LOANIS

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 9. 2016 16:17

To není stejné. Prvně ti insolvenci nemusí soud schválit. Pak musíš splatit alespoň 30 %. A můžeš to podniknout jen jednou za život. A 5 let si nemůžeš žádnou nemovitost koupit.

Tam prostě odevzdáš klíčky od předraženého domu a druhý den si můžeš koupit jiný.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 9. 2016 17:03

Takhle jednoduse? Takze vlastne leasing baraku? Tak to jsem nevedel, nejaky odkaz? Bylo, urcite nemozne dnes.

Vzdyt prece najem na rok bude podstatne drazsi nez rocni splatka 30 lete hypoteky, to nedava zadny ekonomicky smysl Patriku.

A to rikam pri vedomi, ze vim, ze za poslednich 8 let v USA stouply najmy a ceny nemovitosti skoro o 100% a minimalni mzda o 100%.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 7. 9. 2016 17:20

PatrikChrz píše:Tam prostě odevzdáš klíčky od předraženého domu a druhý den si můžeš koupit jiný.


No, „můžeš“; to, že po tobě v tom případě (v některých státech?) nejdou exekutoři / sheriff’s sale, neznamená, že ti to totálně nezničí credit score. Následujících zhruba 7 let jsi bez hypotéky a bez kreditek.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 9. 2016 17:37

Ano, negativní záznam do registrů to samozřejmě znamená o tom žádná. Úvěr ti pak hned tak nedají. Ale pokud ty peníze máš (a hypotéku jsi měl třeba z důvodu optimalizace cash flow), tak na tebe nikdo nemůže.

-- 7. 9. 2016 18:43 --

vpe píše:Takhle jednoduse? Takze vlastne leasing baraku? Tak to jsem nevedel, nejaky odkaz? Bylo, urcite nemozne dnes.

Tak podmínky jsou stejné jako u hypotéky. Tedy banka ji musí schválit, nevím, jestli ještě stále dá 100 % hypotéku.
Výhodou je také stěhování - prostě se prodá barák i s hypotékou.

Jako dlužník riskuji maximálně to, co jsem do toho dal, nemůže se stát, že nebudu mít barák a ještě budu mít dluhy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 9. 2016 08:24

Cim to dokladas? Nechce se mi verit...

Copak v americe neni pokuta za poruseni smlouvy, odpovednost za skodu? Tim ze odejdu bez placeni, porusim smlouvu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 8. 9. 2016 08:52

Jaké porušení smlouvy? Jaká odpovědnost za škodu, Banka má barák, který nějak ohodnotila a je její podnikatelské riziko, zda ho ohodnotila správně.
Nesmylsný (podle mne) je právě přístup u nás - kupuju barák za 3 mio, banka ho odhande na 4mio (na to mne "donutí" uzavřít a platit pojistku) a když nemůžu splácet, tak ho v klidu prodá za dva. Náklady špatného odhadu banky nesu já - proč?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 9. 2016 10:47

Bych chtel videt banku a hlavne odhadce, co da odhad o 35% vys jak kupni cenu...
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 8. 9. 2016 11:07

Tak se omlouvám, zaokrouhloval jsem - u mne to bylo "jen" o 21,143% - mění-li to něco na meritu věci.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 9. 2016 11:45

libol: Hlavně je to neobvyklé. Odhadce banky pro její potřeby cenu většinou o něco ještě sníží pod cenu obvyklou.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 9. 2016 12:07

Presne tak, proc by banka navysovala cenu? To se musis zeptat odhadce, proc to udelal...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 8. 9. 2016 14:26

Uplatňovat uspokojení pohledávky ze zajištění je právem věřitele, nikoliv jeho povinností. :pozor
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 8. 9. 2016 17:57

Jack111: Jestli je to neobvyklé neposoudím, je to moje první hypotéka. Odhadce popsal okolní nabídku dle inzerátů (nevěřím, že tam jsou ty ceny reálně dosažitelné). Mi to přináší jen náklady v pojistce, ale opravdu jsem neměl čas to řešit.
Mrusnok: nezpochybňuji, že to tak v česku je. Nicméně banka je v tom vztahu rozhodně ten silnější + nastavuje podmínky + přitom nenese žádné* riziko

* odhlédněme, že ti chce hypotéku vecpat za každou cenu - ale zase to je jeji obchodní rozhodnutí
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2016 18:22

Také se mi zdá velmi neobvyklé, že banka (tedy její znalec) určí vyšší cenu nemovitosti, než znalec na bance nezávislý. Jediný rozumný důvod, který mě napadá - prodej nemovitosti z projektu, kde je banka zainteresovaná a potřebuje podpořit prodej.

I když možná nyní se zákazem 100 % hypoték se může praxe "nadhodnocení" odhadu rozšířit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 8. 9. 2016 18:46

Žádná nemovitost z projektu, nadhodnocení apod. Koupě mezi soukromníky, bral jsem hypotéku 50% na to za co jsem to kupoval tj. cca 40% z odhadu.

Uzavřel bych to, že jsem zkrátka výtečně smlouval s prodávajícím ;-)

A ano Patriku i mi přijde zákaz 100% hypotéky jako gesto.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 8. 9. 2016 19:02

No, systematické nadhodnocování zajištění by pro banku byl problém u auditorů = padaly by hlavy. Ale pravděpodobnost, že se na to přijde, jen až bude banku potřeba zachránit, je bohužel slušná.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků