Úvěrové registry online

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 2. 11. 2016 10:57

Hlavně ty regisrty by měly být zdarma...
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 11. 2016 11:06

Presne tak, banky a jine instituce, at si za to klidne plati, ale pro ty, o kterych je to vedeno, by to melo byt dosazitelne zdarma.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 2. 11. 2016 14:08

No, ale práce lidí se musí holt zaplatit... Ať už přímo nebo nepřímo jako u kolikmam nebo nepřímo v bankách prostřednictvím poplatků při platbě kartou, půjčováním peněz uložených v bance.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 11. 2016 15:04

Vsak tyhlety registry jsou v zajmu bank, tak necht plati. A potom necht to klidne preuctuji svym klientum, pokud je s timto nevyzenou.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 2. 11. 2016 15:20

Banky to budou mít započítané v marži. Pokud ty máš zájem o výpis z registru, tak si ho zaplatíš.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 11. 2016 17:55

fremantle píše:Řekl bych, že jediným smyslem je tahání peněz z kapes... Ale to platí i pro tu službu hlídání registru, jak jsem už psal, mám ji taky předplacenou, ale nevidím v ní žádný přínos - jistě, upozorní to na nové žádosti, ale na jiné změny v registru (třeba jsem nyní rušil dvě kreditky, na další si snížil úvěrový rámec) už ne - a ve chvíli, kdy se z registru dozvím, že je něco po splatnosti se mi už fakt zdá trochu pozdě...

Emailem v rámci toho Varování chodí i splátky po splatnosti? V září se mi stalo, že jsem MPSS zaplatil o dva dny později a žádné avizo přes Kolikmam mi nepřišlo. Domnívám se, že banka pozdní splátku do registru reportovat musí, takže by teoreticky hláška přijít měla.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 11. 2016 18:06

IMHO je tam nějaká lhůta, kterou by měla být splátka nejméně po splatnosti, aby se do registru dostala (nevím, 5 dní?), ale nejsem si jist...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod FinancniLiska 24. 11. 2016 18:15

Registr není ani zdaleka jenom jeden. Je jich několik a na různých úrovních. Celkem dobrý článok s výčtem je https://financniliska.cz/registr-dluzniku-2/ V zásadě se do bankovního zaznamenáva VŠE od vašich žádostí o úvěr a hypo (neutální) až po nezaplacenou fakturu za telefon (negativní záznamy). Každá banka má své postupy pro určování bonity, ale v zásadě neutrální záznamy mají zanedbatelný vliv (Pokud nežádáte o 3 hypo v radě a pod.). Na druhou stranu ty negativní vám tam nadělaj paseku, na ty je nutno se zaměřit.
FinancniLiska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 11. 2016 20:19

Jako pokus o reklamu na adsense web dobrý, ale tohle "Zatím však funguje jen v 8 okolitých státech. V ČR, Polsku, Lotišsku, Litviě, Ukraině, Slovensku a Bielorusku" jste si překládal přes google translate?

CERD je pod dohledem státní správy kterého státu?

Když nezaplatím fakturu za telefon operátorovi FAYN , tak se dostanu do kterého registru?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 24. 11. 2016 20:48

Co si pamatuju, tak CERD byl podvod. Ty záznamy nebyly pravdivé. Byla o tom i reportáž v reportérech ČT.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobek1979 16. 7. 2017 18:51

Ahoj, chtěl jsem se optat zda v bance, když žádám o uvěr vydí, že mám půjčeno od zaplo.
Dík
Bobek1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 7. 2017 21:00

Zaplo je členem Solusu, takže další členové Solusu váš úvěr vidí.

https://www.solus.cz/vice-nez-50-obcanu ... neho-cinu/
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 7. 2017 21:36

Jo, jo... "vydí", v NRKI jsou taky: http://www.cncb.cz/sqlcache/uzivatele-n ... 172017.pdf
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 3. 9. 2018 05:42

1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 12. 2019 15:33

nevíte zda a na jak dlouho se do registrů promítne zamítnutá KK?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků