Prodej bytu rada

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rendy90 4. 10. 2016 14:27

Zdravim ve spolek,

Včera jsem prodal svůj první byt bez realitní kanceláře, bohužel si nejsem jistý postupem. Klientka vyběhává hypotéku, nemá na rezervační poplatek a dneska mě požádala o zaslání návrhu kupní smlouvy. Je to zcela běžné? Nemůžu na to nějak doplatit? Při prodeji bytu chci využít služeb nezávislého právníka/advokáta ale nechci zatim nic platit, dokud to nebude na 100%.

Díky za každou radu.
Rendy90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 10. 2016 14:47

Vcera jsi prodal svuj prvni byt a dnes prodavas druhy? Nebo chces ten prvni prodat znovu?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rendy90 4. 10. 2016 14:48

Možná to špatně vyznělo, včera jsem sehnal kupce na svůj byt, který prodávám bez realitní kanceláře.
Rendy90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 10. 2016 14:53

Ano, je to běžné. Dokonce nutné pro získání hypotéky.
Sepište smlouvu o smlouvě budoucí a máš klid.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 4. 10. 2016 14:54

O prodeji mluvte v situaci, kdy budete mít na účtě kupní cenu. Pokud jde o ten návrh kupní smlouvy tak ano, to je běžný postup. Na základě toho tu hypotéku schvalují. Jinak bych si dal pozor na to, že "nemá na rezervační poplatek". Dnes už těžko dostane 100 % hypotéku.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rendy90 4. 10. 2016 15:05

Dobře, takže pokud to vyplnim, pošlu a odnese to do banky, pro mě jako prodávajícího z této smlouvy neplynou žádné závazky a povinnosti?
Rendy90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 10. 2016 15:15

Samozrejme ze plynou. Smlouva je zavazna pro obe strany. Radeji pouzij realitku, kdyz tomu nerozumis.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 4. 10. 2016 15:23

Psal jste návrh kupní smlouvy. Mě třeba hypo schválili již jen na základě návrhu kupní smlouvy. Samozřejmě podmínka čerpání byla mimo jiné řádně uzavřená kupní smlouva. Pro vás jako prodávajícího z toho plyne riziko, že mu tu hypotéku neschválí a vy ztratíte čas a budete muset shánět nového kupce.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rendy90 4. 10. 2016 15:28

Ano, chce po mě návrh kupní smlouvy, ale odmítám platit za profesionální služby, jelikož stále nemám jistotu prodeje. Jakmile to bude jisté, je jasné, že okamžitě kontaktuju patřičnou osobu, která se toho ujme. Proto přemýšlím, co ji zatim napsat, nač se případně zeptat.
Rendy90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrusnok 4. 10. 2016 15:43

Návrh kupní smlouvy se Vám bude hodit každopádně nehledě na to s kým ji nakonec uzavřete. Pak už ji jen upravíte podle konkrétní situace.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 10. 2016 17:02

Navth kupni smlouvy - postaci, kdyz ho druha strana prijme a je pak zavazny pro obe strany, stane se z toho automaticky smlouva.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rendy90 4. 10. 2016 17:44

Tak v tom je fakt guláš..Tím pádem je lepší skočit rovnou za kompetentní osobou, jelikož dneska stahovat z internetu je spíš ke škodě. Takže paní nemá prachy ani na zálohu, neví, jestli je vůbec hypotéku dají, ale už by chtěla smlouvu, za kterou bych měl platit? To je fakt divný. Zaplatim smlouvu a pak ji nedaji hypotéku?
Rendy90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 4. 10. 2016 17:56

A proč ti návrh smlouvy nepošle ona? Ty se pak k němu vyjádříš.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rendy90 4. 10. 2016 18:11

Možná s tím má také problém. Sepisoval jsem to už, čekal jsem že ho předloží v bance a banka začne konat, jakmile bude mít úvěr předschválený, tak skočim za profesionálem a udělá se to znovu, jelikož je ale po jejím příjetí první dokument platný, nemá cenu to dělat sám..Normální člověk by dal alespon 20 tisíc předem, ať z toho poplatím tyhle záležitosti a pak se můžeme bavit dál.
Rendy90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 10. 2016 18:34

No ja si myslim, ze smlouvu by mel predkladat ten, kdo prodava. Proc by mel kupujici hradit predem 20000 Kc?
osobne2
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků