Názor na realizaci domu - zídka za oknem

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod richinek 30. 5. 2017 07:32

Ahojte, zvažujeme koupi domu a potřebujeme názor nějaké další osoby :-) Jedná se nám o to, že dům je postaven ve svahu. Za domem je zídka, která vizuálně zasahuje do kuchyňského okna a okna směrem na terasu. Protože obývací pokoj není příliš velký, musela by být kuchyně v samostatné místnosti. V kuchyni máme obavu z nedostatku světla, což se případně dá řešit větším/dalším oknem. Co si o tom myslíte?
Přílohy
planek-analyza2.jpg
richinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 5. 2017 17:59

A ted si ten nedostatek svetla nemuzes overit nazivo?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MildaX 30. 5. 2017 19:27

Myslím že světla bude znatelně méně a v závislosti na světové straně to bude znamenat více či méně svícení ve dne. Pokud by byla kuchyně jen na vaření tak to tak moc vadit nemusí, ale pokud tam budete sedávat a jíst, tak jestli máte možnost nějak řešit tak zkuste promyslet jiný zdroj denního světla (větší okno, světlovody, sklo ve dveřích apod.)..
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasek06 30. 5. 2017 20:11

Můj názor - neznám přesně možnosti - ale už od pohledu je dispozice dost nevhodně řešena. Já tvrdím , že projekt - a to nemusí být za velké love od profika - tvoří ze 70 % kvalitu bydlení (z kuchyně se vychází do síně , schodiště ?...). Ale proti gustu žádný ....je nutné uvažovat, že co když bude z nějakých důvodů nutno zídku zvýšit ??? Jinak tma, šero v pokoji by mě hodně vadilo - vím o čem mluvím - když jsme stavěli, bydleli jsem v pronájmu - velký byt, ale tak zprasený , že i pomalu v létě se tam muselo svítit. Něco takového již nikdy více. Od tohoto domu bych dal ruce pryč.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chjoo 30. 5. 2017 20:20

Anebo řešil terénní úpravou (schody jinam, jestli jdou a jde o dobrý kauf).
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasek06 30. 5. 2017 20:24

Další věc - z obýv. pokoje nebo co to je - franc. okna na takovou šířku ??? U tohoto typu domu ? Proč proboha ? Tvoří téměř celou šířku pokoje !!! Já bych to nebral, celé by se to muselo přestavit !
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod richinek 31. 5. 2017 12:03

Díky všem za připomínky, nějak mi nechodí upozornění.

Kuchyň je orientovaná na sever, jídelní stůl by byl v obývacím pokoji, pravděpodobně dole. Přikládám i schéma, kde je vidět, že část spodní kuchyňské příčky by byla vybouraná. Tím vznikne více prostoru a více se propojí s obývacím pokojem.
Přílohy
plánek-obrázek.jpg
richinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 31. 5. 2017 15:33

A to dalsi okno bys chtel jako bourat kde? Za me je to uz ted tak akorat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richinek 31. 5. 2017 16:27

Myslel jsem třeba zvětšit okno v kuchyni, aby bylo více světla. Nevím, jestli by se tam vlezla dvě.
richinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MildaX 31. 5. 2017 16:43

Sever to je na světlo blbé. Pokud by šlo rozšířit okno tak dobře anebo tu příčku vybourat celou a opticky to oddělit spodními skříňkami/pracovní plochou. Ale i to částečné probourani příčky u schodiště tomu trochu pomůže a mohlo by to stačit.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 31. 5. 2017 18:36

Ja bych to az tak tragicky nevidel. Celej ten obyvak je prosvetlen az az a pokud tam nebude ta stena, tak to stejne bude i v kuchyni. Nedramatizoval bych to.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků