PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod neosobně 13. 4. 2017 15:22

On právě až podezřele platit chce a všechno, vč. poštovného. Už dávno chtěl PayPal údaje o mě.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 4. 2017 15:51

Vyžadej si jeho paypal id s tím, ze mu uděláš invoice, tam přesně vypecifikuj co a v jakem stavu prodavas (aby nedošlo ke sporu jakoze on chtěl něco jiného), připojit poplatek 4% nebo kolik a nech ho zaplatit, pak můžeme řešit dal.

Ps: zažil jsi někdy pocit, jak ti zahraniční třeba e-shop nebo na eBay soukromý prodejce nechce něco poslat s odůvodněním ze "do ciziny neposílají" a ty to jinde nemůžeš sehnat :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 4. 2017 11:26

Aby se z toho belorusa nahodou nevyklubal otec, ktery bude chtit zaslat zasilku synovi do Nigerie...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barnyss 16. 4. 2017 11:36

S474N: taky to tak vidím.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 17. 4. 2017 03:07

neosobně píše:On právě až podezřele platit chce a všechno, vč. poštovného. Už dávno chtěl PayPal údaje o mě.

Toto je typické pro podvody typu "nigerijské dopisy". Podvodníci pak později začnou mluvit o použití (anonymní) platební služby Western Union. Jindy pošlou falešné potvrzení o zaplacení přes PayPal a následují výhružky, ať pošleš zboží.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 26. 4. 2017 13:04

Zasilaci adresu musi uvest do toho paypalu a ty to nesmis poslat jinam nez na tu adresu, ze.

Ale transakci muzes stornovat kdyz se ti nebude libit adresa...

Proto tyhle plky pred tim, nez si postavime najisto, zda vubec chce a muze zaplatit a zaplati, povazuji za ztratu casu :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 26. 4. 2017 20:40

Vyřešeno, prodáno tuzemci. ))
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ab84 7. 5. 2017 10:27

Platil jsem skrz PayPal za ubytování na AirBnb. Mám na PayPal účtu nastavenu jako primární měnu EUR napojeno na multiměnovou kartu ČS. No ale strhla se mi platba z CZK účtu. Přitom před týdnem se jiná platba strhla správně z EUR účtu, ale teď ne. Myslím, že to bude nějaká chyba PayPalu. Nemáte s tím někdo zkušenost?
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod guuruu 7. 5. 2017 17:47

Jo, musis si to kontrolovat, jestli ti PayPal nenastavil svuj kurz.
guuruu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 7. 5. 2017 18:43

Posledni dobou je to trochu random. Kdyz nakupuju pres ebay appku, tak mam v paypal vetsinou prednastavenou platbu bez konverze (v orig mene, tzn. pro me dobre). Nicmene dvakrat se mi stalo ze to probehlo v CZK, je nutny si to vzdy zkontrolovat, jestli to u vedle vybrany karty, tesne pred potvrzenim platby, ukazuje CZK nebo puv. menu.
Pri platbe na PC si ted nevybavuju jestli to ma nejaky vzorec , platim tak zridka, ale radeji vzdy provadim zde popsanou proceduru se Switch paypal account v ebay a ve vedlejsi zalozce prihlaseni do paypalu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 5. 2017 22:04

Pokud ti to zauctuje banka chybne, tedy mel jsi nastavenu orig menu anebo to neslo zmenit, tak reklamuj u sve banky a ta ti v tvuj neprospech rozdil vrati, musi. Aspon me tech 5 korun banka poslala. Banky at si to resi sami s paypalem jina cesta jak donutit paypal asi neni.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 8. 6. 2017 22:13

Na paypalu mám nastavenou jako jedinou měnu USD, potřebuju posílat USD. Protože měli tendence to pořád strhávat v CZK, tak teprve po kratším dopisování mi to ručně nastavili na strhávaní v USD. Nakonec tedy celý řetězec v USD funguje.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod pyroma 9. 6. 2017 07:02

A registrovana platebni karta ma take primarni menu USD?
pyroma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 9. 6. 2017 07:44

To jsem jim napsal a takhle to nastavili. Jedna z karet je multiměnová CZK/USD, druhá CZK/EUR (ale s kurzem asociace z EUR), takže pro mě je důležitý, aby to v USD naúčtovali.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod pyroma 9. 6. 2017 07:46

A co to je za kartu ta multimenova v USD?
pyroma
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků