LOANIS

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 8. 2016 07:36

Těžko říct, kolik je odpad. Ti co odpadli mě, byli spíš s nižšími sazbami (úrok okolo 20 %). Mám v portfoliu u pár lidí s úrokem 30-35 % a ti mají sice pravidelně zpoždění, ale platí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greny 25. 8. 2016 09:55

S benefi jsem začal někdy na přelomu roku, tuším únor, březen. Nahodil jsem tam jen pár tisícovek a "zainvestoval" jsem ze zvědavosti 3 půjčky - úroky v rozmězí 15 - 18% p.a. Teď po půl roce, už mám jen dvě otevřené investice. Jedna byla předčasně splacena.

Co se týká mého aktuálního postoje k Benefi - pakuju se. Nereinvestuju prostředky a jen to "vybírám". Po změně podmínek (dražba, provize ze splátek, provize za úspěšnou aukci, portfolio nabídky) šla efektivita investice do kytek.

Ještě jedu na zonky.cz, ale tam jsem v pozici, že jsem nahodil udičku na pár investic a te´d vyčkávám, co se bude dít :-)
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liquidair 25. 8. 2016 12:14

Rozumne reseni.
Taky uz jenom vybiram....
A tipuju ze nas bude mnohem vice.
Jsem zvedav kdy Benefi zase zmeni "herni plan". (k nevoli investoru)
Ted jim to musi vynaset naramne. Urcite uz spekulujou jak vydelat jeste vic... :shock:
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 8. 2016 16:10

No na webu s informacemi mají napsáno, že si berou pouhou 1/10 a následně doušku, že poplatek může být i vyšší. Posledních několik dnů pozoruji, že všechny aukce končí s tím, že je provize z úroku 70 % (skoro to vypadá, že to nechají tak dlouho, dokud se nenajde dost blbečků, kteří si nechají celé riziko a jen necelou třetinu výnosu.

Změna herního plánu? Nevím, ale horší to snad už být nemůže. To že odpadnou drobní investoři jim nejspíš nevadí, protože jejich místo zaplní splátkové firmy, které tohle mají jako další prodejní kanál.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greny 31. 8. 2016 05:49

Drobní investoři jim především nepřinesli to, co předpokládali. Jinak si neumím vysvětlit, tak razantní změnu pravidel a obrat ve struktuře nabízených úvěrů. Zde naopak, aby člověk pohledal, alespoň rating B. Naopak rating C, D nebo dokonce E není nic neobvyklého ... Poměr riziko/výnos začíná být dosti nevyrovnaný.
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 31. 8. 2016 06:03

No, já tomu teda nerozumím. Pokud ty investice nebudou celkově vynášet, je jedno, jestli jsi drobný investor nebo splátková firma, prodělávat přece nechce nikdo? Nebo je z toho pračka špinavých peněz?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2016 09:06

Tomkins píše:
tom brava píše:ale no tak, LOANIS a BANKERAT tu jedou minimálně 3 roky....


Loanis existoval méně než rok, než zkrachoval. Měl jen desítky (maximálně nižší stovky) poskytnutých půjček. To je statistika k ničemu.

Z Bankeratu by se nějaký statistiky vydolovat asi už daly, ale oni moc dobře vědí, proč to nezveřejňují. Stejně tak Benefi. 95% žadatelů o půjčku je nebonitních.

Objevily se nám tady takové náznaky, že se firma LOANIS snaží zastrašovat některé diskutující a požadovat smazání příspěvků o ní...
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liquidair 31. 8. 2016 09:15

Chlapi stejne si myslim, ze ti co dam davaji 70% provizi, to prece nemuzou byt lidi.
Ono vetsinou kdyz nekdo investuje, tak tam vklada svoje prachy, nejak si je vydobil a nemuze byt takhle blbej. A ten kdo je blbej, tak ty prachy nema. (sorry vyjimkam....)
Zakladni matematiku tady kazdy musi umet a pouzivat.
Prece nemuzes investovat bez nejake predesle kalkulace. Podle me to je armada BOTU od Benefi co to zvedaji az k tem 70%, a kteri obcas strhnou nejakeho opravdoveho "investora"
Nebo to vidim moc zkreslene?
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2016 18:37

Tomkins píše:
tom brava píše:to je nějaký překlep s tím Loanisem, ne? LOANIS INVESTMENT a.s. je v česku průkopníkem P2P lendingu a vypadá že normál jede...


Tak já myslím, že to snad zveřejnit můžu. E-mailová komunikace s majitelem firmy:

"Firma nemá ani na vyplacení předmětné smlouvy, natož základní kapitál. Nemyslím to v nadsázce, když říkám, že tento projekt a celá firma je pro nás vysoce ztrátový. Sami jako akcionáři jsme ve ztrátě přes 5 milionů Kč a nehodláme dále tento projekt provozovat, právě díky velké míře nesplácení a neférového jednání dlužníků."

"A máte vymyšleno, jakým způsobem bude probíhat administrace současných úvěrů, které jsou ještě na několik let, pokud firma nebude existovat?"

"To je jediná věc, která nám brání činnost firmy ukončit úplně. Splátky budeme muset řešit do vypršení smluv, naštěstí úvěrů není tolik a k tomuto nejsou potřeba náklady pro provoz."


A bankerat o tom není o moc líp. Majitel Kakos vlastnil i portál pujcmefirme.cz. Za jeho působení se investovalo do zajištěných půjček, které ale ve skutečnosti zajištěné nebyly. Jejich e-mail:

Vážený investore,

rádi bychom Vás informovali o postupu ve věci vymáhání Vašeho úvěru společnosti DIMITIS SE, kterou zprostředkoval portál http://www.pujcmefirme.cz. Obdrželi jsme vyrozumění od Policie ČR o tom, že je společnost DIMITIS SE vyšetřována kvůli podezření ze spáchání úvěrového podvodu. Policie ČR nás v této souvislosti vyzvala, abychom doložili seznam podílejících se investorů, což jsme učinili. Je tedy možné (ale nikoli jisté), že Vás v této souvislosti bude Policie ČR kontaktovat.

Přestože na současné situaci nemáme sebemenší podíl viny (portál nám v době poskytnutí úvěru nepatřil), budeme se stále snažit ve spolupráci se vyšetřujícími orgány získat zpět Vaše investice. Proto jsme na základě doporučení spolupracující externí inkasní společnosti podali dne 17.6.2016 vlastní trestní oznámení vůči společnosti DIMITIS SE.

O dalším vývoji Vás budeme informovat.


A Benefi je také k smíchu. Zřejmě tuší, že půjdou každou chvíli taky do kopru, tak se z toho snaží na poslední chvíli vyždímat co nejvíc (viz jejich provize). Však se stačí podívat na jejich scoring - nic neprověřují, vlastně ani nemají jak, ani proč. Nic neriskují, o jejich peníze se nejedná. Žadatelé o půjčku často už dluží miliony jinde a splátky úvěrů vykrývají dalšími půjčkami. Do žádosti o půjčku ale napíšou, že dluhy nemají. Nebo že dluží jen pár desítek tisíc, ale nejsou po splatnosti. Ano, jedná se o trestný čin. Ale až přestanou platit, co si na nich vezmete? Nic.


I tohle by si zasloužilo zaarchivovat, kdyby náhodou Loanis chtěl donutit autora příspěvku ke smazání
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greny 1. 9. 2016 06:25

Ha, tak jedna investice byla předčasně splacena :-) sice nižší výnos, ale aspoň mám peníze zpět :-) Tak to ten den dnes začal celkem dobře :-) ještě dvě a můžu to zabalit na benefi úplně.
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 9. 2016 09:18

Greny píše:
Ještě jedu na zonky.cz, ale tam jsem v pozici, že jsem nahodil udičku na pár investic a te´d vyčkávám, co se bude dít :-)


To znamena ze dosud splatky neprisly anebo jen malo splatek?

Jaka je ziskovost?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greny 1. 9. 2016 12:06

vpe píše:
Greny píše:
Ještě jedu na zonky.cz, ale tam jsem v pozici, že jsem nahodil udičku na pár investic a te´d vyčkávám, co se bude dít :-)


To znamena ze dosud splatky neprisly anebo jen malo splatek?

Jaka je ziskovost?


To znamená, že po zkušenostech z Benefi jsem tam roztočil jen 5 000 Kč do portfolia od A** do B (C si nepodařilo vychytat) a vyčkám si cca 4 - 5 měsíců, jak se budou vyvíjet splátky.

Prozatím mám očekávaný průměrný výnos 5,4% - v portfoliu nemám žádné výrazně rizikové investice - nejvyšší úrok mám 13,99% p.a. Jinak se mi to pohybuje okolo 5%. Co se týká splátek, jen jednou se mi stalo, že platba u jedné investice došla o cca 3 dny později. Jinak jsem naopak zaznamenal nějaké splátky nad rámec splátkového kalendáře.

Takže když to vezmu kolem a kolem a venku se trochu ochladí (v létě se mě tolik nechce, jako na podzim a v zimě), tak reinvestuji, co mi dosavadní investice přinesly (moc toho nebude :-D) naplním peněženku a trochu Zonky pozlobím :-)
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 1. 9. 2016 13:10

Tak na zonky to cpu pod tlakem (zatím cca 200 půjček) a zatím spokojenost. Aktuální výnos přes 8 %, očekávaný přes 6 %. Zatím splácí všichni, ovšem jeden už je v solidním skluzu, posílá tak nějak náhodně nějaký drobný, aby se neřeklo. Drtivá většina splácí v termínu, pár jich mívá několik dní zpoždění a pár už to splatilo předčasně.
Takže maximální spokojenost, veškeré výnosy reinvestuji.
Snad to vydrží...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greny 1. 9. 2016 13:20

Dr.D píše:Tak na zonky to cpu pod tlakem (zatím cca 200 půjček) a zatím spokojenost. Aktuální výnos přes 8 %, očekávaný přes 6 %. Zatím splácí všichni, ovšem jeden už je v solidním skluzu, posílá tak nějak náhodně nějaký drobný, aby se neřeklo. Drtivá většina splácí v termínu, pár jich mívá několik dní zpoždění a pár už to splatilo předčasně.
Takže maximální spokojenost, veškeré výnosy reinvestuji.
Snad to vydrží...


Já jen doufám, že nepropadnou nekontrolovatelnému pouštění všech žádostí. Zatím to na mě vytváří dojem, že se snaží žádosti dostatečně ověřovat - i když částečně podlehli tlaku investorů a jejich "hladu" po rizikovějších investicích.
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loanis 1. 9. 2016 15:03

PatrikChrz píše:
Tomkins píše:
tom brava píše:ale no tak, LOANIS a BANKERAT tu jedou minimálně 3 roky....


Loanis existoval méně než rok, než zkrachoval. Měl jen desítky (maximálně nižší stovky) poskytnutých půjček. To je statistika k ničemu.

Z Bankeratu by se nějaký statistiky vydolovat asi už daly, ale oni moc dobře vědí, proč to nezveřejňují. Stejně tak Benefi. 95% žadatelů o půjčku je nebonitních.

Objevily se nám tady takové náznaky, že se firma LOANIS snaží zastrašovat některé diskutující a požadovat smazání příspěvků o ní...


Tak kvůli tomuhle jsem se musel registrovat - naše firma nezkrachovala a nikomu nevyhrožujeme. My jsme jen dobrovolně přestali tuto zprostředkovatelskou činnost vyvíjet, a to v zájmu ochrany našich věřitelů, v ČR nelze prozovat úspěšnou P2P půjčkovou platformu tak, aby uspokovala všechny tři zúčastněné strany.

Proč? Protože 90% dlužníků, kteří vyhledávají půjčky jako jsou tyto, jsou natolik zoufalí, že jim nikde jinde nepůjčí, tak své šance zkouší kdekoliv to jen lze. Např. u nás, bankeratu, apod. službách. Jenže jak chcete z těchto 90% odfiltrovat ty férové žadatele, abyste se zároveň uživili. To si může dovolit např. Zonky, který patří Home Creditu a kteří moc dobře vědí, že nikdy nemohou být s jejich aktuálním ceníkem a počtem zaměstnanců a nákladů za marketing v plusu. NIKDY. Ale to oni moc dobře vědí a nedělají to zřejmě přímo kvůli penězům, ale dělají to kvůli rozšíření databáze žadatelů, které mohou profinancovat jinde, mohou jim nabídnout jiný produkt jejich finanční skupiny, atp. Žádný jiný subjekt na trhu si ale toto dovolit nemůže.

Každý "normální a poctivý" člověk si v dnešní době půjčí na dva kliky v internetovém bankovnictví na základě předschválených limitů a nepotřebuje kvůli půjčce měsíc lítat po internetu a hledat všemožné způsoby, jak získat peníze, na které nemá. Tak to, bohužel, je.

Všichni tu máte mylný dojem o tom, jak je to veselý bysnys pro službu jako je tato, ale už tu nikdo nevidíte veškeré měsíční náklady, které takováta firma musí měsíčně vydat, aby se vůbec uživila. Takže pokud chcete být jako zprostředkovatel extra féroví a chcete pouštět k věřitelům jen ty "extra férové" žadatele, pustíte reálně nějaké 1-3% z celkového počtu žadatelů, jenže to potom znamená, že při započítání konverze reklamy na jednoho člověka platíte např. 15 000 Kč, protože klíčová slova typu "Půjčka" jsou opravdu drahá - 50 Kč a výše (klidně i 350 Kč), což není průměrně ani výdělek na jedné takové půjčce.

Jediný opravdový potenciál (chtě nechtě) tu má Zonky, a to jen proto, že o schválení úvěrů rozhodují zaměstnanci firmy, kteřím je jedno, kolik ten měsíc vydělají na provizích, protože jsou dotováni nadnárodní korporací. Ostatní firmy si ale nemohou dovolit neustále pouštět jen těch pár procent klientů na úkor toho, aby dotovali provoz v řádech statisíců měsíčně.

Ano, jde na tom dělat byznys a vydělávat slušné peníze, pokud je vám opravdu ukradené, zda vaši klienti (věřitelé) budou denodenně okrádáni neseriózními dlužníky a vy je v tom budete vědomě podporovat. Potom hurá do toho, založte si podobnou firmu. Pokud ale máte nějaké svědomí a charakter, dělat tohle prostě nechcete ani za peníze, které vám to může vydělat.

Takže - naše firma stále existuje a stále dělá svoji práci - přeposílá splátky, kterou nemáme nijak zaplacenou a provoz tohoto dotujeme ze svého a ještě několik let dotovat díky naší blbosti / charakteru / poctivosti (říkejte si tomu jak chcete) budeme. Vědomě. Ale slušně vás žádám, abyste tu o naší firmě přestali šířit nepravdy (což opravdu lze klasifikovat jako trestný čin pomluvy) a abyste nás tu neoznačovali za zkrachovalce a podvodníky jen proto, že nechceme abyste na takovýchto platformách prodělávali kalhoty, protože vám tím děláme obrovskou laskavost.

Mj. několika výše zmíněných konkurencí (platforem) nás opakovaně vyzývalo ke koupi jejich portálu, s díky jsme odmítli. A víte proč? Protože všichni smýšlí stejně jako jsme smýšleli my - díky bankeratu jsme si mysleli jaký je to obrovský bům a byznys, ale jakmile do tohoto byznysu trochu hlouběji nahlédnete, zjistíte, že to žádný byznys není a je to jen obrovský průser.

Pokud už musíte půjčovat cizím lidem a chcete si hrát na investory s pár korunami, dělejte to na Zonkym, tam máte největší šanci, že své peníze ještě někdy uvidíte.

Pro pana Horkého, který tu překopíroval mnou psaný e-mail: V každém našem emailu máte jasně napsáno, že naše sdělení je určeno výhradně adresátům, je obchodním tajemstvím a máte zakázáno cokoliv veřejně šířit, vizte naši klauzili v každém emailu:

Toto sdělení je určeno pouze uvedeným adresátům. Pokud nejste uveden jako adresát, nečtěte ho, nesdělujte jeho obsah, nekopírujte ani jinak neuvádějte do oběhu informace obsažené v tomto sdělení. Informace může mít důvěrný charakter anebo být obchodním tajemstvím. Pokud jste toto sdělení obdrželi omylem, ihned o tom uvědomte odesílatele a sdělení, včetně jakýchkoliv příloh, odstraňte.

Takže se o toto můžeme nyní právně opřít a podat žalobu jak na pana Horkého, tak na administrátora Patrika, který zde opět šíří dezinformaci o nějakém zastrašování, což zvážíme, pokud nebude do 4.9.2016 17h SEČ smazáno.

Díky.

Zachariáš
statutární ředitel
LOANIS INVESTMENT a.s.
loanis
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků