SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 1. 2016 07:47

Z jakékoliv kreditky Citibank lze nechat inkasovat SIPO, nejen Life (samozřejmě ale platí, že bez bonusů), což je (nebo už spíš byla) jediná banka, co to dokázala. A zřejmě půjde o další službu, která pod nadvládou banky inspirované klienty zanikne...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 1. 2016 10:38

Tak to je škoda, RB jsou vážně zmetci, vyrušili to nejlepší z eBanky, teď vyruší to nejlepší z kreditek Citi.

Chtěl jsem SIPO navázat na kreditku pro splnění minimálního obratu na kreditce.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod libol 15. 1. 2016 10:46

Překvapujeme mne, že víš co RB udělá, jo s takovou křišťálovou kouli se žije.¨
BTW. která RB (citi) kreditka má nutnost minimálního obratu?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 1. 2016 11:24

Já to myslel obecně, kterákoli kreditka jakékoli české banky.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod tc1 16. 1. 2017 17:57

Která kreditka dnes ještě vrací nějaké procento pro platbě SIPO složenou na poště?
tc1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 1. 2017 18:44

Skoro vsechny co maji bonusovy program. Jen ty od CSOB a mBank asi nee.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod brouter 20. 1. 2017 06:33

Je mozne mit 2x SIPO na jedno jmeno? Abych rozdelil nektere platby? Poradi nekdo?
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 1. 2017 06:48

Tak si zkus jít požádat o další spojovací číslo, uvidíš a dám náš sem vědět, ne? :mrgreen:

Btw. proč chceš něco rozdělovat, když zkratka SIPO je pro "Sdružené inkaso plateb obyvatelstva"... :hm To jen tak, že i pokud se ti to poveda, nejspíš na tebe na poště budou dívat, jako bys spadl z třešně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 1. 2017 07:25

Maji SIPO spojovaci cislo registrovane na osobu, drive ale meli poznamenane jen jmeno, primeni a adresu, nevim jestli ted vedou i datum narozeni, podle me leda vzit dalsi na pribuzneho. Take uz jsem o tom premyslel, ale nezkousel jsem to. Kazdopadne me SIPO bylo drive vedeno na otce a jelikoz mam stejne jmeno, prijmeni a adresu, tak jsem pred cca 15 lety jednoduse na poste uspel s tvrzenim, ze je vedeno na me, nemeli tam vedeno datum narozeni. Pokud datum narozeni stale nevedou, tak bys mohl uspet s tvrzenim, ze soucasne SIPO je vedeno na pribuzneho se stejnym jmenem, prijmenim a adresou, a ze chces jine SIPO spojovaci cislo pro sebe.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 1. 2017 08:34

Cca před 15 lety jsem si založil druhé SIPO na mé jméno na druhé platební místo - tehdy mně tvrdili, že co platební místo to SIPO. Po několika letech jsem zjistil, že to jejich tvrzení byla ptákovina a druhé SIPO zrušil, platby převedl na první, které bylo podstatně starší, takže mám od té doby na SIPO např. 2x elektřinu a plyn.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 1. 2017 08:37

Já myslím, že SIPO je z tohoto pohledu celkem flexibilní. Ale došel bych přímo na poštu a tam se ptal na možnosti.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Havers 20. 1. 2017 15:28

Pokud se v poslední době něco nezměnilo, tak jedna osoba může mít klidně několik SIPO.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod brouter 20. 1. 2017 21:43

Diky vsem za radu a info. Az bude cas tak otestuji.
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2017 13:03

Ano, jeden člověk může mít více SIPO, dokonce i na jednu adresu. Já to tak měl, potřeboval jsem rozdělovat náklady. Když se SIPO určitou dobu nevyužívá (tuším 2 roky), pošta ho zruší a vymaže z evidence. Je možné mít ale jen jedno SIPO na mnoho adres, dřív se tak honily bonusy z kreditky Citi tak, že člověk na jedno SIPO nabalil inkasa celé široké rodiny.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod venousekh 13. 10. 2017 09:37

Chtěl bych se zeptat,jak postupovat v případě, že mi přišlo poštou vyúčtování SIPO, je na něm 5 položek ( TV poplatky, odpad atd. ) a když jsem se koukal do internet bankovnictví mé banky, tak mi byla stržena na SIPO částka bez jedné položky z toho vyúčtování. Konkrétně ČEZ. Což zřejmě vychází z toho, že jsem minulý měsíc díky přeplatku elektřinu neplatil. Ale nerozumím tomu,když už nyní ji mám platit, přijde výpis SIPO, kde ta platba je a přitom není stržena. Díky
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků