Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti sjednat?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 1. 2017 13:55

Někdy člověk nemá na výběr. Hypotéku např. nenačerpá, když nemá pojištěnou zastavenou nemovitost.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 12. 1. 2017 15:11

astrapa píše:Když si můžeš dovolit do 3 dnů zaplatit sousedům pod tebou statisíce korun za škodu způsobenou vytopením, tak asi nepotřebuješ řešit nějaké pojištění bytu.


Statisíce ano, miliony ne. Každopádně jak už jsem napsal, odpovědnost budu chtít řešit a pokud to dobře chápu, tak bude i velmi levně vyřešeno.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 12. 1. 2017 15:55

Jsem trochu šokovaný, jak obecně lidi podceňují právě pojištění odpovědnosti. Přitom stačí malá nepozornost a může vyhořet celý dům. Nebo vytopím pět pater pode mnou. Nebo z mého okna vypadne těžký předmět. Nevím, co se může stát... Já jsem pojištěn právě u ČSOB na 10 mil., cena 2000 Kč ročně mi nepřijde nějaká extrémní. Extrémní by byla úhrada léčebných nákladů popálenin III. stupně...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod dinkylinky 12. 1. 2017 16:27

Pokud náhodou bude muset ta tvá ČSOB plnit např. 9 mega, tak si určitě dá záležet na tom, aby našla cokoliv, aby plnit nemusela. Klidně k tomu použije i volný výklad podmínek. A bude doufat, že u soudu jí to třeba projde.
Mimochodem zrovna před pár měsíci jsem četl ve Světě motorů, jak se chtěla pojištovna vymluvit, že řidič nepoužil zimní pneumatiky při nehodě, přestože ale žádný sníh nebo námraza na silnici nebyla. Když to došlo k soudu, tak samozřejmě to celé prohrála. Jenže třeba jiný soudce by na její argumentaci přistoupit mohl. Proč by to přece neriskla, když nanejvýš zaplatí náklady na právníka protistraně?

Edit: Chtěl jsem dát odkaz na ten článek ve Světě motorů, ale na netu to ní. Bylo to ale v tištěném časopise.
Naposledy upravil dinkylinky dne 12. 1. 2017 18:35, celkově upraveno 2
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 1. 2017 17:25

Myslim, ze nejaka uhrada popalenin tretiho stupne by te pak ani nezajimala, az by te odsoudili za tezke ublizeni na zdravi z nedbalosti. A z lochu se budes tezko branit pojistovne, ktera si najde vyluku, aby nemusela plnit.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod dinkylinky 12. 1. 2017 18:00

Ona hlavně pojišťovna vyžaduje, že vše musíš konzulutovat s ní. Takže nároky poškozených se zpochybňují, že např. jim stačí statisíce a ne miliony, pokud vůbec něco atd. Jenže soudce to vezme tak, že naprosto nelituješ toho, cos udělal, takže ti přidá pár let navíc do basy. To se nyní stává u těžkých nehod u povinného ručení, buď odmítáš tvrdě nároky a máš x let basy navíc nebo máš mírný trest, ale přijdeš v exekuci o všechno.
Naposledy upravil dinkylinky dne 12. 1. 2017 18:09, celkově upraveno 1
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 1. 2017 18:08

Pojisteni je takovy falesny pocit bezpeci, a pojistovak je polovicni podvodnik. Dokud bude skoda nizka, tak bude pojistovna plnit, pokud bude vysoka, bude hledat vyluky. Pojistovna na tom nikdy neprodela.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 12. 1. 2017 19:14

My tu řešíme odpovědnost v běžném občanském životě a držby nemovitosti, a vy tu řešíte autonehody...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 1. 2017 19:17

Pojisteni jako pojisteni, u vysoke skody reaguji pojistovny stejne.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2017 19:18

Nikoliv, pojistovna hleda vyluky VZDY. Pokud je neco nelikvidni, tak to logicky nehradi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 1. 2017 19:21

Nizke skody ani nezkoumaji. Staci jim foto od pojisteneho zaslane emailem. Ze by se likvidator obtezoval prijet na misto udalosti? To ne, rozhodne od stolu.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2017 19:23

Jasne a ted tu o Cervene Karkulce.

BTW ze by nekdy nekam jezdil likvidator, to uz jsem teda hodne dlouho neslysel.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 1. 2017 19:49

No prave.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2017 20:11

Nesnaz se komentovat neco, o cem si slysel maximalne z rychliku.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 1. 2017 21:24

No jiste. :-) Nejlepsi jsou opakovane pojistne udalosti, pojistovny to nejak nechapou, ze se to muze stat vickrat nez jednou a hned bez jakychkoliv dukazu oznamuji policii podezreni na pojistny podvod.
osobne2
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků