit uzavrenim nove smlouvy u stejne sporitelny, pak snad jsou penize ochotni vyplatit rychleji. Ale stejne je asi lepsi to uz ted vysypat, za letosek jeste podporu dostanu a pak muzu pristi rok v prosinci zalozit novou s cilovou castkou treba 150 tis., kde tedy poplatek bude 1500 pokud nebude v nejake akci.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 1. 2015 01:46

Fakt? Můžeš mně říct, kde dostaneš na rekonstrukci bytu lepší úrok?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outlier 3. 1. 2015 16:43

Tak od 200 tis. třeba https://www.unicreditbank.cz/web/obcane ... konstrukci , konkurence jistě nabízí podobné. A pod 200 tis. toho dneska moc nezrekonstruuješ.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 14. 4. 2015 14:12

Zajímalo by mne, jak to ty potvory počítají, mně snížili úrok rovnou na 0,8%. Snížení z 2% na 1,3% se dá přežít vzhledem k tomu, jak máš úročeny spořící účty s tím, že na stavebku máš ještě státní podporu.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod outlier 14. 4. 2015 19:59

Já to taky nechápu... možná podle toho, kolik procent cílovky máš naspořeno? Jestli máš blízko konci, už z tebe nic nekouká, sníží víc, jestli ještě můžeš spořit dýl a třeba si i vzít úvěr, sníží míň. Už jsem dal výpověď, ale pořád mi tam svítí 1.3%. To není až tak špatný úrok, ale ty peníze jsou tam prostě blokované a čekat na ně 4 měsíce může být docela nepříjemné, když se třeba objeví nějaký zajímavý byt nebo auto ke koupi atd.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 6. 2016 06:52

Českomoravská stavební spořitelna od července stanoví základní sazbu pro nové klienty na 0,5 procenta ročně. K ní po dobu šestiletého spoření nabídne možnost úrokového bonusu 0,5 procenta. Namísto současných 1,3 procenta se tak klienti dočkají úroku na vkladech maximálně jedno procento.

http://byznys.ihned.cz/c1-65340570-lisk ... a-vkladech
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 21. 6. 2016 09:19

Tohle se vědělo už aspoň dva měsíce, ale oficiální je to až dnes. Zajímalo by mně, za jak dlouho sníží úrok nám, co už jsou po šestileté době. Momentélně mám 0,8 %, takže očekávám pokles taky na 0,5 %.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 6. 2016 10:37

A nevíte kolik budou nové sazby u úvěrů? Uvažuju, že bych si to stavebko založil, abych mohl v budoucnu čerpat úvěr na bytové potřeby... :hm
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod satinst 21. 6. 2016 12:15

Můžu se jen zeptat jak je to s úroky v 6ti leté vázací lhůtě? Mám SS 4tým rokem, zatím mám úrok 1,5% ale na konci roku po uplynutí 4 let by měl skočit na 2% dle podmínek za kterých jsem SS uzavíral a po 6ti letech myslím na 2,5%, příp. po 9ti až 3,15%. Nebo může spořitelna snížit úrok i mě? Díky
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 21. 6. 2016 12:20

Ve vázací lhůtě nic měnit nemůže.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 22. 6. 2016 08:52

satinst píše:Můžu se jen zeptat jak je to s úroky v 6ti leté vázací lhůtě? Mám SS 4tým rokem, zatím mám úrok 1,5% ale na konci roku po uplynutí 4 let by měl skočit na 2% dle podmínek za kterých jsem SS uzavíral a po 6ti letech myslím na 2,5%, příp. po 9ti až 3,15%. Nebo může spořitelna snížit úrok i mě? Díky

Pravděpodobně se jedná o nabídku "Pravidelné spoření", kdy ČMSS úročí vklady základní sazbou a po určité době se přidává úrokový bonus. Bonus je sjednaný ve smlouvě, s nejvyšší pravděpodobností je tam sjednán jako pevný, neměnný. Základní sazba (1,5%) se může změnit v souladu se zákonem nejdříve po šesti letech (plus musí být splněny podmínky pro přidělení). viz tady: http://www.stavebky.cz/urok-na-uctu-stavebniho-sporeni/

Takže asi se změní základní sazba, ale bonus by měl zůstat.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 4. 2017 19:35

Tak jsem juknul na mojeliska.cz a hele... 1.1.2017 sraženo 330,- Kč Předpis úhrady za vedení účtu, OK, to bylo vždycky... Jenže ona je tam stejná položka i s datem 1.4.2017 a částkou 22,50 Kč... Liška vychcaná zřejmě opět vyjebává s klienty.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrtadlo1 13. 4. 2017 19:39

Jasně, ČMSS zvedá poplatky, tak proporcionálně to dá zaplatit i těm, co již stavebko mají.
Lišák s klienty bude vjebávat je ve dvou případech:
- mají vázací dobu
- nechají se :-D
vrtadlo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 4. 2017 20:15

Už jsem napsal poradci Liebesmail se žádostí o vysvětlení a rovnou jsem ho upozornil, že pokud je to další zdražení, smlouvu okamžitě vypovídám bez ohledu na to, že přijdu o státní podporu a nějaké poplatky za předčasné zrušení.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrtadlo1 13. 4. 2017 20:30

vrtadlo1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků