Nákup z Aliexpress - Clo + DPH?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kemot 3. 4. 2017 08:14

Zdravím, objednal jsem si na Alíku od jednoho prodejce sportovní kameru + příslušenství k ní. Zaplatil jsem za komplet 152 USD což je nějakých 3800Kč. Prodejce rozdělil ten nákup do dvou balíčků, jelikož kamera byla v jiném skladě než to příslušenství.

Paradoxně kamera mi dorazila v malé krabičce bez jakýchkoliv problémů. Druhý balíček bohužel zadrželi na poště a čekají až doložím hodnotu zboží, konkrétně tam píší toto: Komunikace s adresátem o uložení zásilky v dočasném skladu - nutné doložení hodnoty zboží.

Tak se vás chci zeptat co mám dělat, jak mám postupovat, je mi jasné, že zaplacení DPH 21% mě asi nemine, ale zajímá mě z jaké částky? On totiž ten samostatný balíček s příslušenstvím má hodnotu mnohem nižší než 152 USD, jelikož je v tom i ta kamera, jenže tu kameru oni "pustili" tudíž o ní neví. Poradíte někdo prosím, co mám dělat, aby mě to stálo co nejméně ?

Děkuji
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikko 3. 4. 2017 09:29

Požádej prodejce, ať ti e-mailem pošle samostatnou fakturu jen na koupené příslušenství. Touto fakturou doložíš cenu zboží pro výpočet cla (DPH). Dle zákona se clo (DPH) počítá pro každou zásilku samostatně.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sorryjako 3. 4. 2017 11:20

Pokud mas nejaky doklad o transakci 152 USD, tak ho uprav na 15,20 USD a bude to bez dane.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 4. 2017 11:48

Vycházíš z předpokladu, že celníci jsou stejně blbí jako někteří policajti a měšťáci?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kemot 3. 4. 2017 11:53

Takže asi nejlepší bude sehnat tu fakturu jen na to příslušenství, což ? sice budu platit DPH ale bude to rozhodně míň než platit DPH z 152 USD... nebo to mám falšovat na míň ? :D A nemám doklad o zaplacení.. maximálně z internet bankigu odejitou částku, jenže ta částka neodpovídá, jelikož jsem platil kartou naráz ještě několik položek k tomu, takže ve finále mi na internet bankingu odešlo 5200Kč platba kartou, v čemž je těch 152 USD + ještě asi 4 věci s kamerou nesouvisející.
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sorryjako 3. 4. 2017 13:10

Take muzes zbozi neprijmout, dan neplatit a chtit po prodejci penize zpet, kdyz to neumi celne deklarovat.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sorryjako 3. 4. 2017 13:10

Take muzes zbozi neprijmout, dan neplatit a chtit po prodejci penize zpet, kdyz to neumi celne deklarovat.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nikko 3. 4. 2017 13:25

Kemot píše:Takže asi nejlepší bude sehnat tu fakturu jen na to příslušenství, což ? sice budu platit DPH ale bude to rozhodně míň než platit DPH z 152 USD... nebo to mám falšovat na míň ? :D A nemám doklad o zaplacení.. maximálně z internet bankigu odejitou částku, jenže ta částka neodpovídá, jelikož jsem platil kartou naráz ještě několik položek k tomu, takže ve finále mi na internet bankingu odešlo 5200Kč platba kartou, v čemž je těch 152 USD + ještě asi 4 věci s kamerou nesouvisející.

K faktuře můžeš ještě přidat screeny z daného e-shopu obsahující cenu zboží. Pro výpočet cla (DPH) totiž nemusí být rozhodující, kolik jsi zaplatil, ale jaká je celní hodnota zboží. (Teoretický příklad - pokud předložíš výpis z účtu, kde jsi zaplatil 15 USD za mobil, který se běžně prodává za 200 USD, zaplatíš clo (DPH) z částky 200 USD)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kemot 3. 4. 2017 16:02

No jo ale jak oni uvěří tomu, že je tam opravdu to zboží, které je na screenu z nějakého eshopu? Jde mi o to, že na tom konkrétním produktu, který jsem koupil je jednotná cena včetně té kamery + to příslušenství, není to tam zvlášť, tudíž ani neznám cenu toho příslušenství. Těch věcí je v tom balíčku asi 20 v tom příslušenství. To mám najít na aliexpresu každou věc a udělat 20 screenů každé věci s cenou ? To je asi blbost, ne ? :( Zkusil jsem napsat prodejci ať mi pošle fakturu na to příslušenství, čekám na odpověď
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sorryjako 3. 4. 2017 17:51

Ja bych jim poslal cestne prohlaseni, ze cena zbozi vcetne postovneho je 20 USD, ze to dolozit nemuzu, kdyz platba byla za vice zbozi dohromady, a napsal bych jim, ze pokud tam domeri nejakou dan, ze to odmitam prevzit, at si to posta vrati odesilateli, kdyz to navrhla k procleni, protoze odesilatel provedl spatne celni deklaraci.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kemot 3. 4. 2017 18:06

Jako takhle, kdyby mi vyměřili daň jen za to příslušenství, což je tedy dejme tomu 21% z 70 USD což v korunách dělá cca 370 kč, tak mě to netrápí, daň jim zaplatím, ať si to užijí, já to zboží jako celkem chci :D ale nechci platit 21% ze 152 USD, jelikož tu kameru už mám doma a žádné clo ani DPH jsem za ni neplatil... :(

Konkrétně je to toto - standart 5 white+option 7 : https://www.aliexpress.com/item/International-Version-Xiaomi-YI-WIFI-Sport-Action-Camera-16MP-60FPS-Ambarella-Bluetooth4-0-Waterproof-xiaoyi-Connector/32348007766.html?spm=2114.13010608.0.0.BHStUG

Ještě mě napadlo tu cenu nějak zfalšovat ve photoshopu no :D
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 3. 4. 2017 19:12

Já bych zaplatil DPH z celé částky. Stejně jste s tím musel počítat, tak proč najednou chcete stát okrást?
Kdyby to vyšetřovali, tak stejně zjistěj, že jste tu podvodně vykázanou částku nikdy kartou nezaplatil a naopak jste zaplatil částku výrazně vyšší.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod xkanourek 3. 4. 2017 19:50

Nějak tuším, že bude ošidné rozlišit kdo je zloděj a kdo okrádaný, mohla by se tu i strhnout slovní bitva :oops:
xkanourek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 3. 4. 2017 20:05

Jeden organ zde nakupuje presne takove zboží s 90% discount voucherem, který se objevi v adobe fakture.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sorryjako 3. 4. 2017 20:07

Kemot: 370 Kc jo? K tomu si pripocti poplatek Ceske poste cca 200 Kc za zastupovani v celnim rizeni. Nebo si to pojedes vyridit s celniky sam? Ja bych rozhodne na to nepristoupil.
sorryjako
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků